Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

    Здравейте, планувам да купя къща до която минава далекопровод 400кV. Една от фазите минава в ъгъла на парцела и поради увисването на жиците разтоянието от терена до жиците е 15-16 метра. Въпросът е мога ли чрез индукция да получа ток - това дори няма да е кражба, ще бъде като Хитър Петър и филията върху пАрата За начало как бих могъл да измеря магнитното поле и доколко това е безопасно за постоянно живееене.

    Поздрави,
    LZ1BTV

  • #2
    От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

    Не е безопасно за постоянно живеене и не можеш да облажиш. Магнитното поле се мери с миливат метър. Евтините са под 300 лв. Моя професионален съвет е да не я купуваш тая къща.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

      Може да не го мериш, а да го видиш. Вземи един кинескопен телевизор и ще се забавляваш здраво.

      Не се знае тая жица от колко метра ще те цунка. Полека с еХпериментите!
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #4
        От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

        Я, я, къде е тая къща? Купувам електромагнитно замърсени къщи на пазарна (съобразена със замърсяването) цена.

        Тая жица в ясно и сухо време може да те "цунка" от 4 метра. В мокро, ... абе да речем, радвай се че всъщност не са 15 метра ами поне 40, защото ако бяха 15 щеше да има следи по терена. Това ако е 400кВ, което не знам доколко е надеждно като сведение.

        Събирането на електроенергия по индуктивен път е възможно само с познавателна цел - с рамка от проводник. Ако купуваш кабела - няма да ти се изплати.

        Неприятното на един такъв електропровод е бученето - във влажно време ще се чува като пчелен рой ама не толкова приятно. В сухо ще спада под шума от други източници. Упи не го слушай, той е малко технофоб. Нищо вредно няма в полетата от електропровода, освен досадата от бученето.

        Коментар


        • #5
          От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Упи не го слушай, той е малко технофоб. Нищо вредно няма в полетата от електропровода, освен досадата от бученето.
          Ето едно сравнително неполяризирано документче на СЗО по въпроса. Всеки сам решава дали иска да се ограмоти по някой въпрос. Ако иска, има гугъл . Ако го мързи, пита тук. Понеже професионално се занимавам с това, казвам това, което знам по въпроса. Всички изследвания с които съм запознат твърдят, че НЕ Е ДОБРЕ къщата ти да е по-близо от 30 метра от такива "жици". Някой от тях твърдят, че това разстояние е 150 и дори 300м. Няма нито едно научно исзледване, което да твърди, че живеенето в близост до далекопроводи е безопасно. Напротив, всички известни ми изследвания намират зависимост и тя е в негативна за здравето посока. Ще се радвам, ако някой ми покаже изследване в обратна посока - ще мога да си разширя познанията...
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

            Чукча прочел. "Възможен канцероген" от ранга на кафето примерно. И то - при значително по-малки теоретични шансове.

            Отделно дето няма как да е на 30м от тия проводници защото ще го праска ток.

            Коментар


            • #7
              От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

              Мда - всичко зависи от гледната точка. Не веднъж съм казвал, че който го е страх от вредности, няма работа в града (че и на планетата). Всичко е въпрос на предпочитания и лично решение. Радиата, които ползвам са с десетки пъти по-... от един далекопровод, но сам съм си избрал да пренебрегна рисковете. Това не значи, че те не съществуват. Пушачите знаят, че е възможно да им вреди, но това не им пречи да си пушат. Всеки сам си решава дали да живее под далекопровод или не, това обаче не пречи да му кажем, че би могло да се окаже опасно. Кафенцето, както и мръвката биха могли също да се окажат опасни, но за разлика от далекопровода си имат и положителна страна в личен план. В случая колегата няма да се облажи по никакъв начин от близостта на далекопровода, тъй че рискът лично според мен е неоснователен, колкото и неголям да е той. Ако имаше благини от близостта си с далекопровода, тогава можеше да сложи и нещо от страната на "за", а сега има само точки в полето "против".

              П.П.30те метра са отстоянието от колците, а не от телта
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #8
                От: Можем ли да се облажим с ток от 400KV далекопровод

                Upi, имам статия за тебе: http://nauka.offnews.bg/news/%D0%A1%..._post#comments

                От днес, като на готово.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X