Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безжично сваляне на файлове от IP камера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безжично сваляне на файлове от IP камера?

    Здравейте приятели! Да попитам тук: купих си две ИП камери в които могат да се поставят и карти памет. Модела на камерите няма да го пиша да не прозвучи като реклама, но използват приложението YCC365. Как ли не опитвах, що софтуер извъртях но няма как да сваля файловете. Някой да има идея какво мога да направя?
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    С тоя модел - само: стълбата->картата->файловете
    Сигурно не можеш да гледаш и записите, ако не си в твоята мрежа?
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      Хм, аз имам 2 камери, дето ползват същото приложение. Но даже не мога да ги настроя да записват върху SD картата. Все в облака искат да качват. А той е с пари. Ти успял ли си да ги накараш да записват върху картата и ако да, как?
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        Хм, аз имам 2 камери, дето ползват същото приложение. Но даже не мога да ги настроя да записват върху SD картата. Все в облака искат да качват. А той е с пари. Ти успял ли си да ги накараш да записват върху картата и ако да, как?
        Записват без никакъв проблем на картата, и двете нямат проблеми! Даже с няколко дена назад проверявах по часове и всичко си е нормално! Изтегли приложението YCC365 без Plus,-там няма забиване. В приложението има нарисуван облак и карта-цъкаш върху картата-но преди това я форматирай и включи да записва....

        Сигурно не можеш да гледаш и записите, ако не си в твоята мрежа?
        По бавно става....., но със стълбата си е кушия, вече пробвах....... За сега мъча едни софтуери да вляза в самата камера! Ако и хвана правилният адрес, който праща към облака ще я оправя хубавата..... , мисля, че е по МАК адрес...
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Мак адреса можеш да намерш в DHCP секцията на рутера си.
          Ако не, пробвай това приложение
          Fing - https://play.google.com/store/apps/d...ng&hl=bg&gl=US
          Ще ти покаже вътрешен IP и MAC. Въпроса е какво да се прави с протокола после.
          Aко намериш как да пуснеш стрйма във VLC, ще е идеално. За камери, поддържащи RTSP е идеално.
          Моята обаче е с, мисля NVSIP, което не намирам лесен начин да пусна на Хандроид Телевизор.
          Замислил съм се да инсталирам GlassWire, Wireshark или там каквото беше и да слухтя по разните и портове, но за момента с Fing, не ми показва никакви отворени портове.
          Те децата ще пораснат дотогава.

      • #5
        Единствената ти възможност да свалиш вече направен запис е да провериш дали камерата има вграден файлов сървър и как да стигнеш до него.
        Търси : camera model - access internal storage или нещо подбно.
        Май без "реклама" на модела няма да минеш.
        Поне да се знае колко див е китаеца и що за фокуси знае да прави.

        Излизат ли други настройки, ново меню и т.н. като вкараш картата?
        Може да иска да направиш юзър и парола за достъп до файловете.

        Другия вариант е да си ги записваш на отделно устройство, и да ги гледаш там, ама звучи неудобно.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
          Единствената ти възможност да свалиш вече направен запис е да провериш дали камерата има вграден файлов сървър и как да стигнеш до него.
          Търси : camera model - access internal storage или нещо подбно.
          Май без "реклама" на модела няма да минеш.
          Поне да се знае колко див е китаеца и що за фокуси знае да прави.

          Излизат ли други настройки, ново меню и т.н. като вкараш картата?
          Може да иска да направиш юзър и парола за достъп до файловете.

          Другия вариант е да си ги записваш на отделно устройство, и да ги гледаш там, ама звучи неудобно.
          Ще пробвам:
          ето модела IP Wi-Fi Куполна Камера P09-8 IP65 Въртяща

          на Витак

          Aко намериш как да пуснеш стрйма във VLC, ще е идеално. За камери, поддържащи RTSP е идеално.
          Със RTSP тръгва, няма проблем. Както и във VLC с адреса: rtsp://admin:..........@.........:......
          Проблема е при свалянето от мемори картата. Пробвах със SmartPSS-не я намира изобщо, с Blue Iris 5-само през RTSP-но до там.
          П.С.
          ако прескоча със SmartPSS, ип-то на рутера, мисля, че ще стане. Но нещо немога да засека ИП-то на камерата със SmartPSS.

          Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
          Единствената ти възможност да свалиш вече направен запис е да провериш дали камерата има вграден файлов сървър .
          Имам свалено видео от картата, как мога да го проверя горе написаното?
          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 16-02-21, 16:13.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Marin Stoyanov Преглед на мнение

            Ще пробвам:
            ето модела IP Wi-Fi Куполна Камера P09-8 IP65 Въртяща

            на Витак



            Със RTSP тръгва, няма проблем. Както и във VLC с адреса: rtsp://admin:..........@.........:......
            Проблема е при свалянето от мемори картата. Пробвах със SmartPSS-не я намира изобщо, с Blue Iris 5-само през RTSP-но до там.
            П.С.
            ако прескоча със SmartPSS, ип-то на рутера, мисля, че ще стане. Но нещо немога да засека ИП-то на камерата със SmartPSS.
            Ясно. Тия, дето плащат да им пишат името на LED крушки, са минали и на по-сериозна електроника
            Но, имам добра и добра новина.

            Добрата е че поддържа RTSP, ама това не ти е толкова важно, но можеш да ползваш друга програма, дето е по-малко китайска IP Cam viewer (нищо че създателя се казва Robert Chow). Поне ще е с по-малко съмнителна от другата, но кой знае.

            Другата добра новина е че в приложеното ръководство , на страница 12 дават надежда

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:СД.PNG
Прегледи:485
Размер:56.6 КБ
ID:6710054

            Ако имаш тази опция - Play video from SD, значи си късметлия.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от large Преглед на мнение



              Ако имаш тази опция - Play video from SD, значи си късметлия.
              Да, имам я опцията-но не помага при свалянето

              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #9
                П.С
                IP Cam viewer -не става, поради простата причина, че при самото инсталиране на камерата се сканира QR-код с телефона като му посочваш мрежата на рутера (домашната мрежа към която да се върже)-след това не виждаш камерата при сканиране на мрежата....с две думи по ИП-адрес няма да стане също защото не е статичен......мисля. Има и една опция, в инсталирането чрез АП хоспот, но там си ограничен да я следиш от няколко места..
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Marin Stoyanov Преглед на мнение
                  Да, имам я опцията-но не помага при свалянето
                  Аз го разбирам като да ги стриймваш (гледаш) от самата камера. Не да ги сваляш, ама де да знам.
                  Виж дали може да се ъпдейтне фърмуеъра.
                  То тая камера сигурно я продават под 1000 различни имена, даже аз съм загледал подобна, уж с голямо оптично увеличение, ама ми изгоря точката за достъп в двора и бюджета ще е пренасочен.
                  В друго ръководство пише да пробваш с
                  https://play.google.com/store/apps/d...ye&hl=bg&gl=US
                  Там може да има функцията и да работи

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X