Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Случайно се сетих,че обещах снимки.Имам го от декември 2020.Много съм доволен.Удобен,забравям,че ми е на ръката.Красив.Работи. ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • Не се виждат снимките.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9254.JPG
Прегледи:402
Размер:540.9 КБ
ID:6763680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9258.JPG
Прегледи:384
Размер:180.9 КБ
ID:6763681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9256.JPG
Прегледи:408
Размер:228.8 КБ
ID:6763682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9257.JPG
Прегледи:387
Размер:257.6 КБ
ID:6763683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9255.JPG
Прегледи:397
Размер:222.5 КБ
ID:6763684
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          Да ти е честит!

      • Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        От: Часовници, марки и мнения за тях...

        От една седмица съм с ей това Касио:

        [ATTACH=CONFIG]994419[/ATTACH]

        Като цяло съм доволен от играчката! Часовникът е с радиосверяване, но така и не успях да хвана ситнала от Германия. Някой може ли да сподели опит с това радиосверяване, има ли го в БГ, по кое време на денонощието се лови и т.н. Часовникът е настроен прицизно за работа и е в правилната часова зона!
        Днес се случи нещо много странно с Касиото от снимката. Разхождам се по една пътека в планината, времето слънчево, приятно, тихо, температурата сигурно около минус 3-4 градуса. Поглеждам инстинктивно часовника и виждам, че в средата се е образувало петно като от конденз. Викам си егати г-шока, егати адвенчър часовника. След малко петното става още по-голямо и като че ли се е изместило малко встрани. След около час петното се сви и изчезна без никакви видими следи, все едно никога не го е имало. За първи път ми се случва. Часовникът не е мокрен, или потопяван във вода. Какво може да е станало!?! Да го нося ли на сервиз, или не? Някой има ли някаква идея?
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Не виждам снимката...Предполагам формата му е по нестандартна,и е с 4-6 винтчета на капака.Уплътнението се е изкривило,и е компрометирало херметичността.Касио са си бюджетни часовници повечето,въпреки че имат и много скъпи.Моето Касио,отдавна беше,отчупи му се парченце от ухото,и патента вече не можеше да задържа верижката-изкара около 5 год.По-голяма надежност-аналогов,кварц,с капак на винт.Херметичност,поне 10 атм.

        • blackfirefly
          blackfirefly коментира
          Редактиране на коментар
          Снимката на часовника е малко по-назад в темата. Не знам защо не излезе тук... И добре, че не влезнах в някой басейн примерно, щото щеше да стане с вграден аквариум. Иначе водоустойчив (20 метра) Подходящ за плуване и гмуркане без допълнителна екипировка. Последното от страницата на Касио...

      • Мога само да дам предположение за причина - влага, която си променя състоянието при температурна разлика.
        Не мога да предположа причината, поради която е влязла но категорично не е нормално.
        И щом веднъж се е появило ще се случи пак.

        Протрек-а ми никога не е правил така при никакви условия.
        А аз не му цепя никаква басама - бил е на много по-ниски температури, случвало се е да влезе в сауна.
        Мокренето изобщо не го коментирам.

        Според мен е за сервиз. Особено ако е в гаранция.

        Враг усраине

        Коментар


        • Да, проблема е от температурната разлика, но възможно ли е ако е конденз от влага, същата да изчезне без никакви следи и то за толкова кратко време?
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • blackfirefly
            blackfirefly коментира
            Редактиране на коментар
            Часовникът е купен 08.2019. Следва ковид... Седи на рафта вкъщи... Някоя и друга разходка тук-там. По принцип когато се наложи чук, ползвам чук. а не удароустойчив ГСМ, ако ме разбирате...г-шок, ужасии и... докато ми седи на ръката при разходка в планината, без издевателства, без пръски от вода, или каквото и да било - конденз... егати излагацията. По скоро ще го пратя на производителя с препоръка да се ориентират към сеанси "Кашпировски"...Разбиха ми детските страсти за адвенчър/милитъри/съвайвър/рескю продукти... Егати маде ин Жапана...баси...

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Смяна на батерия имало ли е?

            Всичко, което съм изхвърлял някога е след намеса от "часовникар", в пастност заради смяна батерии.

            Протрека, дето шест години не съм свалил от ръката си е "солар" и няма индикации да се разваля заради "компетентни" намеси

          • blackfirefly
            blackfirefly коментира
            Редактиране на коментар
            Купил съм го чисто нов директно от вносителите/представителите, или каквото е там на марката за БГ. Нямаше следи, че му е правено нещо, а и модела мисля, че е лимитирана серия, защото го няма вече на пазара. Лимитирана щото е с частично оранжева каишка и циферблат, иначе се продават същите с друга разцветка. Със соларна батерия е, радио сверяване и т.н. Няма за какво да е отварян, ако не е правено нарочно тук в БГ. Това няма как да се разбере, а и си работеше нормално до вчера. Бил е при различни температури и преди. Странното е, че се получи само от носенето на ръката и температурната разлика на околната среда, без да е потапян във вода, или удрян. Съвсем нормална експлоатация, даже далече под възможностите му като г-шок.....или там каквото им се пише, като реклама и т.н.
            Последно редактирано от blackfirefly; 13-03-22, 08:19.

        • Ремонт? Само ще го досъсипят. Залагам смяна на батерията, може и преди продажбата.

          И при мен соларно касио си държи херметизация много години и няма никакъв помен от потене.

          Коментар


          • blackfirefly
            blackfirefly коментира
            Редактиране на коментар
            Няма какво да направя друго, освен да се свържа с вносителите и със сервиза им. Иначе трябва да го изхвърля. Ако ремонта ще струва толкова, колкото ще ми стува изпращането му до производителя с "благодарсвено" писмо, бих направил второто. Е така, да видя какво ще стане. Чисто любопитство!

          • bokomo
            bokomo коментира
            Редактиране на коментар
            Оказва се, че не е толко рядко явление за G-Shock.

            https://www.google.com/search?q=casi...oisture+inside

            Има и разни домашно изпълними рецепти за решение на проблема.

            В Малайзия ли е сглобен твоя?

        • И аз имам Касио, купен на старо от тука , преди 4-5 години, даже му смених батерията собственоръчно. Изобщо не жаля, дъжд , море , кал , това ми е работния часовник . Нямам никакви проблеми, освен че ми е малко едър и се закача тук таме
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            И аз в началото имах известни забележки към закаченето.
            Докато веднъж, преди 5-6 години се “закачи” за веригата на резачката.
            Сега на титаниевата каишка има леко нащърбено а на ръката ми - белег.
            Ако не беше касио-то белега щеше да е много по-голям а вероятно и по-лошо.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Така ... всичко има плюсове и минуси , като минус на титаниевата каишка е , че зимата много бързи изтива . Нося го върху ръкавица или ръкав .

        • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          И аз имам Касио, купен на старо от тука , преди 4-5 години, даже му смених батерията собственоръчно. Изобщо не жаля, дъжд , море , кал…
          1:1 е моят случай само че е протрек, солар и не съм сменял нищо.
          Дори имаше период през който го бях обявил за продажба пак тук заради някакво смърф недоразумение и съм доволен, че не се продаде.
          Защото от смърф фекалията вече няма и помен докато касиото ми е отново на ръката!

          Според мен жишок серията им масово е зрънчо.
          Аз не харесвам визията им и никога не съм имал такъв.
          Обаче приятел има една от първите им серии:

          https://www.fratellowatches.com/buyi...rom-the-1980s/

          Не прилича на опулена извънземна хлебарка, вероятно му е сменял батерията многократно но не съм чул да е имал никакъв проблем с него.
          Аз също имам подобен но от ‘90.
          Има data bank - ползвах го за бележки и телефонни номера.
          Визуално е подобен на онези от линка но не се води G Shock.
          И вероятно затова е жив

          Враг усраине

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            И моя е солар , патфайдер , от първите , но батерията правеше проблеми през зимата и затова я смених . Производителя препоръчва на 10 години да се сменя .

        • Днес при горе-долу същите условия на носене, на Касиото му няма нищо. Реших да го сваля от ръката, оставих го за половин час навън да се охлади и след това го прибрах на стайна температура. Целият часовник отвън се изпоти, стъклото се замъгли отвън, но петно вътре няма. Странна работа.. Съжалявам, че не го снимах вчера...
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • Позлвам херметични ,,Касио'' от 1993 година. През повечето зими съм работил на вън. Часовниците са мокрени с вода ( при къпане и миене ), масло, нафта и бензин. Батерии не съм сменял–нося ги докато се счупи пласмасата на корпуса. Предпоследният събра стрелките заради магнит. Доста често съм наблюдавал изпотяване, но чсовниците не са имали проблем. Аз също. За мен това е нормално явление.
            FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Доказано купени от официалните представител Касиа не е имало конденз потене до първо отваряне. После е късмет. Два с "дълги батерии" по 10 години не им знам съдбата, понеже смениха собственика, но от старите "обикновени" модели е правило.

              То и тука е смисъла такива инструменти да са максимално оригинални, за да им дири човек гаранция. Часовник не го възприемам по-различно от удобна отверка или клещи, даже раница или обувки. Т.е. да е надеждно и минимум угаждане и главоболие.

          • Това че ти си приел този ефект за нормален не го прави такъв за всички.
            Всъщност само с един часовник съм имал такъв проблем и хвърлих доста усилия за да го оправя.

            Автоматичен Orient с Power Reserve който освен, че има сантиментална стойност е и много красив.

            Нищо от това не помогна, вкл не малко пари и време.
            Говното си е говно, невзрачен сейко 5 го отнася като параметри и надеждност.

            Враг усраине

            Коментар


            • Ако в един часовник се появи конденз от влага, той не изчезва за час-два, а си седи за дълго. Няма как да се отстрани без почистване, или каквото се прави там при часовникар. В моя случай всичко се появи от нищо и пак от нищо изчезна, което е странно... Утре ще се обадя в сервиза да видя какво ще кажат... Любопитен съм!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • Не зная как е демонтажа на задния капак на този модел,но ако са сменили батерията (както допускат колегите) в магазина е напълно възможно разместване на уплътнителя и навлизане на минимална влага.
                Моя опит с Casio е само с винтов капак отзад и коронка с уплътнител и резба-пълна водоустойчивост.

                Коментар


                • Капакът на Касиото е с четири болтчета отзад. Със соларна батерия е. Ако е отварян и съответно прецакан, този конденз щеше да се появи по-рано, или периодически. Днес при рязката промяна на околната температура му нямаше нищо...
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Носите го редовно и ще си покаже има ли проблем.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X