Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

    Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

    Преди три дни си прекратих абонамента за кабелна телевизия, и днес случайно открих нещо друго, много по-могъщо и безкрайно по-евтино...

    Нарича се АМАЗОН Прайм(него го открих отдавна, ама вече Прайм има и добавка), абонаментна услуга към Амазон която ми струваше до сега малко под 50 кинта на година, услугата до скоро ми даваше безплатна доставка на около 80% от нещата в Амазон, и освен безплатната доставка почти всички неща идват за по-малко от 48 часа след поръчката, което си е феноменално и много удобно.

    Днес открих обаче това - Amazon Instant Video , това са тонова филми, предавания, сериали и т.н. БЕЗПЛАТНИ, включени в годишния ми абонамент, понеже е компютър дори и да има реклами, ще е възможно да се филтрират, което за мен УБИВА всякакви телевизии във формата, който съществуват до сега, тоест боза бооза и мнооого боза и още повече реклами в най-интересните моменти.

    НЕ съм агент на Амазон, боли ме кфдфсдфсд кой как колко печели от тази услуга, за мен хубавото е, че бе убита телевизията защото всички ТВ се оляха с реклами и пропаганда, тук вече имам избор, какво, как, къде да гледам без някой да ми казва каква паста за зъби да ползвам и какви памперси или тампони са най-вървежните в момента.

    Кофти елемента е, че ще се плаща ТВ данък въпреки, че не гледаш ТВ, на острова гледайки неща които ги дават по ТВ автоматично те задължават да си плащаш, дори да ги гледаш на телефона си, боли малко но се свиква
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

    Вчера пак гледах култовия "Идиокрация", телевизията на бъдещето беше оцвъкана до половината с реклами. Все по на зле отиват нещата, кога да пусна казионните медии - все на реклама попадам.

    Коментар


    • #3
      От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

      Телевизията все още е една от най-консумираните медии, независимо дали се гледа на телевизор или компютър. Така че без реклами няма да мине.
      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

      Коментар


      • #4
        От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

        Въпрос на финансиране. Няма ли добро финансиране, и интернет предаванията ще умрат.
        А откъде финансиране? Ако ти поискат да плащаш по 10-20Евро/месец на един канал дали ще ти хареса?
        Или все пак ще преглътнеш някоя друга реклама, но ще минаваш с такава сума но за година, като остатъка ще е реклами?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

          И как става това ценообразуване от 10-20 евро на месец? Колко взимат от рекламодателите на зрител, облъчен с 30 сек. спот? Дали не е .5 ст?
          Причините да няма телевизия (или както там ще се нарича), която да е изцяло по поръчка в целия диапазон с предавания и без реклами за разумна цена са други.

          Коментар


          • #6
            От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Въпрос на финансиране. Няма ли добро финансиране, и интернет предаванията ще умрат.
            А откъде финансиране? Ако ти поискат да плащаш по 10-20Евро/месец на един канал дали ще ти хареса?
            Или все пак ще преглътнеш някоя друга реклама, но ще минаваш с такава сума но за година, като остатъка ще е реклами?
            Tия реклами кой ги плаща, някакъв перпетуум - мобиле ли са измислили? Нали като си купиш стоката си плащаш и рекламата!
            С рекламите се прекалява зверски, но за сметка на това са турбо дебилни. В нета си ги филтрирам, иначе сайтовете не стават за гледане. Това не е за нормални хора. На 10 до 15 мин. предаване - 5 мин. простотия, и повторения до безкрай. Вървим към пълна идиокрация.
            Последно редактирано от Rabin; 27-02-14, 12:15.

            Коментар


            • #7
              От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

              А защо никoй не се сеща да измисли платена ТВ без реклами? Хем гледаш каквото искаш, хем няма идиотски реклами, хем медиата (ТВ) се финансира.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #8
                От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                А защо никoй не се сеща да измисли платена ТВ без реклами? Хем гледаш каквото искаш, хем няма идиотски реклами, хем медиата (ТВ) се финансира.
                Защото за да си ТВ се иска лиценз, а за да вземеш или за да НЕ вземеш лиценз се минава през едни лобита, така е по света, в БГ се минава през едни пари просто..

                Защо НЯМА досега поне 10001 хардуерни устройства които да премахват или спират рекламите, нещо като антивирусна ама за ТВ сигнал... и не ми говорете, че е технологично НЕпостижимо, защото никак не е сложно да се постигне технически, бюрократичен е проблем, според мен.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Защото за да си ТВ се иска лиценз, а за да вземеш или за да НЕ вземеш лиценз се минава през едни лобита, така е по света, в БГ се минава през едни пари просто..

                  Защо НЯМА досега поне 10001 хардуерни устройства които да премахват или спират рекламите, нещо като антивирусна ама за ТВ сигнал... и не ми говорете, че е технологично НЕпостижимо, защото никак не е сложно да се постигне технически, бюрократичен е проблем, според мен.

                  Има такива устройства
                  връзваш към декодера за ефирна телевизия един харддиск и као почне филма , или предаването , пауза. След малко пускаш плей и като дойде реклама превърташ
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                    Лобита- лобита, ама нали всичко е за пари? Ако всеки си получи парите- трябва и всеки да е доволен. А и може да се въведе от вече етаблирана медия, която няма тепърва да се бори за кокала. Прост да пусне като алтернатива, канали/програми с музика, филми, научни и документални предавания БЕЗ реклама. А потенциалните потребители и зрители, ще си плащат за харашото определена сума. Така и така плащаме- за държавната такса, за кабеларката, косвено дори за самата реклама.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Защото за да си ТВ се иска лиценз, а за да вземеш или за да НЕ вземеш лиценз се минава през едни лобита, така е по света, в БГ се минава през едни пари просто..

                      Защо НЯМА досега поне 10001 хардуерни устройства които да премахват или спират рекламите, нещо като антивирусна ама за ТВ сигнал... и не ми говорете, че е технологично НЕпостижимо, защото никак не е сложно да се постигне технически, бюрократичен е проблем, според мен.
                      Има цяла индустрия за борба с малоумна телевизия, ама да не подхващам темата с лошите работи! Цели форуми има посветени по въпроса, хич немалки при това. Операторите пищят не до небесата, ами до геостационарна орбита минимум, че им намаляват свещените свръхпечалби.

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      А защо никoй не се сеща да измисли платена ТВ без реклами? Хем гледаш каквото искаш, хем няма идиотски реклами, хем медиата (ТВ) се финансира.
                      Има, почти всички телевизии с реклами са платени. Ти плащаш на доставчика на ТВ, той на ТВ канала. И пак ти бичат реклами за дебили, в режим 5 на 10 минути! Discovery и NG са скъпи канали, уж за малко по-интелигентна публика. И те не са пощадени от върховното малоумие да кажем препарат за почистване редом до изтребител, и ухилен дебил обяснява приликите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                        Дали ще си ПЛАТЯ годишния абонамент или ще ползвам времето за реклама да ида до хладилника за бира.. за мене е по-интересен втория вариант...
                        Дали телевизията ще се храни с "годишен абонамент" или с реклами - важното е да са им пълни касичките....

                        Сигурен съм, че има платени услуги без грам реклами... Всичко е избор и възможности.
                        Регистрирайки се са всяка новост в интернет се минава покрай едни реклами, за които си има хора..
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                          или ще ползвам времето за реклама да ида до хладилника за бира
                          На 15 минути ли ходиш до хладилника за бира? По 5 минути ли я точиш?
                          Голямата част от хората си плащат за телевизия, с рекламите барабар.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            На 15 минути ли ходиш до хладилника за бира? По 5 минути ли я точиш?
                            Голямата част от хората си плащат за телевизия, с рекламите барабар.
                            Не съвсем. Има различни варианти за уплътняване времето по време нареклама: бира, мезе, нужди, храня животните...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телевизията вече е мъртва, да живее ИНТЕРНЕТ!

                              Oтиваме към чиста идиокрация!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X