Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Пробвай парче коаксиален кабел на което е отстранена изилацията и ширмовката.

    най простата антена е например 41 канал парче дебела медна тел свита надва със закръгления около 4 см диаметър и дължина от връх до връх 24см.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Става,но иска смятане по формула,не съм обаче много наясно със телевизията,аналоговата която е аут от схемата както знаем,за цифровата също незнам ,при аналоговата как върви аудиото и видеото ,на каква честота са двете ,или в един честотен канал отместени един от друг....там ми е мътна за разлика от чистото радио разпръскване.Незнам кои формули се прилагат в
      случая с двб.
      Последно редактирано от Roninn; 20-05-20, 22:44.

  • #32
    Най добре е 5/8 дължина на вълната. Ама и 1/4 върши работа. По честотата се намира дължината на вълната. Ами те са на пакети по една честота вървят ако не се лъжа 6 телевизии
    зависи по вашия край на кой канал бичат мулти плексите.
    Ако знаеш къде е ретранслатора извади към него коаксиален кабел и остави само жилото около 25-30 см. ориентиран вертикално и виж във инфото на канала каква е силата и качеството на сигнала. Ако е сила над 50% и качество над 70% ще е супер.
    Остави си по голямо парче кабел от вън и експериментирай с дължината на жилото. Като намериш на каква дължина е най добре направи това дето ти писах от дебела медна тел с дължина равна на дължината на жилото. Дано ме разбра.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

    Коментар


    • #33
      Благодаря на всички за съветите. Пробвах с активна стайна антена и много слабо успях да хвана нещо, така че явно си трябва външна.

      Коментар


      • #34
        Първоначално публикуван от aaabbcc323 Преглед на мнение
        Благодаря на всички за съветите. Пробвах с активна стайна антена и много слабо успях да хвана нещо, така че явно си трябва външна.
        Аз го ядох с тия стайни антени. Виждам антената на ретранслатора и все промяна пикселиза ия и квот се сетите. Накрая вънка с парче тел и сега е ток. 92 % сила и 100% качество.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X