Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    От два дена притежавам този часовник Suunto Core Alu Deep Black.....
    След седмица ще пиша мои впечатления от него.
    Запасявай се от сега с каишки и батерии - и двете много бързо дават фира. Иначе часовника е перфектен, имам сходен модел (пак Core, но с пластмасовия корпус).
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Запасявай се от сега с каишки и батерии - и двете много бързо дават фира. Иначе часовника е перфектен, имам сходен модел (пак Core, но с пластмасовия корпус).
      Това май зависи от модела..Преди имах 'X lander" ..Кожента верижка издържаше повече от пластмасовата...И все пак се запасявах с кожени /сега имам една излишна/ Сега съм с модел "Orange Black"...Оригиналната силиконова оранжева ..почерня ..подозирам от некачествена дреха боядисана с китайска боя...Сложих черна друг модел и се запасих с още 2...ама сега пък не е мръднала и не дава признаци за износване Батериите пак зависи , дали се сменя и капачето ...аз почиствах много внимателно капачето на xlandera и си го ползвах ,Сменях го през смяна на батерия...на orange black...капачето не се сменя...
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Suunto е престижна марка, особено измервателните уреди. За часовниците не съм много убеден-верижките на старите модели се сменяха средно веднъж на 18месеца(40-50лв), а батериите(оригиналният сет последно май беше 17-18лв)-двойно по-често. Т.е. за година-две часовникът ти поскъпва(ше) със стотина лева. А започне ли да се изтощава батерията и коректността на уредите отива по дяволите. Горното e на база впечатления от стария X6HR. Имам го още-без батерия и с верижка за ремонтПредполагам, че следващият ми туристически часовник ще е някой титаниев Casio Protrek.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          От 6-7 месеца ползвам Suunto core black и нямам никакви забележки към батерия и каишка. Даже каишката ми изглежда доста добре направена. На други марки доста често сменях, понеже карам мотор/атв с часовника, но този сигурно понеже е много лек и не я натоварва толкова. Амбит-а излезе, някой има ли впечатления от него, освен че е много зле от към батерия?
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Новите верижки ги правят май по-добри и дянат повече. Батерията стандартно си отива бързо, ако пускаш много и дълги LOGs.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Много ме кефат Луминокс,но са цифра затова -Тимекс, на по човешки цени и също много здрави за всякакви дейности!Задължително аналогов!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                Suunto е престижна марка, особено измервателните уреди. За часовниците не съм много убеден-верижките на старите модели се сменяха средно веднъж на 18месеца(40-50лв), а батериите(оригиналният сет последно май беше 17-18лв)-двойно по-често. Т.е. за година-две часовникът ти поскъпва(ше) със стотина лева. А започне ли да се изтощава батерията и коректността на уредите отива по дяволите. Горното e на база впечатления от стария X6HR. Имам го още-без батерия и с верижка за ремонтПредполагам, че следващият ми туристически часовник ще е някой титаниев Casio Protrek.
                Моя е Casio ProTrek PRW-1300T. Точно към такъв си се насочил и повярвай ми, няма да съжаляваш! Нито за батерия мислиш, нито за каишки, нито за сверяване, нито за това дали водата е солена или сладка... Стъклото е здраво минерално и е леко навътре, така че за 5 години нямам нито една драскотина. Супер удобен е като сменяш часовите зони - поддържа ги всичките. Лек е и буквално се срастваш с него. Всичко необходимо си има без GPS, но това е разбираемо. Точността на уредите зависи от налягането, така че на всяко ново място е добре да се калибрира. Общо впечатление: много доволен!
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Много пъти съм казвал, че за мен най-доброто са авиаторската серия на джи шок в изцяло метално изпълнение. Няма да повтарям защо и т. н... Само тук да предупредя някой да не се разочарова от новия 4000 - светещето вещество на "часовете" е много по-малко отколкото са самите маркери. По-малко от на 2500 и 3000. Иначе е убийствен, ама за мен това е голям минус. Та ако някой реши - имайте го предвид. Много е заблуждаващо. Аз за малко да метна 450 евра и да се ядосвам после . Ще го пропусна 4000 заради този му недостатък и чакаме следващия .
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Колеги моля за малко помощ. Днес отново се върнах в страната на Casio. Купих употребяван PRW-2000-1ER.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8616761_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5413332
                    Както очаквах, няма инструкция на български език. Моля ако някой знае за такава, да метне един линк. Ще съм Ви много благодарен. Модулният номер е 3172 /ако съм гледал него/.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Според мен ако не невъзможно , то доста трудно ще успееш да намериш ръководство за употреба на Български. Ако те интересува нещо конкретно питай.

                      Честито
                      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Благодаря колега Jamo. Смешното е, че само преди година имах PRG 80 T, но явно вече всичко съм забравил. Като за начало ме интересува, как се изключваше автоматичното осветление с наклон към лицето. Това доста ме дразни, тъй като ми светка винаги, когато легна и реша да се обърна на някъде. Дразни ме също и бибкането на всеки час. Мисля, че трябваше да задържа adjust за тези функции, но се опасявам да не разбъзикам нещо от важните неща.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Май се справих. За тези, които не са забравили руския, това може доста да помогне: http://www.clockshop.ru/manuals/casio/

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Хайде да си седи тук един отговор за това - на всички касио автоматичната подсветка се включва/изключва със задържане на копчето за светлината.
                            Аз за жалост след като и най-новия GW-1000 го направиха без лампа сменям пак производителя.Просто ми стана обидно как касио не искат да вложат малко средства за свястно издържащо фосфоресцентно покритие на стрелките и отметките(всички с аналогово касио са се сблъсквали с тоя проблем) и минавам на други доказани фирми. Вече никъде не е новост алтернативното захранване без нужда от смяна на батерия и атомно сверяване. Касио взеха да се поизлагат. Новият протрек пък и той излезе на такава цена,че се намеси в снобския сегмент.... Разочарован съм. След толкова години с Касио ги зарязвам засега......
                            Интересното е,че имах един от първите ситизени със слънчево захранване ( купен 1999 година) . Бях го подарил на баща ми ,лека му пръст, и си го бях прибрал за спомен от него.... Часовника седеше в стая ненасочен към директна светлина. Преди няколко седмици се загледах в него. Изумих се как след 3 години седене на относително тъмно дори не беше минал в режим за слаба батерия ( секундната стрелка прескача на всяка 2 ра секунда ако е паднал заряда). За точността няма да говоря защото още чак не ми се вярва - имаше разлика 3 секунди от атомно сверяващия ми джи шок. ... За сравнение в изработка и материали дори няма място. Бегъл поглед върху добър ситизен винаги е смазвал и най-доброто касио... Та сега си поръчах след дълго мъчително търсене изцяло метална Ecozilla на Ситизен. Доказана бойна машина .
                            Последно редактирано от Tony33; 08-10-12, 02:20.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Здравейте.Харесал съм си часовниче.Но нямам пряки наблюдения.Примерно това http://www.sportwatches.bg/?page=sto...&id=218.Или това http://www.sportwatches.bg/?page=sto...egory=5&id=232 примерно.Въпросът ми е (те всъщност са много )ама по-важните.Що годе прецизно ли работят уредите.Чета че за да работят добре измервателните уреди (барометър и прочие)при нови места трябва да се калибрира и при другия модел евентуално ГПСа как се справя (въобще справя ли се)в пресечени гористи местности.

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                От вчера съм с Core All Black .. изскочи от едно зрънчо . За момента се справя добре сверявам данните от барометъра и алтметър за сега в София дава точни данни. Не знам кога ще имам възможност да го тествам извън града за да дам инфо как се справят уредите. За температурата трябва да се сваля часовника и да се остави поне 5 минути за да избери що годе истинската температура.
                                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                                A POS
                                0885600200
                                За момента пасажер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X