Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Ами аз до сега съм имал две касиота. Първото ми беше от Едифайс сериите, от евтиничките, взимах го за около 130 лева. Изкара около 4 години, аз часовник не свалям никога и се понадраска. По едно време взе да спира и не ми се даваше по ремонти и си взех Един Г шок за 175 лв. вече над 3 години никакви ядове, но и той се позахаби и надраска. Сега искам нещо метално с метална верижка. Г шока е хубав, много здраво животно, но ми идва много гумен и пластмасов. А и като ти се скъса каишката оригиналната е скъпа. Пък и работата ми вече е такава, че ако си взема по - скъпичък Едифайс, няма да си го драскам и ще си го пазя. Та така или тоя едифайс, който показах или топ модела на Г шок с металната верижка, нещо от двато ще е, като най - съм склонен за Едифайса.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Casio Edifice Red Bull Racing по принцип са Limited Edition и в момента май е най-високия клас часовници на Casio, който замени серията Oceanus. При тях се влагат качествени машини /Tough Movement/, материали на корпуса, верижка от ковани звена, /никакви щамповки/, добър финиш. Серийно са със соларни клетки за зареждане на батерията /Tough Solar charge system/, радио сверяване, добра водоустойчивост и всякакви други екстри, примерно конкретният модел е с карбонова секундна стрелка, електронен компас и т.н. Така че, от тази марка май това е максимумът, който може да се получи. Стига да ви харесва този дизайн на серията.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Благодаря ти колега. Там е работата, че визуално този модел ме грабна. Много ми харесва. Поразгледах разни снимки и ревюта и ми хареса. Остава да го видя наживо.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
          Е точно за него говорихме някъде из темите. Точно той ме отказа от джи шоците засега. Яко надута цена и рязка непрактичност. Малък пример за начало (дъвкали сме го доста) - състава за осветяване на стрелките и индикаторите на часовете при Касио е едно от най-слабите. Преди слагаха по една лампа да компенсират... При този дори не си направиха труда. ( Не четете описания по БГ сайтове , където пише,че има и лампа. НЯМА!. ) Пък да си го ползвам само докато е светло мен за тия пари не ме устройва....
          Ето това е сериозен аргумент!!!!!!!http://www.youtube.com/watch?v=vQ8mz0HFlns обърни внимание на 50тата секунда.Поздрави!!!

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Калоян Кашавелов Преглед на мнение
            Ето това е сериозен аргумент!!!!!!!http://www.youtube.com/watch?v=vQ8mz0HFlns обърни внимание на 50тата секунда.Поздрави!!!
            За жалост това продължава около 15 минути ( не издържа никак дълго светещото покритие при тях). След час, е напълно невъзможно да видиш каквото и да е било. Там им е слабостта на Касио. Не ме разбирай погрешно моля, дългогодишен фен съм на Касио иначе. И ме дразни точно това. Новия им "авиатор" GA1000-8A вече има лед осветление, ама пък не е с "вечна" соларна батерия. Абре много внимават да не направят нещо наистина добро с което да забравите покупките за известно време.... Дъвкали сме го...
            висете отпуснато

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Има и по-зле и то в един от сравнително скъпите им модели - Casio PRW-5000T-7ER. При него изобщо няма фосфоресциращи стрелки и индекси. Разчитат само на един LED за подсветка, но така е разположен, че и с него почти нищо не се вижда на тъмно.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Някой има ли наблюдения от следните часовници? И съответно ако има да каже мнение моля, че аз немога да зема решение.

                https://buy.garmin.com/en-US/US/on-t...rod139389.html
                https://buy.garmin.com/en-US/US/on-t...rod159116.html
                https://buy.garmin.com/en-US/US/in-t...rod148289.html

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Сега съм с Suunto Core All Black и го хванах че лъже с измерването на височините. Преди тръгване на разходка го калибровам на определена височина. Табелката на началото и ГПС-а показвам една и съща височина и съответно я вкарвам на часовника 340м. Правим разходка с изкачване то 860м и след като слезнахме до началото часовника полазваше 400м. И това става в период от 4 часа.

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Предполагам че си го носиш на ръката?

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Виждам, ползвате Suunto. Ще съм благодарен за малко практически отзиви за навигационните му възможности, меренето на сърдечен ритъм и издържливост на часовника. За първото, ясно е, че не е класическа "голяма, солидна" навигация. Все пак, може ли в планината, в лошо време, облаци, снеговалеж, мъгла да се разчита, че ще хване сателитите и ще помогне.
                      Как изглеждат картите за това чудо?

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Няма карти. Има само координати и евентуалната посока на движение.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Аз искам някой ползвал го да сподели нещо за това - Timex Expedition E Tide Temp Compass Watch. Ще съм много благодарен ако подскажете и къде може да се види на живо. харесал съм си го за градски часовник.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Бих искал да попитам за препоръка за часовник без екстри, но с голям екран и възможно по-евтин, като цена. Ако има кожена каишка ще е плюс. Пак казвам няма нужда от екстри - само да е здрав (т.е. да не дават дефекти), да е точен, с възможно по-голям дисплей и да е (сравнително) евтин. Не ми трябва нищо друго.

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                              Бих искал да попитам за препоръка за часовник без екстри, но с голям екран и възможно по-евтин, като цена. Ако има кожена каишка ще е плюс. Пак казвам няма нужда от екстри - само да е здрав (т.е. да не дават дефекти), да е точен, с възможно по-голям дисплей и да е (сравнително) евтин. Не ми трябва нищо друго.
                              Ценови диапазон, стрелки, електронен .... ?
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                При тия изисквания мисля, че под 2000-3000 само електронен ще намеря. Цена до около 250-300 лева защото повече не мисля, че има смисъл. //EDIT намерих едно Suunto M5 за 266 лева... май си става (като изключим, че има един тон неща, които няма да ползвам)?


                                EDIT2:// Предпочитам с дигитални цифри, че по-лесно се виждат и не им се замисляш докато ги гледаш... Обикновено мятам по един поглед докато въртя с байка или пък докато ровя в нечий компютър и точно в такива моменти не ми се мисли дали стрелките са сочили еди-си-кой час.
                                Последно редактирано от господин никой; 04-04-14, 10:41. Причина: EDIT/EDIT2...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X