Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро усилватели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Ретро усилватели

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    Колега ittso видях, че ползваш единия от аудио форумите 'бгаудиоклуб' да питам каква е тайната там да ми одобрят профила за да питам някои неща за касетния дек? Вече втори ден чакам и вече взех да се изнервям. Сигурно е специално място само за подбрани хора. Ако трябва и на въженце мога да подскачам.
    Не знаех че е с одобрение. Последно форумът беше със свободна регистрация. Да не си угрешил нещо при попълване на данните?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #92
      От: Ретро усилватели

      Свободна е регистрацията, регистрирах се като активирах през мейла, но за да пусна тема или да пиша изисква някакво одобрение от екипа.. писах им на пощата но нищо.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #93
        От: Ретро усилватели

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Колега ittso видях, че ползваш единия от аудио форумите 'бгаудиоклуб' да питам каква е тайната там да ми одобрят профила за да питам някои неща за касетния дек? Вече втори ден чакам и вече взех да се изнервям. Сигурно е специално място само за подбрани хора. Ако трябва и на въженце мога да подскачам.
        Тоя форум е окупиран от трима дето си изкарват втората младост в него. И да ти дадат съвет е много вероятно да е погрешен. Майсторите се изнесоха до един. Пробвай в други форуми, за такава техника има поне 5 броя.

        Коментар


        • #94
          От: Ретро усилватели

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Човек слуша музика и с очите. Този факт не е за подценяване. Как щяха да се продават иначе новите автомобили, при всички съпътстващи условия
          Преди малко време в есента на 1990-то лето в Милано в магазин за озвучителна техника се слушаше модели озвучителни тела скрити зад ефирна завеса в затъмнено пространство. Слушаш и не знаеш какъв е модела и колко струва.
          Харесах 2 модела:единия беше Хармън Кардън, а другия -Онкьо. Струваха повече от фиат 127 според рекламите на бордове в Милано...
          На вид не бяха нищо особено и в началото на презентацията изобщо не ги забелязах. Вочите ми бяха Ямаха и Босе, но ушите възприемат различно от очите...
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #95
            От: Ретро усилватели

            Така е най-добре, но просто не виждам тук / ш*баната елада / при мен в кой магазин ще ми уредят такова прослушване.. абе аз с парите отивам да купувам усилвател и оня каун ми вика извадя ли го от най-горния рафт трябва да го купиш! Казвам дошъл за еди кой си усилвател в друг магазин за втора употреба да го пробвам и получавам отговор : "ееее ама ти ся много искаш, трябва да го пробваме, трябва това, онова"... имам само 5 мин ми се заяви и така. Ами за онзи другия бастун дето два пъти ме разкарва до един квартал на 10км. от мен да ходя за един усилвател и двата пъти ми звъни аз тъкмо съм стигнал, че сега не можел щото... е ? Талянците са сигурно друга бира, а в България знам, че в аудио магазините правят такива прослушвания, както и частните лица. Абе никой не се пазари, докато аз тук видях ЗОР.
            Real Recognize Real

            Коментар


            • #96
              От: Ретро усилватели

              Така, мина доста време но да кажа до къде стигнах с тонколоните. След дълги уточнения за финиша поръчах тези ОТЕ3 букшелфи с карбоновия мидбас и очаквам другата седмица да са готови понеже направата им отнема около 20на дни. Понеже избрания технически фурнир който много харесах го нямаше наличен и трябваше да се поръчва и да се чака доста за доставка плюс това че минимума е 10на квадрата на стойност 1000лв. се отакзах от него и преминах на коренища ash burl / беше наличен/, които слагат като декорация в скъпите автомобили. Мисля, че ще стане страхотно и ще има връзка с дъбовия паркет вкъщи. Нямам търпение вече и като ги взема ще споделя впечатления и снимки.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #97
                От: Ретро усилватели

                Нещата отиват към „ламБи"...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #98
                  От: Ретро усилватели

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Нещата отиват към „ламБи"...
                  Да ги поразсвиря малко и ще си поръчам от същия човек един бюджетен ламБов усилвател и това мисля да ми стига.
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #99
                    От: Ретро усилватели

                    Наали
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Ретро усилватели

                      Тъкмо си подкарвам ламбения, от един китайски кит, че и налепен си го взех... Че и втори ми е тоя. Голяма краста е туй нещо, много време ми утрепва, ама кеф и това е! Из ония дни връзвах едни авто касетофончета, че и висок клас ги водят. На тия същите колони. Нищо общо с ламбата! Хем ония са с интеграли клас А, пък MOS транзистори, пък не знам си кво!

                      Коментар


                      • От: Ретро усилватели

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Тъкмо си подкарвам ламбения, от един китайски кит, че и налепен си го взех... Че и втори ми е тоя. Голяма краста е туй нещо, много време ми утрепва, ама кеф и това е! Из ония дни връзвах едни авто касетофончета, че и висок клас ги водят. На тия същите колони. Нищо общо с ламбата! Хем ония са с интеграли клас А, пък MOS транзистори, пък не знам си кво!
                        Краста е да, особено с читави колони и усилвател чуваш неща дето преди не си.. Акая ми свири според двама които го чуха с техни ОТ доста близко до лампата. Много хубав меден и наситен или плътен може би не знам как да се изразя звук! Харесаха го много! И на мен си ми харесва.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • От: Ретро усилватели

                          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                          Акая ми свири според двама които го чуха с техни ОТ доста близко до лампата. Много хубав меден и наситен или плътен може би не знам как да се изразя звук! Харесаха го много! И на мен си ми харесва.
                          Я сподели модела, че нещо моят взе да ме дразни. Пък ламби не ща.

                          Коментар


                          • От: Ретро усилватели

                            AKAI AM2350 е моя с тунер AT2250 и дек CS-703D всички от тази серия AM22xx/23xx усилватели производство до към 85та са ОК, като аз много търсех ресийвърите на марката AKAI AA1030/40/50, AKAI AS1070 този модел е жесток, но не успях да си уредя среща с човека, който го продаваше. До 80та са с дървените кутии и казват, че са по качествено изработени, моя е с метална кутия и алуминиев преден панел, копчетата са пластмасови, а на старите с дървените кутии май са халумин. Подобен звук вадят и Сансуи отново преди 80та с дървените кутии, като там и качеството е на извънземно ниво. Най хвалят маранците, но доста от хората слушали АКАЙ и МАРАНЦ споделят, че АКА-я свири не по-лошо, че в някои случаи и по-добре за в пъти по-малко пари.. При мен беше важен много освен добрия звук и външния вид и затова се спрях на тази марка, но ако нямаш претенции от тази гледна точка виж мишън сайръс1, английската класика в жанра бих казал, на добри пари и много стабилно изработен усилвател с доста верен звук.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • От: Ретро усилватели

                              В момента в Пре..алника има като твоя за 180?
                              Има 2200 също за 180
                              А и 2400 за 150
                              Кой е по-добър откъм звук?

                              Коментар


                              • От: Ретро усилватели

                                Моя е стрелкови, а другите не са. Аз бих избрал 2400, ето тук гледам спецификацията: https://www.hifiengine.com/manual_li.../am-2400.shtml този е с дървената кутия. Все пак е хубаво да си набележиш два/три и да видиш кой ще и допадне на вид, щото може да има и в кофти външно състояние. Моя е 2х35вата, а 24ката е 2х50, а 22ката 2х20. Или като моя или 2400 бих взел. Все пак огледай се за ресийвърче от тези години правят добри неща, а и звука от тунера ми превъзхожда в пъти cd-плеъра Техникс!

                                п.п. Забравих да допълня ако на огледа пръщят потенциометрите сваляй колкото можеш от цената, после ще ти кажа с какво да ги напръскаш и всичко ще е ОК- като нови ще станат!
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X