Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Аз ползвам Casio AQW-100, от около 2 години, и за тези пари (тогава го взех 120лв.) е дуракоустойчив часовник. Не го свалям въобще, пера го на чешмата (каишката де) и не е мръднал, а и доста бой е отнесъл.

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Колеги, ето каква я свърших аз. Не дадох много пари, поради причината, че този ми хареса, а и за мен часовникът не е моден аксесоар, а да ми върши работа, за това ги нося. Нядявам се да не му изпадат стрелките като къртя с хилтито Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka607.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5279865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka592.jpg
Прегледи:1
Размер:59.2 КБ
ID:5279866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka610.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5279867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka594.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5279868
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        Самонавиващите се часовници от класа на Seiko 5 нямат нищо общо с точността и никога не могат да бъдат нагласени, сверени и т.н. за да работят точно. Това го знам от личен опит. На човек обаче ако не му пука и всяка сутрин си го сверява всичко е ОК. Не знам обаче как стоят нещата с по скъпите такива часовници. Имам предвид тези които струват по няколко хиляди...
        Много зависи от марката явно, аз също съм с впечатление, че Сейко 5 са много здрави като механика, надеждни с издръжлив механизъм за самонавиване, но не са много точни.При Ориент нещата с точността са много по-различни - имаме не толкова издръжлива механика в частта самонавиващ се механизъм, но в пъти по-добра точност.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75.png
Прегледи:2
Размер:104.9 КБ
ID:5287188Впечатленията ми от този Ориент са ми средно 6 секунди на денонощие, усреднено за период от 10 денонощия.Каня се да повторя пробата за 30 денонощия.
        Колкото до кварцовите механизми Casio Edifice,Casio G-Shock,Seiko Kinetic та дори и разните там китайски кучета с японски кварцови механизми коват по 1-3 секунди на месец.Мога да го демонстрирам с часовници от моята колекция.Точно време взимам от time.nist.gov , който е стратум 1 тайм сървър.
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          От около месец ползвам CASIO G-SHOCK Tough Solar Wave Ceptor GW-3000B

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:145-223-large.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5294233

          Имам обаче проблем с радиосверването - въпреки че съм настроил правилната часова зона (ATH), и че изпълнявам всички предписания по книжката, часовника не успява да се свери. Предполагам че е защото живея в една от най-ниските части на София (Дружба-2). Има ли някой със сходен проблем от североизточните квартали на София, и ако да - има ли някакво смислено решение ?

          П.С. Решил съм да го дам за една нощ на една колежка, която живее на 16-тия етаж в Слатина, да видим дали там ще успее да хване сигнал.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Тая работа с колежката ми мирише нещо на изуй-гащи. Евала за идеята. Па може и нейната пружина да навиеш....

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Не знам защо, ама всички за това намекват. Пък аз чисто от академичен интерес...
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Ти пък вместо да пожелаеш успех, правиш анализи! Една нощ на 16-ти етаж с колежката... и нека времето да спре...

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Здравей, то работата с колежката е ясна, после що сте сънени на работата. Може да му окаже влияние май ако в близост има метални предмети и високи сгради. Имам awg100r и той не се беше сверявал видимо, когато го пусках да си търси сигнал. Тази функция я бях оставил, докато не ми се наложи да чакам доста време пред центъра на хигиена в софия и чудото стана. Намери силен сигнал и се свери Иначе в къщи живея на 1 етаж и ми излиза 1 чертичка за сигнал.

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Моя в Лозенец се сверява редовно. Зависи от квартала явно.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Определено зависи от квартала. Вчера го дадох да пренощува във въпросната колежка, и днес ми го донесе надлежно сверен. Явно Дружба попада в някаква радиосянка.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Аз съм в "Редута". На високо съм и въпреки това се сверява само и единствено ако го оставя на прозореца в посока изток. За сметка на това на морето, където по карта сигнала е слаб, няма никакви проблеми. Та с две думи, има си някакво собствено мнение моя и това си е.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Те всички са със собствено мнение. Другото е, че не всеки ден има сигнал. През няколко дни има силен, останалото време е или слаб или го няма. Не съм водил статистика, но забелязах, че е така.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Здравейте, да покажа и моята машинка CASIO SGW-100

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Coupon-Code-Casio-SGW100-For-Price-753ce.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5294739

                            ползвам го от около полвин година даже малко повече. Много съм доволен, перфектният часовник аз го взех за 120лв. но може да се намери и на по-достъпна цена.
                            Има апсолютно всичко необходимо за лов, риболов, OFFROAD и ходене на къмпинг по планините и върховете.Това е от мен дано съм бил полезен.
                            Ето и едно видео :


                            Поздрави !

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              OK, само дето видеото го няма.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                OK, само дето видеото го няма.
                                Съжелявам, че видеото не иска да се покаже никога не съм се оправял с бутона за тубата .
                                Ето линк: http://www.youtube.com/watch?v=2yMH5e6uslU

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X