Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Следващата придобивка в колекцията.Механичен, "самонавиващ се" , както казват някои хора.
    Няма:
    1.Компас
    2.Висотомер
    3.Термометър
    4.Индикатор на приливите.(изключително полезен за приливите в Черно море)
    5.Не се сверя на честота 77,5 килохерца.
    6.Не показва лунните фази(нито кога жена ми е в цикъл)
    7.Не познава кога е добре за лов и риболов.
    8.Няма калкулатор.
    9.Няма соларна батерия
    Все изключително важни неща без които не мога да си представя ежедневието си.Но колкото и да е странно - показва часа и датата
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Keltis; 01-04-10, 16:26.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Ровейки се в интернет открих това http://wwp.greenwichmeantime.com/clo...ches/index.htm за всички световно извести марки часовници.
      От кога Adidas Watches са световно известна марка??Адидас е марка за спортни стоки, при това добри, ама за часовници??Виж там за прочутия анцуг-трилентяк(така любим на селяците) няма спор. Или Есприт или Дизел, и те едни часовници не ти е работа.
      Същевременно не са посочен Traser , Urwerk....и други
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Хвърлил съм око на Casio и даже давам лап топ бартер за такъв, но...
        Както се пее в едно парче - " ...Нема нема кинти..."
        Даже съм свалил на десктопа си снимки на модела, но ехх мечти , мечти.
        Ако някой има и ползван и не му трябва....
        Прикачени файлове
        [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Forerunner 310XT - спортен часовник! Възможност за безжична връзка с пулсомер, крачкомер и сензор за обороти на колело, компютър за ъплоудване на програми, софтуер за създаване на програми, качване и сваляне на следи, точки, разбира се със GPS, карта от точки, до 50м водоустойчивост, виртуален партньор, вибриции и куп други работи.

          Последно редактирано от asterix85; 08-04-10, 15:53.

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
            От кога Adidas Watches са световно известна марка??Адидас е марка за спортни стоки, при това добри, ама за часовници??Виж там за прочутия анцуг-трилентяк(така любим на селяците) няма спор. Или Есприт или Дизел, и те едни часовници не ти е работа.
            Същевременно не са посочен Traser , Urwerk....и други

            Еи да не се обиждаме на часовници ! Моят е Есприт.

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от milen_b Преглед на мнение
              Еи да не се обиждаме на часовници ! Моят е Есприт.
              Ами не се обиждай!
              Както е тръгнало скоро и Бор-Чвор ще си имат серия часовници
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Аз съм с едно Casio,което не помня вече на колко години е,много добра марка.

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Аз съм с това. Casio G-shock G2300B-1V
                  От две години го имам и съм супер доволен.Две лета на морето с него се къпя и никаде никаква ражда и продължава да си работи корекно.Много е точен и евтин.И верижката е добра.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    @Atanas_Kosev .....колега, още много години ще ти служи вярно това Casio. http://www.youtube.com/watch?v=VSaciL-tNg8

                    @Ivodainov1992 .....колега Сейко 5 е класика измежду самонавиващите се часовници.Точноста му е добра, но не може да се мери с точноста на един кварцов часовник.Механизъмът за самонавиване при Сейко 5 е реализиран по-просто от същия механизъм при Ориент и дава много по малко дефекти(в сравнение с Ориент).
                    Сейко 5 са добри и надеждни часовници за ежедневно носене.Аз лично харесвам автоматиците-"самонавиващи се", но отчитам един голям недостатък при тях- нуждата от ежедневно носене за да е навит механизъмът.Това си е един вид тегоба ако имаш колекция от часовници и искаш да си ги сменяш всеки ден.
                    Така че ако ще го носиш всеки ден взимай го смело, няма да те подведе и точноста му е съвсем достатъчна за ръчен часовник.
                    Последно редактирано от Keltis; 11-04-10, 10:54.
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Винаги съм уважавал механиката. Ето го и моя .
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Здр момци и моми
                        Аз пък вече сигурно над 12 години само CASIO нося и мога да кажа само едно, че са перфектни! Още първият ми модел който притежавах и притежавам все още работи безупречно с вторият ми доста рядък екземпляр Всичките работят и до ден дешен
                        От три години насам съм горд собственик на ето тази екзотика:

                        Casio prg80-yt black titanium
                        Титания си казва думата, тежък и масивен часовник, но се свиква за 2-3 дни. Изключително здрав на удар. Имал съм случаи часовника да поеме удара от някой предмет, след което ме е боляла раката с дни а на него няма и драскотинка, дори има белег на входната дървена врата от обрача му ))))
                        Термометара е много точен! Измерва абсолютно точно само когато е свален от раката и е калиброван фабрично. Лично аз съм го заследил че когато ми е на ръката трябва да се коригира с -7 (минус 7) градуса температурата за да работи точно.
                        Алтиметъра се влияе от атмосферното налягане, но когато тръгете на поход и го калибровате по репер всичко си заспива на мястото.
                        Барометъра е изключително чувствителен, научите ли се да работите с него правилно ( необходими са месеци) то в следващите поне 6-7 часа едва ли ще се измокрите
                        Най-смешното е че имам настроени 3 аларми да звънят през деня от преди 2 години и незнам как да ги спра, просто не ми се ровичка понеже тока е "бол" и на аванта

                        С две думи здрава и корава машина, нищо не я плаши, нито солена вода нито варта по стените и полчките по плувните басейни.


                        А ето това е второто ми casio, мисля че е доста екзотичен модел и то за България.
                        http://bradchedat.snimka.bg/business...21857.18356259

                        Модела е с IR порт, Фискална памет- около 2-3 минути работи с извадна батерия, има data bank !!!
                        Още помня как часовникара се опули като му извади батерията за да сложи новата и видя че часовника си бачка без батерия
                        A с този data bank колко изпити в университета по електроника е взел, паметник ще му вдигам. То тия километрични формули и уравнения там помнят ли се, за тва сички формули в часовника и си ги пусках да текът по екрана. Паметта му се групира на сектори, ръчно за по бързо търсене
                        Още помня как доцентите казваха айде всички телефони на чина отпред, чантите и те и само листата и химикалите да останат а бат ви Колио с часовника изби рибата)) имал съм случаи доцента да ми виси на главата да виги как извеждам уравненията а аз си гледам екрана на часовника и си преписвам от него а човека се навежда да търси пищови и листа под чина
                        Този веднъж го залях с корселин направо стана мазало пласмасата, прирева ми се чак. Какво стана какво са направили тия японци луди за 3 месеца пласмасата се изчисти и полира все едно го копувам туко що Чак няколко познати се очудиха как съм го оправил, а аз се канех да го заменям с нов вече, ама явно беше решил да поизкара още някоя годинка
                        Интересното при него а и не само при него може би е че под пласмасовия вуншен вид се крие метална капсула, винтове чаркове, всичко е закрепено на метална основа вътре.

                        Ето и един друг екземпляр още недокоснат от чужда ръка преди да го снимам
                        http://images17.snimka.bg/002808469.jpg
                        http://images15.snimka.bg/002591705.jpg

                        Та Caso са перфекната комбинация между цена - качество и технологии за мен.

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Защо реши, че първото ти Касио е екзотика?
                          Има ги и признавам, че са много добри.
                          Титания не го прави по-тежък, а напротив - по-лек.
                          Аз съм с ProTrek PRW-1300T. По-новия аналог на твоя. Тънък, лек, много точен, минерално стъкло... всичко останало вероятно е подобно.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
                            Още помня как доцентите казваха айде всички телефони на чина отпред, чантите и те и само листата и химикалите да останат а бат ви Колио с часовника изби рибата)) имал съм случаи доцента да ми виси на главата да виги как извеждам уравненията а аз си гледам екрана на часовника и си преписвам от него а човека се навежда да търси пищови и листа под чина
                            Т
                            Браво бат Колио(или Кулио) !!!
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Колега Stas прави си, не се изразих правилно
                              По скоро под "екзотика" имах предвид красив на вид часовник, а не че е нещо уникално и рядко срещано. Мерси за забележката
                              Иначе за този дето преписвах с него, наистина ще му вдигам паметник хах

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Мда и от модела с инфрареда останаха малко "живи" . А оня с дистанционното модела (дето го забраниха в много държави за продажба) и досега ми е от любимите
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X