Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Най-добрия анти-радар!

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Е ти направо ми строши главата...Аз миналата седмица в Гърция си правих експерименти пред един такъв радар на едно пусто местенце да сравня показанията на gps-а,километража и въпросната "табела",която си мислех,че е само информативна....Минах поне 5-6 пъти с различна скорост да видя отклоненията,които дават различните уреди и всеки път бях над допустимите 50 километра......А интересно е,че и радара не се разпищя....Абе въобще хубава тема за размисъл ми даде.....
    Забелязал съм, че в Гърция тези табели не вървят с камери. Ако Злати е прав, то тук тези табели явно вървят с камери
    Георги Гатев

    Коментар


    • #62
      До: Най-добрия анти-радар!

      Ох-олЕкна ми....
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #63
        До: Най-добрия анти-радар!

        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
        Някой да знае освен в Гърция къде другаде е Европа е забранено ползването на антирадари?

        Благодаря предварително.
        Мислех да отварям нова тема точно по този въпрос.
        Мой познат ме беше попитал дали в европа не е забранено да ползваш радарен приемник /антирадар/. Отговорих му, че само в Гърция е забранено.

        Сега се върна и ми обясни, че го спрели за превишена скорост и му извзели антирадар Кобра купен от метро, и го глобили 800 евро, които докато не ги платил щели да му вземат автомобила. Обеща да ми покаже документ за това.

        Та въпроса ми е: Забранено ли е в Германия ползването на пасивно антирадарно устройство?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #64
          До: Най-добрия анти-радар!

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Мислех да отварям нова тема точно по този въпрос.
          Мой познат ме беше попитал дали в европа не е забранено да ползваш радарен приемник /антирадар/. Отговорих му, че само в Гърция е забранено.

          Сега се върна и ми обясни, че го спрели за превишена скорост и му извзели антирадар Кобра купен от метро, и го глобили 800 евро, които докато не ги платил щели да му вземат автомобила. Обеща да ми покаже документ за това.

          Та въпроса ми е: Забранено ли е в Германия ползването на пасивно антирадарно устройство?
          В Австрия,Германия и Швейцария не само е забранено използването на антирадари,а дори и инсталирането на информация за радари в GPS системи.

          Коментар


          • #65
            До: Най-добрия анти-радар!

            Колеги,първо пасивните устройства не знам защо трябва да ги наричаме антирадари.То това е друга бира,активен уред,който не само приема ,а и предава сигнали.На второ място тези машинки не са само за скоростта.В Германия на аутобана има устройства,които излъчват сигнали за наличие на мъгла,на заледени участъци,на движение на автомобили със специален режим на действие,които сигнали,нашите така наречени антирадари ги улавят и индикират.Това е още една причина да считам ,че не би трябвало да са збранени.
            Само лични разсъждения,просто търся логика...
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #66
              До: Най-добрия анти-радар!

              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
              Колеги,първо пасивните устройства не знам защо трябва да ги наричаме антирадари.То това е друга бира,активен уред,който не само приема ,а и предава сигнали.На второ място тези машинки не са само за скоростта.В Германия на аутобана има устройства,които излъчват сигнали за наличие на мъгла,на заледени участъци,на движение на автомобили със специален режим на действие,които сигнали,нашите така наречени антирадари ги улавят и индикират.Това е още една причина да считам ,че не би трябвало да са збранени.
              Само лични разсъждения,просто търся логика...

              Да точно това ми е въпроса за пасивните радарни приемници, които ги наричаме "антирадар", но те не излъчват и не смущават нищо и никого.
              Те дали са забранени?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #67
                До: Най-добрия анти-радар!

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Да точно това ми е въпроса за пасивните радарни приемници, които ги наричаме "антирадар", но те не излъчват и не смущават нищо и никого.
                Те дали са забранени?
                първия марков антирадар, който си купих (преди това имах един смешен руски, не като сегашните де - те са си много хубави)

                та това чудо не помня каква марка беше, но ми направи силно впечатение, че на първата страниза от инструкцията беше цитирана извадка от Американската конституция, в която се описваше, че никой не може да забрани приемането на радио и други вълни, чрез които се пренася информация.

                И ако американския полицай се опита да посегне върху радар-детектора, нещата отиват в съда, ти се позоваваш на точката , алинеята и параграфа и хоп...

                Дори бяха направени с Болд шрифт, да се четат по-лесно

                та си мисля и аз нещо тук за правата на човека, ама едно е мисленето, друго е действителността, уви

                Коментар


                • #68
                  До: Най-добрия анти-радар!

                  Имам американски ValentinOne радар и лазерен детектор, ползвал съм го в европа и не съм имал проблеми, т.к. винаги ме е предупреждавал навреме и не са ме спирали полицаи. Детектора е супер улавия сигнали (Х,К,KA,КU) и лазерни дори и от задната част на автомобила, може да се види и да се купи on-line тук-> http://www.valentine1.com/

                  Коментар


                  • #69
                    До: Най-добрия анти-радар!

                    Анти -радара е нож с две остриета.Пробвах ме една Кобра с един приятел полицай.Минаваме покрай катаджийте ,които са с включен радар ( уговорката с катаджийте беше да видим как ще реагира Кобрата на полицейският радар.)Значи минаваме три пъти ,Кобрата ни дава сигнал преди завоя ,тоест преди да ни видят ченгетата .Но ние караме със 40км при ограничение 50.А на радара показва ,че сме карали със 65км .Така ,че може да спазваш скоростта а полицеиският радар да отчете че караш с по голяма скорост.Смятаме че сигнала ,който се пуска от кобрата шашави полицеиският радар и той показва грешна скорост.И при другите опити имаше разминаване със скоростта ,която караме и действителната ,която отчита радарат им..Полицайте ни викат ,че били чули че тия новите JPRS GERMINI и другите марки дето ги продавали по Метро ,технополис и др.имали вградени детектори ,които само приемат сигнала от полицейският радар и не му пречат..Така че тия кобри дето ги хвалите ,лично видях как шашавят полицейските радари ..
                    Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Най-добрия анти-радар!

                      Здравейте
                      Аз имам Кобра от метро от 3 години и откакто си я купих не съм имал акт аза скорост. Работи безотказно. Давал съм я на приятели когато им предстои дълъг път и те са много доволни.
                      Prado
                      Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Най-добрия анти-радар!

                        Първоначално публикуван от cancel Преглед на мнение
                        Анти -радара е нож с две остриета.Пробвах ме една Кобра с един приятел полицай.Минаваме покрай катаджийте ,които са с включен радар ( уговорката с катаджийте беше да видим как ще реагира Кобрата на полицейският радар.)Значи минаваме три пъти ,Кобрата ни дава сигнал преди завоя ,тоест преди да ни видят ченгетата .Но ние караме със 40км при ограничение 50.А на радара показва ,че сме карали със 65км .Така ,че може да спазваш скоростта а полицеиският радар да отчете че караш с по голяма скорост.Смятаме че сигнала ,който се пуска от кобрата шашави полицеиският радар и той показва грешна скорост.И при другите опити имаше разминаване със скоростта ,която караме и действителната ,която отчита радарат им..Полицайте ни викат ,че били чули че тия новите JPRS GERMINI и другите марки дето ги продавали по Метро ,технополис и др.имали вградени детектори ,които само приемат сигнала от полицейският радар и не му пречат..Така че тия кобри дето ги хвалите ,лично видях как шашавят полицейските радари ..
                        Ей приятел дай модела на Кобрата дето шашва полицейския радар.
                        Че ми стана премного интересно.
                        И моля те обясни ми за какво служи устройството JPRS GERMINI ?
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Най-добрия анти-радар!

                          малко инфо за засадите от закона !
                          Глава пета

                          ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ
                          Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:


                          1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост;

                          2. при необходимост регулират движението по пътищата;
                          3. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) следят за състоянието на пътя и пътните принадлежности и издават писмени предупреждения, сигнални писма или разпореждания до собствениците или до администрацията, управляваща пътя, и до фирмата, поддържаща пътния участък, за отстраняване на установени неизправности по тях;

                          куките си го знаят и като го направиш на въпрос са незабравимо отзивчиви , но трябва и свидетели де

                          Коментар


                          • #73
                            До: Най-добрия анти-радар!

                            Първоначално публикуван от novia Преглед на мнение
                            малко инфо за засадите от закона !
                            Глава пета

                            ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ
                            Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:


                            1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост;

                            2. при необходимост регулират движението по пътищата;
                            3. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) следят за състоянието на пътя и пътните принадлежности и издават писмени предупреждения, сигнални писма или разпореждания до собствениците или до администрацията, управляваща пътя, и до фирмата, поддържаща пътния участък, за отстраняване на установени неизправности по тях;

                            куките си го знаят и като го направиш на въпрос са незабравимо отзивчиви , но трябва и свидетели де

                            Колега,
                            Това от кой закон или правилник е?

                            Коментар


                            • #74
                              До: Най-добрия анти-радар!

                              http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #75
                                До: Най-добрия анти-радар!

                                чл.165 е много полезен. Не бях му обръщал внимание. Най-хубавото е че повечето GSM-и вече имат камера и може и доказателство да предоставиш , че кожодера те е мародерствал скрит!!!

                                Зачитайки се в закона установих че антирадар изобщо не е необходим поради чл.165 параграф 2 т.6, която гласи:
                                "6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) имат право за установяване на нарушенията на
                                правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи,
                                заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер
                                на моторното превозно средство." - източник: http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt
                                Последно редактирано от mradulov; 21-07-08, 18:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X