Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да пазарувам безопасно с кредитна карта по интернет и сайтове като EBAY и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз от години плащам с ДЕБИТНА имам две Виза и Мастер захранвани от една ... кредитна.
    Нямам проблени с нищо. ПейПал имам от както приемат български карти.Али баба и всекакви други ..нула проблеми.
    Просто трябват ми 20 пари ... слагам ги в съответната карта и ... си плащам с нея ..
    Отделно тия двете Дебитни слагам им някаква по-голяма сума и ... са тествани в почти цяла Европа и половината свят, теглиш, плащаш в магазина и където се сетиш.
    Да чукна на дрЪво ... до сега повече от май, 15 години .. няма ядове.
    Отделно Мейла за Пей Пала и плащанията въобще не го знае никой!
    Само аз, и се ползва САМО за това Няма спам няма нищо.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      Ще си заявя виртуална дебитна карта, като стане със сигурност ще имам други питания, благодаря ви колеги за разясненията

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Абе хора... Какви лимити, какви виртуални карти. Ако говорим за ebay, просто плащай. Без никакви притеснения.
        Подкрепям напълно ! Плащам с карти в интернет от 14 години и никога не съм имал проблеми , естествено от проверени и читави сайтове .
        За Ebay никви ядове.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #19
          Напоследък (няколко години), ползвам Revolut.
          Банкова сметка, мигновено зареждане на акаунт с карта от друга банка, преводи между банкови сметки, също така и между потребители, преводи в чужбина и т.н.
          Никакви такси. Заключване и отключване на карти. Банкомати в чужбина без такси,

          + виртуални карти, освен физически, които можеш и да изтриеш и да си създадеш нови, за витруалните де..

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
            Напоследък (няколко години), ползвам Revolut.
            Банкова сметка, мигновено зареждане на акаунт с карта от друга банка, преводи между банкови сметки, също така и между потребители, преводи в чужбина и т.н.
            Никакви такси. Заключване и отключване на карти. Банкомати в чужбина без такси,

            + виртуални карти, освен физически, които можеш и да изтриеш и да си създадеш нови, за витруалните де..
            Revolut ми врътнаха следния номер в чужбина - решили, че мястото на плащане е "нетипично за юзъра" и блокирали картата като ми пратили някакво съобщенийце на мейл ли, на вайбър ли, което изобщо не съм усетил. Добре, че имах друга карта в кръчмАта, че... Иначе лесно се отблокира - само натиснах тъч-скийна, че съм аз и наистина съм там, ама...
            Също и зареждането доскоро беше проблем, свързан с комисиони за банкови преводи във валута (нейсе - намалиха ги). Зареждал съм с невероятни врътки - през PayPal (там на третия превод, като първият беше за проба, ми го сторнираха и след страшни разправии ми го врътнаха през евро в паунди - сметката ми е в евро, после пак в евро и ми унищожиха цялата "далавера" от ниски такси). Зареждах и през българска карта, абе разправии...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

              Revolut ми врътнаха следния номер в чужбина - решили, че мястото на плащане е "нетипично за юзъра" и блокирали картата като ми пратили някакво съобщенийце на мейл ли, на вайбър ли, което изобщо не съм усетил. Добре, че имах друга карта в кръчмАта, че... Иначе лесно се отблокира - само натиснах тъч-скийна, че съм аз и наистина съм там, ама...
              Също и зареждането доскоро беше проблем, свързан с комисиони за банкови преводи във валута (нейсе - намалиха ги). Зареждал съм с невероятни врътки - през PayPal (там на третия превод, като първият беше за проба, ми го сторнираха и след страшни разправии ми го врътнаха през евро в паунди - сметката ми е в евро, после пак в евро и ми унищожиха цялата "далавера" от ниски такси). Зареждах и през българска карта, абе разправии...
              Всичко е в настройките за карти и плащания; локации, видове, лимити, потвърждения.... абе веднъж като го ядеш и след това започваш да си отваряш очите и да четеш написаното.
              Аз за комисионни, не ми се е случвало, но знае ли човек?

              Коментар


              • #22
                И в българската, и в чуждите банки, където имам/съм имал сметки, имам смс известяване за транзакции.
                Миналата година ми се случи, посред нощ в Китай, няколко транзакции от Ирландия на една от кредитните ми карти. На 4-тата от банката я спряха и блокираха картата. После си подадох оплакване и ми възстановиха сумите в рамките на 1-2 седмици.
                Та накратко смс известяване плюс защитата, която самите банки предлагат, на мен засега ми върши достатъчно работа.

                Коментар


                • veskov
                  veskov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, за кредитна карта, не че не се знае

              • #23
                Ей заради такива проблеми не съм се захващал с това, обикновено когато ми хареса даден продукт, дали от ибей, алито и т.н., обикновено касае все дребни покупки от 1 до 50, най-много до 100 лева, разправията с виртуални карти, следене, пък такси, особено за стоки за левче направо ме отказват, но ще се пробвам де.

                п.с. Толкова ли не може от банките да направят веднъж завинаги една сравнително сигурна карта, специално за интернет плащания, пък то виртуалки, па микросметки от другa сметка, па такса за виртуална карта, такса при курс лева-евро или долар, и още куп разправии за да си купя продукт за левче, баси....
                Последно редактирано от Еделвайс; 06-04-20, 14:32.

                Коментар


                • MFr
                  MFr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Филмирал си се. В сравнение с удобствата, които онлайн пазаруването предлага, някои дребни неудобства и рискове си заслужават многократно. И малко елементарен разум, разбира се.

              • #24
                Банките са като тоя супербацила. Имат огромно лоби в политиката. Не са направени на тебе да ти е хубаво. Направени са да ти е гадно. Хем те задължават да ги ползваш, визирам таксите и такса на таксата като плащаш такса към чантаджиите. Хем ти вменяват да плащаш поддръжка на фирмена сметка, иначе не можело да имаш фирма. По дебелата тарифа. Хем като прехвърляш имот/кола пак си извоюваха закон да минаваш през тях. Не стигна това, ами и данък лихва вкараха. Едно ти прибират почти 40-тина % преди нето, после почват останалите данъци акцизи и задължителни харчове по колата. Накрая малкото което ти е останало ти облагат данък нищожна лихва.
                Напоследък банковите такси направо експлодираха. Имам остатъци от валута, и не поддържат кешова каса там дето седи. Под 40 лева такса валутна транзакция няма. Лоби, намърдаха се и те при данъците, и няма как да ги заобиколиш. Сега чакат като лешояди, и като се вдигне пушилката ще събират труповете в тандем с ЧСИ.
                Криптовалутите доказаха, че може да се разплащаме дори без нарочни сървъри. Ама дебелаците не ги устройва тая работа. За 2 лева такса съм плащал 3 лева за превода.

                Коментар


                • #25
                  Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                  ...Сега чакат като лешояди, и като се вдигне пушилката ще събират труповете в тандем с ЧСИ....
                  Не-е-е-е, драги ми Терзиев, няма да има ЧъСъЙ след (ако има изобщо "след") кризата. Ликуй! Едно добро нещо свършѝ тоА бацил, нале?
                  Е, ще плъзнат едни мумчеа с дебели вратове и дебели сопи (и други дебели неща). В краен случай (аз откога го предричам) - ФССП, часть военно-космических сил РФ, когато ни аншлуснат.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • ikirov
                    ikirov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е как тъй няма да има ЧСИ. Ще има и след края на света. Първо забраняваш на човек да си изкара парите честно. После идва банката и си иска вноските. После идвате вие.
                    Даваш ми някакви примери с тия бързите кредити, дето само най-изпадналите ги ползват. Почти всички около мен обаче си имат по някоя безкрайна ипотека, да завещаят на децата си. Щото мислели в перспектива и имот не се обезценява. След няколко месеца ще има експлозия от нужда за услугите ви. Предната криза имаше нещо като 800 осъдени НА ДЕН, дали не бяха и 1800. Мина време, забравих. Прибираха им имотчетата на кило, после продължават да дължат борчове по дебелите тарифи. И на квартира при това.
                    Сега ще е по-страшно. Преди изгоряха само тъпанарите (по Северно македонски - оператори на тъпан). Сега горим всички, покрай сухото и мокрото. Само МВР дават курбан, похвалват се с много глоби. 5 бона ако застанеш под дръвче. Цяла КМБ стана парк, за всеки случай. Вече не смея да изрежа асмата на село, да не ме глобят и там.
                    Последно редактирано от ikirov; 06-04-20, 16:05.

                  • Bogoljub Gagic
                    Bogoljub Gagic коментира
                    Редактиране на коментар
                    ЧСИ няма да има, защото дейността им е фактически забранена със Закона за извънредното положение. Ето, аз си освободих целия персонал, защото краят на това положение не се вижда (дори и де факто да се сложи такъв - забраните за ЧъСъЙ ще си останат).
                    Съветваш ме да се скрия в бункера и да изчакам да отшуми заразата? Ми, тя няма да отшуми.
                    А что бы если нет? Вот так вот раз - и нет?
                    Бъдещето на събирането на вземания е в ръцете на хора като Лудия Макс с пикапа и картечницата. Нали това искахте?
                    Препърска антиутопия! Честито! Сега баш ербапите в тоз форумЪт ще открият разочароващата истина - че ще има хора много по-добре въоръжени от тях, много по-бързи и точни стрелци.

                • #26
                  ...
                  Бъдещето на събирането на вземания е в ръцете на хора като Лудия Макс с пикапа и картечницата. Нали това искахте?
                  Препърска антиутопия! Честито! Сега баш ербапите в тоз форумЪт ще открият разочароващата истина - че ще има хора много по-добре въоръжени от тях, много по-бързи и точни стрелци.
                  Не сме искали това. Предпочитам нещо като дивия запад, поне всеки е можел да си купи КНО. В момента КНО имат тия дето са на първия ред на хранилката. Вече са почнали с произвола, както и с политическите репресии. Аз такова не съм поръчвал, нито искал.
                  Баш като при Учителя на сегашния бащица. Тия дето трудно са си пишели имената без грешки са били най-обгрижвани от държава и от феодалното население. И сега е така. За пушене под дърво - 5 бона глоба, и ще я събират ЧСИ. За пропищяло село от всеизвестен показен и нагъл бандит - нямали прокурорско разрешение за обиск.
                  Вече почнаха да трият политнекоректни видеа. Чудя се дали ще доживея да видя истински голодомор.

                  Коментар


                  • #27
                    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                    Не сме искали това. Предпочитам нещо като дивия запад, поне всеки е можел да си купи КНО. В момента КНО имат тия дето са на първия ред на хранилката. Вече са почнали с произвола, както и с политическите репресии. Аз такова не съм поръчвал, нито искал.
                    Баш като при Учителя на сегашния бащица. Тия дето трудно са си пишели имената без грешки са били най-обгрижвани от държава и от феодалното население. И сега е така. За пушене под дърво - 5 бона глоба, и ще я събират ЧСИ. За пропищяло село от всеизвестен показен и нагъл бандит - нямали прокурорско разрешение за обиск.
                    Вече почнаха да трият политнекоректни видеа. Чудя се дали ще доживея да видя истински голодомор.
                    Скъпи Ванка.
                    От писанията ти, отдавна е видно, че страшния свят в който ти се налага да живееш, хич не ти допада.
                    Ами поне съгласувай писанията с др. Курцелия Нинова, щото някакъв разнобой се усеща.

                    Коментар


                    • ikirov
                      ikirov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Скъпи Пенчо,
                      наистина не ми допада, то е очевидно и не го крия. Само не позна, че съм агент на червената олигархия. В каквото администрацията тука вече ме обвини.
                      Да глобиш безработен с ипотека и почти без шанс за нова работа... Да му изплющиш 9 минимални заплати бруто си е мародерщина. Ако бъркам поправяй ме, само стига си ме докачал на червен феодал, щото семейството ми не е имало досег с тая тлъста копанка.
                      Всичката зеленина да я третират като парк за разходка си е разгащена, дива полицейщина. Досега никакви ги няма, сега тръгнали и офроуд, сакън някой да не посее коронавирус на връх Долно Нанагорнище. Де да бяха такива съвестни в мирно време! В МОР-но време преизпълниха петилетката за няма и месец.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X