Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бас колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бас колони

    ОК, значи с онзи примерния говорител, 50Хц ти излизат на 0Дб. 30Хц на -8,5Дб. Да не качвам графика. Обаче трябва да се има предвид, че все пак това е говорител с доста ниска резонансна честота. Сега остава действително да си избереш нещо и да го погледнем как ще се държи в тоя обем. Само трябва да е с известни параметри, все пак де.

    Коментар


    • #77
      От: Бас колони

      Примерно това
      http://www.aval-bg*.com/car-audio/he...i/hertz-es-200
      Последно редактирано от sparkybg; 10-05-13, 11:51.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Бас колони

        Ми, май е адекватно за твоята кутия. ctef може да пусне една симулацийка.

        С пластмасова мембрана ли е?

        ПП: Хартиен е. Не става, ако ще го топиш във вода.

        ППП: Виж Alpine SWG1044 или ако не се побира - SWG844.
        ...Макар че говорител се купува освен по параметри, и с реално слушане.
        Последно редактирано от sparkybg; 10-05-13, 11:53.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Бас колони

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Колеги, не знам дали да си отворя тема или да пиша в тази, но ако е за отделна, моля мод. да премести поста.

          Случая е следния: една моя позната е забременяла /не е от мен/ и иска да се отърве от плода. Не и се ходи по доктори, защото не и се дават много пари. Нека някой запознат да обясни какво и как да направи.

          П.П. И не ме пращайте в разни лекарски и др. такива форуми.
          Да покара на Пенчо Кията !
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #80
            От: Бас колони

            Само 20 см / 8 инча се побират.
            Е тука ги има параметрите на Алпин
            http://www.alpine.com.pl/fileadmin/u...WG-1044_EN.pdf
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Бас колони

              Знам че ги има. Четох ги преди да го предложа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Бас колони

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Знам че ги има. Четох ги преди да го предложа.
                Аз за улеснение на стеф бре - що да се поти да търси като може и боц линкчето

                Не стига че аборт го карам да прави според някои колеги, ма поне мога с линк да помогна
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Бас колони

                  Да, и аз ги намерих.
                  Червената графика е за по-малкия 8", оранжевата за по-големия. Заложил съм действителен обем 25л., тъй като приемам че стените имат някаква дебелина, а и самия говорител отнема от обема. На практика даже ще е и по-малък.

                  Направих и проверка с оптималния обем който дава произодителя - 15л. Разликата в кривата е нищона спрямо 25л.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от ctef; 10-05-13, 12:58.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бас колони

                    Значи, срез на 300 и леко "подпиране" в ниските под 100 херца, и работата спи.

                    ...ама това на теория.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бас колони

                      Да, даже подпиране под 80Хц.
                      Я ми кажи за захранването на "подпиралката" на Род Елът какво имаш предвид? Да се направи псевдо биполярно с изкуствена средна точка ли? По схемичката която той е показал. Няма ли много да падне напрежението и TL072 да клекнат?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бас колони

                        Плюса си го имаме, само трябва някаква дребна защитка от пиковете по инсталацията. За минуса - малък buck-boost инвертор, примерно на 250-600Khz. Чип за 2-5лв, бобина за под левче, 2 диода и те за под левче, и няколко дребни кондензатора за стотинки. около 3 кв.cm върху платката.

                        Другия вариант е готов DC-DC модул с вход 12 и изход +/-15. Малко по-скъпо, но иначе кажи-речи същото.

                        ПП: Например:
                        http://www.ti.com/lit/ds/symlink/mc33063a-q1.pdf

                        На 9-та страница, с малко по-голям индуктор и малко по-различен вход.

                        ...или готов модул, например AM2D-1212D-NZ в Комет, срещу 9 кинта, или по-малкия едноватов срещу 6, ако е достатъчен. На това му трябва само един ограничител на входа (Транзистор + ценер), и по един кондензатор на входа и двата изхода. На всичкото отгоре е и изолирано, та можеш да му слагаш масата където ти е кеф, и няма да има граунд луупове и прочие полюции.
                        Последно редактирано от sparkybg; 10-05-13, 13:33.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бас колони

                          Това ли?
                          http://powersupply88.com/unipolar-to...v-dc-converter
                          Май не е

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бас колони

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Няма сми от това. Виж модулчето в Комет и това от Datasheet-а. От няколко години тия модулчета станаха достатъчно достъпни като цена, и в много случаи вместо да се занимаваш, слагаш едно такова и забравяш. Еле пък ако ти трябва галванично разделяне. Ползвал съм ги много пъти вече, и тия и от други фирми. Не съм забелязал някакви аномалии. На Audio платки не съм ги ползвал де, но не виждам никаква смислена причина поряди която би имало грижи в автомобилна музика.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бас колони

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Да покара на Пенчо Кията !

                              Най - много да зАспи!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Бас колони

                                На всичкото отгоре ако музиката има изход за subwoofer (на практика всички прилични музики имат) от схемата на чичо Елиът могат да се махнат U1A и U2B барабар с всичките чаркове покрай тях, и схемата става още по-ултра смешна. Това при добър мерак може да влезе в кибритена кутия със все захранването.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X