Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеонаблюдение на вила без съседи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видеонаблюдение на вила без съседи

    Чудя се за видеонаблюдение на една вила. Съседи има, но нямат пряка видимост и надали, ако се сложи и аларма някой ще излезе от дома си през нощта да ходи да види какво става. Интернет само през мобилен оператор. Та чудя се какво да сложа в две насоки:
    1. Стандартно - DVR, камери, UPS. Ако няма запис в облак някой запознат нощно време би могъл да отиде и да си ги напазарува. Ще е записан на DVR-a, но като го открадне и него няма проблем. Ако камерата записва някъде в мрежата не ме устройва, заради ограничения трафик. Може да се използва качване в облак при засичане на движение в определена зона. Обаче това, което съм използвал на hikvision няма да ми свърши работа - при засичане на събитие качва само 3 снимки в началото на събитието с много ниска резолюция и няма настройка да се промени. И друг проблем, ако праща емаил e OK, но ако качва на dropbox или gdrive при мен работи няколко дни и спира. След сетване на име и парола за облака пак се отпушваше за няколко дни и след това пак спре. Затова ми трябва някакъв DVR с по-читави настройки за качване на видео или снимки с прилично качество и за целия период на събитието. Предложения?
    2. Нещо евтино и скрито. Гледам в али има малки IP камерки. Някой, ако е виждал картина от подобни, моля за мнение!

  • #2
    Не пропускай и „щастието" да ти блокира рутера на мобилния оператор. Да не забравяме и спирането на електрозахранването, да кажем „случайно". Невъзможна задача, като цяло.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      За електричеството UPS, който да издърши няколко часа и уведомление за отпадане на електричеството. Иначе за блокиране на сигнала няма спасение.

      Коментар


      • #4
        IP камери, които ти записват на отдалечен сървър (снимка и/или видео) и те "пушват" на телефона при реистрирано събитие. Това ми работи през стик на Виваком, който съм забол в рутер. В случая критично ти е колко ти е читав сървъра, после интернета.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • orela
          orela коментира
          Редактиране на коментар
          Би ли казал модел на камерата и на какъв сървър записва (какъв протокол използва)? Как си се отървал от фалшивите събития - например скриване на слънцето от облаци или играене на сянката на дърветата?

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Платен фтп (НС1) или безлатен фтп сървър . Всяко движение се записваше като видео (указваш на камерата колко дълго) и снимка (указваш на камерата качество, интервал и т.н.). Отделно може се да ползваш rtsp протокол. Всяка камера за NVR би трябвало да става.
          "Фалшивите" събития няма как.
          При тази схема единствено ми липсва "предварителен запис" на събитие.

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          HD - 2 Мрх IP камера иска канал 4-6 Мб за средна хубост картина. Има възможност за редуциране на трафика, но се влошава и картината.

      • #5
        Има едни платчета за 35 кинта, пингва зададен от тебе адрес, примерно getaway на провайдера. Ако отпадне пинг-а и набива ресета през едно реле. Спира тока за минута или колкото си го нагласиш. Имам едно такова и бачка безотказно. За борба със забиващи рутери. Може да си ресетваш системата и през Интернет, ако нещо ДВР се лигави.

        Коментар


        • orela
          orela коментира
          Редактиране на коментар
          Знам ги. Полезни са за самостоятелно работеща електроника.

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          На някои рутери има вградено ресетване по час/дата. Такива не са ми забивали 5-6г.

        • orela
          orela коментира
          Редактиране на коментар
          Май вече всички го имат, но най-сигурно си е с платка, както спомена ikirov. Особено, ако забие сутринта, а рутера е настроен да се ресва в полунощ.

      • #6
        Всички компоненти работят на 12 волта.Слагаш акумулатор колкото можеш да си позволиш и няма проблем със тока.Със 18 амперчаса батерия,5 камери с нвр работят близо 20 часа автономно.

        Да качваш в облак видео,забрави,освен ако нямаш лично оптично влакно и личен сървър някъде.Да пращаш снимки става...но...много важно.Видеото си е видео ...
        Ип камери ,и нвр някъде скрит.Аларма с бронирана сирена и гсм комуникатор да ти праща смс при аларма.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • orela
          orela коментира
          Редактиране на коментар
          И някоя димка (ако може сълзотворна), ако премине вече определена граница. (Но нямам идея дали може да се купи такава димка и на каква цена)

      • #7
        А каква е идеята на цялата работа?
        Системата ти праща СМС в 3 през нощта, ти отваряш снимката и виждаш три силуета в двора. И какво?
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • orela
          orela коментира
          Редактиране на коментар
          Най-малкото да се ориентира да разбива някъде другаде. Нямам инструменти или нещо скъпо там, завесите се държат отвесени. Но има хора, които редовно проверяват какво има в къщите и миналата година бяха краднали ракия и нищо друго (от други къщи).

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          На открито има много фактори, предизвикващи фалшиви аларми- промяна на сянката, клатене на листа от растение, промяна на интензивността на светлината /облак, гръмотевица/. Някои модели камери имат вградено филтриране на събития по обща осветеност, но не е толкова надеждно, колкото ни се иска. А и тези камери не са в най-ниския ценови диапазон.

      • #8
        Това се постига с табела казваща, че обекта се видео наблюдава. Превенция. Ефекта може и да е обратен - чакай да проверя аджеба що го наблюдават тоз обект. Но на теб какво ще ти помогне информацията за трите силуета в 3 през нощта? Със сигурност няма да можеш да спиш. Друго?
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • #9
          Лъжливите сработвания са най-пипкавата работа по тия СОТ и видеонаблюдения. Единия микровълнов датчик ми го смущаваше нещо външно, алармата на село ме е пощурявала заради паяк на датчика, или врабче в гаража.
          Камерите през нощта виждат само силуети, но поне може да се ориентираш дали е човек. IR прожектори им удължават далекобойността, ама пък теглят ток.
          Правил съм си сам 2 системи, в всичките му там СМС, видео и аларма. Платчето дето ресетва като изчезне нета е почти задължително. Видеото не забива, ама рутерите се дънят постоянно.
          И както Ронин каза - някой замърлян автомобилен акумулатор върши работа за UPS.

          Коментар


          • #10
            Ловни камери дали няма да свършат работа.

            Коментар


            • orela
              orela коментира
              Редактиране на коментар
              Не са ли много скъпи?

            • Павелл
              Павелл коментира
              Редактиране на коментар
              Тези които ползвам аз са около 200лв бр.,правят много хубави снимки,всичко се вижда.Използвам предплатени сим карти,с 10лв ваучер карат няколко месеца.

          • #11
            Пробвай със застраховка.
            Преди време го играх този филм, фалшиви смс посред нощ, изскубнати аларми и датчици, неясни силуети на записите, ефект нулев. Сега със застраховката излязох и на печалба последни път. Отделно, когато има застраховка ченгетата почват да работят... И набезите магически спират.

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              ... или когато ченгетата почнат да те питат, дали източваш застрахователяи почнат да те гледат криво.
              Това е другата страна на монетата, от първо лице. Не ставаше дума за сума повече от 30 лв, няколко пъти.

            • Владо М
              Владо М коментира
              Редактиране на коментар
              Няма да им клякаш. Читалище са те така вероятно, защото са комбина с апашите. Корумпираните куки се познават от разстояние.

          • #12
            Какви са изискванията на застрахователя
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #13
              Отиди при застраховател и си задай въпросите на него. Аз застраховам доста години две жилища - до сега не е имало застрахователни събития. Но съм капризен клиент и моя застраховател, Алианц, е доста гъвкав към индивидуалните ми нужди.
              И нещо много важно, трябва да попаднеш на служител, който наистина е в час със материята. Служебно работя с над половината застрахователи, бях водил доста разговори в годините, но никой не беше особено в час. Докато накрая не попаднах на правилния човек. Пообиколи няколко компании, виж им условията, кажи си изискванията и все някъде ще се разберете.

              Коментар


              • #14
                Предпочитам да питам човек, който има личен опит за така-изложения казус.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ти трябва да имаш изисквания, все пак си клиентът. Ако искаш да си на печалба, задължително освен основното покритие чекваш вандализъм, дограми и 1000 лв. лимит кражба и ти си човекът, разбира , ако не си оставяш златото на вилата.

              • #15
                Условията на компаниите се различават. Трябва да попиташ как точно действат при няколко конкретно зададени от теб събития - аз поне така разбирам кой колко е в час ! Отделно за допълнително покритие "кражба на имущество" е много субективно дали си заслужава да се сключва.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X