Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    Около София не знам.Руски паметник във столичният град устройва ли те..?
    Естествено но ако е там, за където си мисля - бил е там!
    В началото на "Скобелев"?
    Там сменяха стъклото... Не беше с формата на оригиналното. И падна в последствие.
    И се потеше след тях. Ама дай на лично да видя... Мисля, Наско да се казваше човека.
    Не бях впечатлен и то като се има предвид факта, че цената нямаше значение.
    Иначе го снимах сега.... СРАМНА РАБОТА!


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0018.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5707178
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Абе точно в началото на Скобелев е...Божидар се казва момчето.Аз нямам забележки - всички по-ефтини часовници ми ги обслужва той.Наистина съм доволен.За по-сериозни часовници имам други хора,но цените им са... плашещи...
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Е дай ги другите, де!
        Както казах цената няма значка.
        Да, сега като каза може би Божидар беше.
        Мисля 2 пъти му го връщах за това запотяване след смяна на джама.
        И както казах не беше объл като оригиналният.
        То вече споменах, че съм съм градобитник, изобщо не съм за механичен часовник, еле пък точно този нежен Ориент.
        И все пак точно този бих искал да си го върна в заводски вид и да си стои в шкафа - носталгия,
        Принципно и сергейкото не не е за мен. Протрек-а е всичко, от което имам нужда.
        Механиката е гъдел... Както вече споделих мнението си - машинка с душа!
        Касио-то прави много повече, по-непретенциозно, по-точно по-по... И все пак е просто инструмент.
        Все едно да се прахласвам по гаечен ключ
        Сега да не вземе да са фръцне някой - може и да има хора дето лелеят и по гедоретата си
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Запотяване може да се получава и при херметично затворен часовник ако е отварян и затворен с влажен въздух в него. При мене се получи така със сектора при поредната смяна на батерия - изпотява се леко когато се паря под душа но иначе не пуска вода даже и при гмуркане.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Запотяване може да се получава и при херметично затворен часовник ако е отварян и затворен с влажен въздух в него. При мене се получи така със сектора при поредната смяна на батерия - изпотява се леко когато се паря под душа но иначе не пуска вода даже и при гмуркане.
            За това специално го повръщах втори път.
            Продължи със запотяването и се отказах от този часовникар.
            Накрая стъклото падна и то без да имам особена вина.
            Или поне нямам спомен да съм ми причинил нещо особено за да предизвикам това.
            Накратко - не са ми добри впечатленията от това ателие.
            Дадоха ми наскоро препоръки за един арменец покрай тази тема.
            Ще го водя там и ще споделя какво е направил.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Здравей колега, ти в часовникарското ателие на кой часовникар си даде часовника на по младия или възрастния? Младия е Божидар и обикновенно със смяната на стъкло се справят.

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Е дай ги другите, де!
                Както казах цената няма значка.
                Да, сега като каза може би Божидар беше.
                Мисля 2 пъти му го връщах за това запотяване след смяна на джама.
                И както казах не беше объл като оригиналният.
                То вече споменах, че съм съм градобитник, изобщо не съм за механичен часовник, еле пък точно този нежен Ориент.
                И все пак точно този бих искал да си го върна в заводски вид и да си стои в шкафа - носталгия,
                Принципно и сергейкото не не е за мен. Протрек-а е всичко, от което имам нужда.
                Механиката е гъдел... Както вече споделих мнението си - машинка с душа!
                Касио-то прави много повече, по-непретенциозно, по-точно по-по... И все пак е просто инструмент.
                Все едно да се прахласвам по гаечен ключ
                Сега да не вземе да са фръцне някой - може и да има хора дето лелеят и по гедоретата си
                Ба ул. Христо Белчев,не помня номера.Звънни му и питай - 0887 852 416
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                  Здравей колега, ти в часовникарското ателие на кой часовникар си даде часовника на по младия или възрастния? Младия е Божидар и обикновенно със смяната на стъкло се справят.
                  Може би но при мен не успяха.
                  И пак казвам, че не беше като фабричното, обло.
                  На снимката не се вижда но това, което поставиха е с кант - има ръб по периферията.
                  Чаках да го доставят доста време - може би десетина дни.
                  Не помня на кой съм го оставял - било е преди поне 5 години.
                  Не помня и колко пари са ми искали.
                  И тогава и сега не е важно за случая.


                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Ба ул. Христо Белчев,не помня номера...
                  Мерси, записвам си го.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    В немския сайт от който си купих часовника продават и комплекти стъкла + уплътнения за различни модели Ориент, стъклата са обаче сапфиркристал и комплекта е 50 - 60€ или $ забравих.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Хи, доколкото знам за стъкла те си ги изрязват от стъкло за очила. Може аз да не съм разбрал, но това е за моделите за които части трудно се намират. Аз си купих едно сейко хронограф кварц от ул.Раковска през 1996, но уплътненията му не издържаха и влезе вода и спря. Дадох го при един часовникар във Видин, познат на баща ми, който го оправи, но му падна едното бутонче след седмица. Не успях да му го върна за рекламация навреме а след 4 месеца, като се чухме при изчезването на бутона се разбрахме да му го занеса. Когато го занесох човека се държа отвратително и по никакъв начин не искаше да ми го оправи. В София на ул. Солунска ми го оправиха за 70лв., но остана горчивината.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Имам подозрение, че този модел е доста рядък и трудно ще се намери стъкло, както и всичко останало.
                        Eдна декоративна ламаринка около ланеца също съм загубил - изглеждат като тези на снимката по-долу.
                        Цялата верижка е около 60лв, ако успея да му намеря джам, сервизират го и работи нормално ще я купя веднага.
                        Но цялата работа е защото има сантиментална стойност, пък и е красив.
                        Ако не беше така изобщо не бих си правил труда да го правя.
                        Пролетарското сергейко го отнася като товарен влак с точност и функционалност.

                        А иначе търговците не гледат с добро око на сервизиране след странична намеса, особено пък ако става въпрос за рекламация.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_1198.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5707279
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Хи, аз си нося часовниците за ремонт и профилактика при Дирян във Варна. Ако искаш мога да ти дам телефона и с куриер.

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            А къде се намира този човек във Варна?И аз съм голям часовник фен,ама когато се наложи да сменям даже батерия и все се чудя къде да ги дам да не ми ги върнат с китайски механизъм!Не знам какъв е тоя мерак у часовникарите да полират часовниците ми-за ежедневка нося една фестина,която като отида за смяна на батерия и започват да ме убеждават да го оставя за ден два да го полират...а той не е толкова зле!
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Мерси, Варна ми е далеч.
                              Вече имам 2 препоръки за СФ, надявам се да свършим работа тук.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                http://nextluxury.com/mens-style-and...r-500-for-men/

                                идеи за сравнително евтини и добри часовници
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X