Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Най-добрия анти-радар!

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Ще си сложите фолио на номера и в първото село докато се влачите в колоната ще ви привикат на страна и ще ви разгонят фамилията...
    Това също. Но който иска може да се страхува и от дядо Торбалан проблема си е негов
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #47
      До: Най-добрия анти-радар!

      Спомням си някога се слагаха CD-та (компакт дискове) на предните стъкла на лади и москвичи. Съществуваше мнение, че отразеният лъч от СД-то обърква радарите на полицията. Не знам дали е вярно това твърдение.

      Аз предпочитам да спазвам ограниченията. Преди години като млад шофьор блъснах дете с което изкочи внезапно с колело пред москвича ми в едно село в Русенско. Ако бях карал с превишена скорост дори и с 2 км. в повече, сега можеше да съм убиец. Карайте умно и безопастно. Моля ви.

      Коментар


      • #48
        До: Най-добрия анти-радар!

        Първоначално публикуван от sailorbg Преглед на мнение
        Аз предпочитам да спазвам ограниченията. Преди години като млад шофьор блъснах дете с което изкочи внезапно с колело пред москвича ми в едно село в Русенско. Ако бях карал с превишена скорост дори и с 2 км. в повече, сега можеше да съм убиец. Карайте умно и безопастно. Моля ви.
        Аз смятъм че всички хора които са във този форум са разумни шофьори и обичат поверче природата а не бързите скорости защото иначе щяха да пишат в форум за бързи коли а не във ОФРОУД форум. Но колкото и да си разумен шофьор в тази страна ограниюенията е невъзможно да се спазват защото се поставят от малоумници и служат само да пълнят джоба на някои полицаи които гледа де те издебне за да изкара някои лев а не дали си разумен шофьор.
        Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
        Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

        Коментар


        • #49
          До: Най-добрия анти-радар!

          Първоначално публикуван от sailorbg Преглед на мнение
          Спомням си някога се слагаха CD-та (компакт дискове) на предните стъкла на лади и москвичи. Съществуваше мнение, че отразеният лъч от СД-то обърква радарите на полицията. Не знам дали е вярно това твърдение.

          Аз предпочитам да спазвам ограниченията. Преди години като млад шофьор блъснах дете с което изкочи внезапно с колело пред москвича ми в едно село в Русенско. Ако бях карал с превишена скорост дори и с 2 км. в повече, сега можеше да съм убиец. Карайте умно и безопастно. Моля ви.
          А какво става като те спрат за превишена скорост по засечката на някого, когото са пуснали срещу двадесет лева и трябва да си оправдаят записа в паметта на радара?
          Откакто имам радар детектор карам по-разумно и се любувам на оперативните умения на автоконтрольорите.Особено на раздела орагнизиране на засада с употреба на радар.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #50
            До: Най-добрия анти-радар!

            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
            А какво става като те спрат за превишена скорост по засечката на някого, когото са пуснали срещу двадесет лева и трябва да си оправдаят записа в паметта на радара?
            Посочваш им часовника и им казваш "чао". Гледат все едно си им изял таратора с вилица, ама няма какво да направят. Още не са посмели да ми пишат акт за превишена скорост на този принцип...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #51
              До: Най-добрия анти-радар!

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Посочваш им часовника и им казваш "чао". Гледат все едно си им изял таратора с вилица, ама няма какво да направят. Още не са посмели да ми пишат акт за превишена скорост на този принцип...
              Какъв часовник бе човек? За ГПС-а ли споменаваш, че нещо не стоплих? Веднъж и аз показах ГПС-а на един и той го полгледна "умно".
              Освен това ми прави впечатление, че скоростта измерена с ГПС-а е винаги по-малка от тази показана на километража.

              Коментар


              • #52
                До: Най-добрия анти-радар!

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                А какво става като те спрат за превишена скорост по засечката на някого, когото са пуснали срещу двадесет лева и трябва да си оправдаят записа в паметта на радара?
                Откакто имам радар детектор карам по-разумно и се любувам на оперативните умения на автоконтрольорите.Особено на раздела орагнизиране на засада с употреба на радар.
                Да ама на мен ми написаха акт точно за това. Оспорих го в самия акт, писах и възражение, но пак си дойде наказателното п. с 30 лв. което е необжалваемо. т.к. е под 50 лв. Не ми е за парите, те и полицайте на място ми обясняваха, че превишението ми е малко, и че хубав джип карам, но не ги "чух". За това си го платих и днес си взех синьото талонче.
                Не желая да захранвам корупцията. В този случай при ограничение 50 км/ч/ се движех с 48 според ГПС-а, а уж ме засякоха с 66. Заяждаха се може би 20 мин. с мен, но нищо не изкопчиха. Майната им!
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #53
                  До: Най-добрия анти-радар!

                  Първоначално публикуван от sailorbg Преглед на мнение
                  Какъв часовник бе човек? За ГПС-а ли споменаваш, че нещо не стоплих? Веднъж и аз показах ГПС-а на един и той го полгледна "умно".
                  Освен това ми прави впечатление, че скоростта измерена с ГПС-а е винаги по-малка от тази показана на километража.
                  Примен е обратното при 100 км/ч според спидометъра, ГПС показва 101-102, а гумите ми са точни по размер.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Най-добрия анти-радар!

                    Първоначално публикуван от sailorbg Преглед на мнение
                    Какъв часовник бе човек? За ГПС-а ли споменаваш, че нещо не стоплих? Веднъж и аз показах ГПС-а на един и той го полгледна "умно".
                    става въпрос за часовника на радара, който освен скоростта трябва да покаже и времето , в което е направено измерването

                    Ако реалното време се различава от това на дисплея - текушото, устройството, с което е засечена скоростта, е технически ниеизправно и съответно показанията му са невалидни, а използващите го подлежат на санкция

                    това е все едно, че някой продава с неточен пазар на кантара

                    Освен това ми прави впечатление, че скоростта измерена с ГПС-а е винаги по-малка от тази показана на километража.
                    не е точно така
                    по-скоро е обратното
                    скоростта от ГПС-а е верната, а скоростта , отчетена от спидометъра, е по-висока от реалната. Това е така при всички превозни средства, при които съм си играл да сравнявам

                    тук е мястото да тръгнат митовете за производителите на спидометри и причините това да е така

                    Коментар


                    • #55
                      До: Най-добрия анти-радар!

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      става въпрос за часовника на радара, който освен скоростта трябва да покаже и времето , в което е направено измерването

                      Ако реалното време се различава от това на дисплея - текушото, устройството, с което е засечена скоростта, е технически ниеизправно и съответно показанията му са невалидни, а използващите го подлежат на санкция

                      това е все едно, че някой продава с неточен пазар на кантара
                      Да, точно това имам предвид. Спирали са ме с фалшиви показания и винаги като им обърна внимание върху това, че засичането им е от преди няколко минути, са ме пускали да си ходя. Ако имаш и свидетел в колата е още по-добре. Показването на GPS-и е безсмислено, те не са сертифицирани уреди.

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      не е точно така
                      по-скоро е обратното
                      скоростта от ГПС-а е верната, а скоростта , отчетена от спидометъра, е по-висока от реалната. Това е така при всички превозни средства, при които съм си играл да сравнявам

                      тук е мястото да тръгнат митовете за производителите на спидометри и причините това да е така
                      Това е според зави си. GPS-а обикновено мери само хоризонталната скорост, т.е. при голям наклон показанието му би могло да е по-ниско от реалната.

                      Иначе имайте предвид, че наистина GPS-а е по-точен от километража, който май винаги имат разлика нагоре при фабрично състояние на колата. Иначе с промяна на размера на гумите можем да го докараме до вярно или дори на минем под него. Например популярното в този форум слагане на по-големи гуми, спокойно може да доведе до ситуация километража да показва малко под 90, а скороста реално да е над 100... Така че не се чудете, ако с 35" гуми ви спрат с превишена скорост, докато километража показва, че карате с нормална. Всеки трябва да си направи сметките след такава подмяна и да се съобрзява с тях.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Най-добрия анти-радар!

                        по темата.

                        Нека който има информацията, за която няколко човека попитахме да напише нещо моля!
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #57
                          До: Най-добрия анти-радар!

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение

                          Това е според зави си. GPS-а обикновено мери само хоризонталната скорост, т.е. при голям наклон показанието му би могло да е по-ниско от реалната.
                          Тцъ
                          не съм съгласен чак толкова

                          елементарна тригонометрия - там онова, със синусите и косинусите и тангенсите

                          та, като я туриш тригонометрията връз макс 7% изкачване или спускане, и остава единствено субективния фактор - човека с
                          фуражката


                          за съжаление

                          той може да не е учил смятане...

                          ама знае, че 2+2 = 5, 5,5 ~6 до 7 максимум

                          сори, ама....

                          Коментар


                          • #58
                            До: Най-добрия анти-радар!

                            Най-добрият антирадар е този:




































                            Ако скоростта е много висока, този:





                            Майтап, разбира се. Даването на рушвет е незаконно, неморално и наказуемо, за който не знае!
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Най-добрия анти-радар!

                              Някой да знае освен в Гърция къде другаде е Европа е забранено ползването на антирадари?

                              Благодаря предварително.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Най-добрия анти-радар!

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                От вчера на Сребърна, на едина от пешаходните пътеки между Черни връх и Каблешков, има постоянен радар с камера и табела, на която с огромни букви и цифри като наближиш, ти изписва " Вашата скорост е ...." и ако е повече от 50, те фотографира отзад и отпред. На тунела на магистралата след Ихтиман има постоянен радар с камера и в двете посоки. Та на много места това става все по широка практика и антирадара в този случай също ги засича. Но ако си сам на Сребърна, антирадара ще писне, когато вече те е ударил импулса от радара на пешаходната и ще е късно за реакция.
                                Е ти направо ми строши главата...Аз миналата седмица в Гърция си правих експерименти пред един такъв радар на едно пусто местенце да сравня показанията на gps-а,километража и въпросната "табела",която си мислех,че е само информативна....Минах поне 5-6 пъти с различна скорост да видя отклоненията,които дават различните уреди и всеки път бях над допустимите 50 километра......А интересно е,че и радара не се разпищя....Абе въобще хубава тема за размисъл ми даде.....
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X