Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро усилватели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ретро усилватели

    Доколкото си спомням беше АМ-2350?
    Ето тук има повечко снимки на стъпалото.
    Ползва хибридната IC с биполярни транзистори STK080, около 30W на канал по спомени.
    Едно време имах rack mount усилвател със същият чип, пак AKAI но не си спомням модела.
    Имаше проблем с единият канал та бях купил 2 чипа, които още седят някъде - проблемът се оказа друг.
    Свиреше прилично, хубав звук но до около двайсетина вата.
    След тов моят почваше да мачка звука или поне аз го усещах.
    Това за мен не е било проблем - мощността, до която звукът ми харесваше ми беше пределно одостатъчна.
    Иначе едно време много марки и модели са ползвали тези хибридни "чипове" в стъпалата си.
    Ето какво представлява той, снимката е от Мадър Раша.
    Квадратните неща долу в дясно са всъщнот двата крайни транзистора на стъпалото.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stk080_5.jpg
Прегледи:1
Размер:423.1 КБ
ID:5779805
    Враг усраине

    Коментар


    • #47
      От: Ретро усилватели

      Това е усилвателя да, с какви тонколони си го слушал колега? Може и от тях да е това "мачкане" на звука.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #48
        От: Ретро усилватели

        Теоритично е възможно - това беше преди десетина години.
        Нямам спомени за тях но не бяха амфитоните.
        По прицип е съвсем нормално всеки услилвател да започне да "криви" ако се ползва на пълна мощност, колоните също.
        Враг усраине

        Коментар


        • #49
          От: Ретро усилватели

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          ...По прицип е съвсем нормално всеки услилвател да започне да "криви" ако се ползва на пълна мощност, колоните също.
          Зависи от усилвателя. Има и такива с лимитери. Като се "напънат", светва някаква лампа че прекаляваш, но звукът не се променя. Е, не може и да се усили повече, независимо дали и какво въртиш.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #50
            От: Ретро усилватели

            Колеги препоръчайте ми колони, защото избора е много труден! Предпочитам букшелф но от среден размер нагоре и като ватове какво трябва да търся за този усилвател? 40/50 вата добре ли е? Искам ДОБРЕ свирещи колони, може и стари като бюджета е около 500/600 лева. Предпочитам затворен тип без бас рефлекс заради по-мекия и звучен бас, също и с голям говорител примерно от 10 инча нагоре. Мерси.
            Real Recognize Real

            Коментар


            • #51
              От: Ретро усилватели

              Такъв усилвател се взема за да слушаш тихо и да чуваш... ВСИЧКО.

              Относно говорителите. Те са критичния елемент в цялата система, но също така и ориентацията им в помещението. Щом ти е хоби, обърни внимание на това.

              Лично аз си взех мн. запазени, втора употреба.

              Повече от доволен съм, струваха ми 200 лв.

              p.s. чакаме снимките от вътрешността на усилвателя. Бирата в хладилника е вече изстудена.
              Последно редактирано от emanuilis; 28-01-18, 18:46.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #52
                От: Ретро усилватели

                Еее emanuilis стига прахосва бирата по туй време де.

                Да уточня нещо : не съм чалгаджия, нито си търся кръчмарски тонклони или усилвател. Поради тази причина се върнах доооста назад, заради топлия и мек звук на старата техника. Мисля, че избора ми на усилвател от тези години говори доста за това дали искам просто нещо да му бумти там или наистина да СЛУШАМ.

                Усилвателя:







                Тунер:



                Дек:



                Може ли малко информация за Ямахите?

                Въпрос:

                Дека си работи като цяло, но има едно проблемче, че изключват копчетата PLAY и за превъртане в двете посоки по време на работа. Върви 10на 15 сек. и изключва. Това го прави само когато е включен към напрежението иначе не. Някакви идеи примерно към къде да си насоча вниманието да търся проблема? Някаква защита дали има това чудо когато сдъвче лентата? Стария ми дек Фишер имаше нещо като електромагнитна защита и някои касетки хич не ги харесваше и изключваше както този. Идеи?
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #53
                  От: Ретро усилватели

                  „Псст"

                  Иначе, ето ги:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161018_141156.jpg
Прегледи:2
Размер:35.7 КБ
ID:5779877

                  Импеданс 6 Ω, синусова мощност 60 W.

                  Относно касетното устройство... вероятно реагира в контекста на „край на лентата". Въпросът е дали се дължи САМО на хлабави ремъци...

                  p.s. погледни електролитните кондензатори, датите им на производство. Възможно е да са подменени, което ще бъде добре.
                  Последно редактирано от emanuilis; 28-01-18, 21:46.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ретро усилватели

                    Една прилична схема, принципна:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:515.7 КБ
ID:5779879
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ретро усилватели

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      ...Импеданс 6 Ω, синусова мощност 60 W...
                      Малко вероятно е мощността да е синус. Евентуално музикална или AES.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ретро усилватели

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Една прилична схема, принципна:

                        [ATTACH=CONFIG]946054[/ATTACH]
                        Кажи, Докторе...какво искаш да кажеш с тези схеми, че освен, че имащ хоби, тук можеш да натрупаш само минуси с изключителната си некомпетентност в сферата на аудиото...?

                        пп: А купи ли си Киа!?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ретро усилватели

                          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                          Колеги препоръчайте ми колони, защото избора е много труден! Предпочитам букшелф но от среден размер нагоре и като ватове какво трябва да търся за този усилвател? 40/50 вата добре ли е? Искам ДОБРЕ свирещи колони, може и стари като бюджета е около 500/600 лева. Предпочитам затворен тип без бас рефлекс заради по-мекия и звучен бас, също и с голям говорител примерно от 10 инча нагоре. Мерси.
                          Така от клавиатурата няма отговор на тоя въпрос. Колкото и да се четат параметри и чужди впечатления, един господ знае кои колони как ще си паснат с твоя усилвател - а дали ще ти хареса, е съвсем отделно нещо. Ако наистина си си го навил на пръста, при удобен случай нарамвай усилвателя и го носи при някого, който има поне 10-15 чифта различни колони за продан. Само със слушане ще си намериш твоите.
                          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ретро усилватели

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Малко вероятно е мощността да е синус. Евентуално музикална или AES.
                            По мое време (в края на миналия век) под RMS и синусова мощност се разбираше едно и също нещо
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ретро усилватели

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Кажи, Докторе...какво искаш да кажеш с тези схеми, че освен, че имащ хоби, тук можеш да натрупаш само минуси с изключителната си некомпетентност в сферата на аудиото...?

                              пп: А купи ли си Киа!?
                              Искам да кажа, че това е принципна схема на този усилвател. Нещата с две чертички и една стрелкичка, оградени с кръгче се наричат транзистори, за твое сведение.

                              p.s. мнения за покупка на автомобил, в другите раздели. Относно мечтаната от теб марка, всеки има право на лош вкус.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ретро усилватели

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                p.s. погледни електролитните кондензатори, датите им на производство. Възможно е да са подменени, което ще бъде добре.
                                Ще бъде добре, ако са подменени с качествени такива, и какъвто трябва модел. Във всички останали случаи не е много сигурно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X