Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честотен преобразувател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
    ...всяка намотка на двигателя е на линейно напрежение...
    Еми при монофазен честотен инвертор именно линейното напрежение е 220V. И ако двигателя е правен за линейно напрежение 380V (тоест при номиналната си мощност да работи в триъгълник), получаваш в най-добрия случай около 1/3 от номиналната му мощност, както ще да го свързваш.

    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Тук тънкия момент е, че двигатели на 380В в свързване "триъгълник" са малка част от двигателите за обща употреба. Просто са по-скъпи...
      Масовите са на 380В в "звезда" и при конфигуриране в "триъгълник" стават за трифазно 220В, практически без загуба на мощност, но естествено токът се увеличава...
      Всичките мотори, които съм "пипнал" са с изведени всички краища на намотките, с възможност за преконфигуриране от потребителя.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Те всичките са с възможност за преконфигуриране (всъшност, виждал съм само един без, с изкарани 4 жици), но далеч не всичките са направени да работят с линейно 220 в триъгълник. Не се сещам от къде би дошла по-високата цена - изискването към изолация и в двата случая е едно и също, токовете при триъгълник са по-малки, което по-скоро би свалило цената.

      Както казах, не знам какъв е процента на такива изобщо на пазара. Не съм електротехник, за да са ми минали стотици през ръцете. На моето място с много мотори преобладават свързаните в триъгълник на 380V линейно.

      И да, ако пусналия темата снима табелата, за конкретния казус всичко ще приключи.

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      При триъгълник, намотките са с около 1/3 по-дълги....
      В определини места се предпочита двигателя да се пусне на "звезда" и като развърти - на "триъгълник". Но е при машини, които тръгват без товар. Целта е нисък пусков ток за двигател с голяма маса на ротора.

  • #32
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Както и да дефазираш синусоиди, получени от едно и също 300V DC (220V AC или 600V p-p), не можеш да докараш 380V AC (1100V p-p). Сам каза че трябва да се мисли - ми позамисли се.

    Имаш 3 пълни моста вързани към едно и също входно 300V DC - айде да ми обясниш как точно ще получиш 1100V p-p между кои да е от 6-те извода на трите пълни моста, че аз нещо тая математика не мога да я измисля.
    Яснооо, днес скучно ти е и се чудиш с кого да се надприказваш. Ама на мен не ми се пише толкова. Мързи ме.
    Ама ти пиши - не ми пречиш...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3-phase.jpg
Прегледи:153
Размер:127.0 КБ
ID:6916926
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #33
      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Яснооо, днес скучно ти е и се чудиш с кого да се надприказваш. Ама на мен не ми се пише толкова. Мързи ме.
      Ама ти пиши - не ми пречиш...
      Втрещяваш ме, чеСно.

      Ето ти монофазен инвертор:
      https://mobile1.bg/produkt/chestoten...acon-za-7-4kw/

      • Входящо напрежение: Монофазно AC180-250V 35A 40-60Hz
      • Изходно напрежение: 3 х 220V 50A 0-400Hz
      Ето ти трифазен инвертор:
      https://mobile1.bg/produkt/chestoten...i-isacon-tp-6/

      • Входящо напрежение: 380 VAC +/- 15 %
      • Изходно напрежение на инвертора: 3 x 380 VAC
      Що тъй?

      Наблегни на трите моста, вързани към ОБЩО ВХОДНО DC 300V. Това на картинката ти не е това.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3phinv.png
Прегледи:131
Размер:9.1 КБ
ID:6916931

      Напрежението вурху кондензатора е 300V при 220V вход. Айде сега да ме светнеш от къде в тая схема ще вземеш 537V потенциална разлика, така щото да можеш да получиш 380V AC между кои да са 2 фази?

      На автомобилното аудио при 12V вход имаш най-много 8.5V синусоидален AC изход в мостов режим, точно както при вход 300V бихме имали максимум 220V AC на изхода.


      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #34
        Вие къде тръгнахте из дебрите на електротехниката.
        Питащият да снима табелката на мотора и всичко ще се изясни.
        Масово двигателите с тази мощност ги правят универсални,за да могат да се ползват в мрежи с 110v фазово(триъгълник)
        и 220v фазово(звезда).

        Коментар


        • #35
          Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
          Вие къде тръгнахте из дебрите на електротехниката.
          Дебрите казваш...по скоро начални стъпки. И някой е явно проспал часовете по електротехника той сам ще се сети

          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #36
            БЛАГОДАРЯ на всички Ви които се включихте. Снимка на табелката ще има в събота. Лека вечер.

            Коментар


            • #37
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230326_123629.jpg
Прегледи:76
Размер:376.6 КБ
ID:6917360 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230326_123629.jpg
Прегледи:84
Размер:376.6 КБ
ID:6917361

              Коментар


              • #38
                Включваш го на триъгълник към инвертора и трябва да си даде номиналните киловати.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • EIvanov
                  EIvanov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X