Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телевизор в автомобила. Да или Не?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Телевизор в автомобила. Да или Не

    По принцип когато се монтира телевизор отпред, и се спазват инструкциите и не пречи на водача. Има кабел (зелен), който минава през ръчната и ДВД-то или ТВ-то работи само ако е вдигната ръчната спирачка. Даже чух че в Европа е забранено да се пуска по време на движение и то със закон.
    НО ние българите нали сме много много ...
    И аз така -- свързах кабела директно към захранването и работи винаги.
    А навярно и други така са сделали
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • #17
      До: Телевизор в автомобила. Да или Не

      Аз имам в леката кола, комбинирано ТВ / ДВД / МП3 / ЦД плеър. Телевизия в движение и да се скапеш неможеш да гледаш /поне при мен е така, дори и с антена/, но удобството да пъхнеш вътре един ДВД диск пълен с МП3, и да си виждаш цялата музика подредена на папки, и само с няколко копчета на дистанционното да стигаш точно до песента която ти трябва, е невероятно и отнема доста по-малко време от вниманието на водача от това да ръчка някоя МП3-ка.
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #18
        До: Телевизор в автомобила. Да или Не

        Съжалявам, че се забавих с отговора - не бях в София. Имам всякаква автомобина електроника. Внасям я от Германия. Качеството е гарантирано, въпреки че се произвежда в Китай. Фирмата е голяма и много авторитетна и държи страхотен контрол. Всички продукти се разработват в Германия - в Китай само се изпълняват. Ще пусна тема в Купува-Продава!

        Коментар


        • #19
          До: Телевизор в автомобила. Да или Не

          Купих си от Метро телевизорче 7 инча за 160 лева. По време на движение няма никой.
          По скоро може да се използва НЧ-я му вход за видео и аудио

          Най добрата екстра , че лапето си играе на играта в менюто му с дистанционното от задната седалка.

          По разумно е да се монтира отгоре отколкото да се залепи на таблото

          След като слънцето напече , не мислете че си стои залепено

          Коментар


          • #20
            До: Телевизор в автомобила. Да или Не

            Наистина, че с ТВ пътят върви по-бързо за пътниците, които отнасят скуката на возенето. А по въпроса за шофьорското внимание - блейката си е блейка и без телевизор.

            Коментар


            • #21
              До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

              Благодаря на disem за доставката. +1
              Преди минута ми донесоха ТВ антената на вратата.
              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

              Коментар


              • #22
                До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                Да си я ползваш със здраве!

                Коментар


                • #23
                  До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                  ТВ в колата е СУПЕР !

                  Просто си нямате идея колко нерви си спестявам в задръстванията като си пусна тв-то. Освен това най-зверските задръствания са час пик, а тогава има и новини и какво ли не интересно инфо.

                  Мойто си е вградено в централната конзола, нямам странни изпълнения с лепене на екранчета и т.н.

                  Само си платих цифра да го направят да работи и в движение, а не да се гаси както е стандартно.

                  Това, че тв разсейва шофьора абсолютно не е вярно. Дори напротив, лятото като пътувах с туарега до западна европа по работа, искам да ви кажа, че си ми беше супер да хвърлям по някое око на Пътя На Карлито, да слушам разни разговорни предавания и т.н. Няма проблеми. Иначе ми се доспиваше повече, като не хващахме нищо и го гасих.

                  Иначе антенките ми са Pioneer - по една във всеки от двете задни малки прозорчета. Качеството на приемане на картината е естествено вариращо, има места в БГ, където нищо не се хваща. При движение извънградско честотите се менят относително често, но като цяло е пушка.

                  Пак казвам, най-важния момент е липсата на изнервяне в задръствания. Няма друга такава благодат !
                  VW Touareg V10, 5000cc

                  Коментар


                  • #24
                    До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                    При следващия Туарег се обади да ти го направя без да плащаш цифра! Имам оригинални немски интерфейси за тая работа. Струват стотина лв.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                      пу, мен му удраха 500-600 ако не се лъжа.
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • #26
                        До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                        Няколко допълнителни приложения за TV-то в автомобила

                        Първа: Може да монтирате задна инфрачервена камера на 12V и да го ползвате като "огледало" за задно виждане

                        Втора: Ако имате цифров фотоапарат , повечето модели имат TV изход по ниска честота и може да прегледате снимките или клиповете които сте направили през деня на монитора си в колата

                        Трета: Вашите деца може да се забавляват с вградените игри в повечето модели които се играят с дистанционно и пътуването минава неусетно

                        Четвърто: Дори само включен монитора на AV без сигнал придава мека синкава светлина в купето и пътуването е по приятно , стига монитора да не е залепен на таблото отпред и да дразни шофьора

                        Коментар


                        • #27
                          До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                          А къде е най добре да си сложа антената за ТВ
                          Има ли значение за сигнала.
                          Дайте пример
                          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                            Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                            А къде е най добре да си сложа антената за ТВ
                            Има ли значение за сигнала.
                            Дайте пример
                            Дай снимка на антената.
                            Щото аз имам еднааа дето е само да си до предавателя!
                            С оригиналната антена на телевизорчето се хваща в пъти по добре.
                            Пробвах и с усилватели - не и не и не.

                            Иначе е много приятно да я има тая екстра човек в колата.
                            В задръстванията - гледам ТВ
                            На дълъг път - слушам ТВ, където е възможно и има сигнал.
                            В планината като е на излет човек - пак може да се ползва - ако някой иска да не пропусне серияла си!
                            Най е кофти когато е слънчево.
                            Минусовия кабел за ръчната против гледане на екрана по време на движение - побългарен. То не е казано че гледам докато карам, просто слушам
                            "Наше село е на баир. От връо се види доло, от доло връо се не види."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                              Първоначално публикуван от Efri Преглед на мнение
                              Минусовия кабел за ръчната против гледане на екрана по време на движение - побългарен. То не е казано че гледам докато карам, просто слушам
                              То никои и не казва че гледаш, но на повечето хора по време на шофиране е нормално да ги разконцентрира работещ екран. То това не е нужно да се доказва. Те и затова са го направили производителите.
                              Аз също смятам да слушам само в движение.
                              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Телевизор в автомобила. Да или Не?

                                твърдо за телевизора...

                                За задръстванията - ефекта е безпорен.... Зяпам си, мърдам си напред и не се пъхам между колите нервно и да бибипкам....
                                За дългите пътувания - никъде не тръгвам без хубави ДВД-та. Дали е полезно или вредно, преценете сами - преди карах със средна скорост - да речем 130 км./час, на места със 160 (по магистралата) в повечето време със 120-140... изпреварвания, нерви тук там... Сега карам със средна скорост 80 км./ч По магистралата 100-110 макс, по пътищата към 80, 70, 60.... Колата е мерседес 200се, може да върви и повече..... Пускам си хубав филм и на празните участъци му хвърлям по едно око. На завои и където има коли наблизо, само го слушам... Но поради снижената концентрация, скоростта рязко пада. То е като ти се спи - при мен веднага се познава, започвам да карам едвам едвам.... и търся къде да спра... И понеже имам над милион километра с лека кола, вече са ми омръзнали повечето пейзажи... Зад граница ми е интересно и не ми е до филми... Вечер пътят минава по-леко, важно е да се намали яркостта и контраста на телевизора и едвам да мъждука.....
                                За децата - имам две момчета, които от качването до слизането непрекъснато се бият и мислят щуротии.... Мирясват само като каталясват и заспят или като гледат анимация или някакъв детски филм.....
                                Ползвам я от над година вече тази комбинация ТВ + ДВД и сега ще сложа и на джипа, като си мисля да му закача и някакъв слим компютър, та да може да му качвам карти и игри за децата и т.н..
                                Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 20-12-07, 06:58. Причина: едит

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X