Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Здравейте, сверява се чрез радиосигнал, но в последно време не съм ги хващал да сверяват, но аз съм в дупка в София. Иначе на ръчно търсене сигнала го хвана и се свери пред центъра по хигиена на бул. Гешов. В вкъщи не става . Това стана за 10 минути

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      От една седмица съм с ей това Касио:

      Като цяло съм доволен от играчката! Часовникът е с радиосверяване, но така и не успях да хвана ситнала от Германия. Някой може ли да сподели опит с това радиосверяване, има ли го в БГ, по кое време на денонощието се лови и т.н. Часовникът е настроен прицизно за работа и е в правилната часова зона!
      Доколкото съм чел, сигналът се излъчва наколко пъти в денонощие някъде по немско. За сверяване, първо трябва да е включена функцията за автоматично такова, а най-доброто което може да се направи, ако сигнала не се лови номално у дома, е да се остави часовника, примерно една вечер на висок етаж западен прозорец без близки препятствия, та дано успее да го хване. Има го и БГ.
      Иначе, разходки нощем или денем по планинските върхове.
      Успех!
      Последно редактирано от Georgi_G; 14-08-19, 12:17.

      Коментар


      • Re: Часовници, марки и мнения за тях...

        Сигнал се излъчва денонощно. Но часовника е настроен да се сверява по нощи́те, защото по-лесно хваща.
        Ако е с пластмасово тяло може да му се помогне с една джаджа:



        През зимата му е по-лесно да се свери, отколкото лятото.

        Слагането на перваза на прозореца се препоръчва и в упътването. Но понякога хваща и в центъра, стига да няма много високи сгради наоколо.
        Повечето касиота са достатъчно точни, че едно сверяване в месеца да им стига.

        Коментар


        • От: Re: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
          Сигнал се излъчва денонощно. Но часовника е настроен да се сверява по нощи́те, защото по-лесно хваща.
          През зимата му е по-лесно да се свери, отколкото лятото.

          Слагането на перваза на прозореца се препоръчва и в упътването. Но понякога хваща и в центъра, стига да няма много високи сгради наоколо.
          Повечето касиота са достатъчно точни, че едно сверяване в месеца да им стига.
          Мерси, не ми се пишеше от тамагочи.
          Сигналът се излъчва непрекъснато, аз съм успявал да го приема и през деня в района на Бизнес Парк - София.
          Иначе за Източна Европа часовника е настроен да прави няколко опита за синхронизация през ноща именно заради по-доброто прохождение през това време.
          Ръчно може да се пробва по всяко време.
          Ако не се се свери проблемът не е защото няма сигнал а защото през деня е просто по-трудно!
          Лятото в района на Перник го прави почти всеки ден без да го позиционирам специално, на ръката си го прави.
          Зимата - рядко така. Рядко и по принцип.
          Но касио-то наистина е достатъчно точно, далеч няма нужда от ежедневно сверяване.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            И още едно допълнение - за да се свери автоматично, функцията DST трябва да е на Auto.
            Това е зимно/лятно часово време. Опциите са On, Off и Auto.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
              И още едно допълнение - за да се свери автоматично, функцията DST трябва да е на Auto.
              Това е зимно/лятно часово време. Опциите са On, Off и Auto.
              Това за функцията DST и сверяването не беше ли точно на обратно!? Имам предвид, че DST-то работи автоматично само когато има сигнал за сверяване, иначе ако не е включено ON държи часовника с разлика 1 час заради зимното/лятно време. Последното когато няма никакъв сигнал за сверяване...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                Това за функцията DST и сверяването не беше ли точно на обратно!? Имам предвид, че DST-то работи автоматично само когато има сигнал за сверяване, иначе ако не е включено ON държи часовника с разлика 1 час заради зимното/лятно време. Последното когато няма никакъв сигнал за сверяване...
                Не мога да намеря упътването на моето Касио, но имам спомен, че трябва да е на ауто.
                Сложи го така и пробвай

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Да. На какъв режим е DST функцията няма отношение към това дали ще се свери или не. Доколкото знам - не се сверява дори и при наличие на сигнал, ако е грешно зададена часовата зона.

                  Със сигнала е малко тото2 - България е на ръба на обхвата на кулата в Германия. В София на автоматичен режим ми се е сверявал само веднъж - като го бях дал на една позната за през ноща - живее на последния етаж във високия блок до завод Електроника. В Дружба както и да му бая - не става. За сметка на това ми се свери както си спях с него на хижа Средногорие преди месец. Също ми се е сверявал както си спя с него в с. Черни Осъм.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    И да е свери от кулата ще изостава или избързва с малко до следващото хващане на сигнал. Касиото си е достатъчно точно. Моя от серия Edifice е на почти 3 години и избързва със 1 секунда на седмица, а батерия не съм сменял още.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      В Пазарджик се сверява редовно, включително и тази нощ! Обикновено е към 01:30 часа.Пробвай от стая със северозападно изложение!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190815_112745.jpg
Прегледи:1
Размер:282.9 КБ
ID:5819237

                      Коментар


                      • Re: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Ако някой има затруднения със сверяването - може да ползва приложение за телефона (android), с което да симулира сигнал. Тествал съм, работи на два часовника. За станцията не стана, за съжаление.

                        Коментар


                        • Колеги, трябват ми стандартни 2 броя 22мм пинове за часовник.
                          От къде да купя такива но наистина качествени?
                          Часовникът е много скъп (поне беше) и не ми се рискува с "някакви".
                          Ако може препоръка за налични, тоест магази а не онлайн!

                          Мерси.

                          П.С: За "Голямото Добрутро" и околия търся часовникар/ателие от където да ги купя.
                          Максимум Майна Таун
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • Майната се оказа, че няма верижката, която беше обявил.
                            Трябваше да е титаниева, 22мм за която ми трябваха пинове-те.
                            Тоест питането вече не е актуално!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • Харесал съм си този часовник.Ако някой има преки впечатления от марката,моля да сподели. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-11-16 Junghans Herrenuhr Chronoscope Form C 041 4876 00 Amazon de Uhren.png
Прегледи:301
Размер:349.7 КБ
ID:6671538
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • krassitch
                                krassitch коментира
                                Редактиране на коментар
                                Това е върховно немско качество,въпреки че според мен е малко по-скъп отколкото трябва.На мен не ми харесва как му стърчат бутоните,възможно е да закачат в дрехи или друго.И има само 5 атмосфери за водонепропускливост-10 би било по-добре.Ако те кефи,купувай го.Аз бих взел Цертина или Тисо...

                              • Krelion
                                Krelion коментира
                                Редактиране на коментар
                                И Certina и Tissot са швейцарски,искам германско.

                              • Krelion
                                Krelion коментира
                                Редактиране на коментар
                                Докато сондирам мнения,жена ми го е купила!Не ми дава да го видя.Като ми го подари след две седмици,ще го снимам и пиша първи впечатления.

                            • Касиото за което съм писал по-горе си се сверява супер! Само трябва да съм си на село /с. Трудовец/. Даже последния път го бях сложил в един бюфет, но на сутринта беше сверено. В София може би съм на по-добро място за сверяване - северозападен квартал, на висок етаж и с гледка чак до Стара планина, но така и не съм хващал сигнал до сега...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X