Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за радиовълни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: търся съвет

    Тя каза, че няма телефон - ок, лично решение. Това не променя факта, че заради тези всички железа може нечий друг телефон (и самата клетка) да работи с повишена мощност и да развали добрите намерения.

    А за налагането на чужда воля и решение - няма как. Поне частично, човек се съобразява с обществото, в което живее. Особено пък, ако абсолютно нищо не му струва - нито здраве, нито пари, нито време или внимание. Нищо. Тези радиовълни минават през теб и заминават по пътя си. Също както радиовълните от цялата вселена. Човешкото тяло няма как да познае кои вълни са от телефонната клетка и кои са от топлинното излъчване на околните стени. Самите телефони имат много сложни механизми за целта и пак едвам успяват да различат кои са за тях. Човешкият организъм няма и зачатък на такива механизми - никога не са му трябвали.

    Коментар


    • #17
      От: търся съвет

      Vivee ,
      радиация от антените няма - има радиовълни ,електромагнитно поле или както искаш го наричай но не и радиация.
      Ако бяха скрили антените под формата на изкуствено дърво или нещо друго, мисля че темата нямаше да се
      стартира изобщо...
      Поздрави,Наско
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #18
        От: търся съвет

        Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
        Vivee ,
        радиация от антените няма - има радиовълни ,електромагнитно поле или както искаш го наричай но не и радиация.
        Ако бяха скрили антените под формата на изкуствено дърво или нещо друго, мисля че темата нямаше да се
        стартира изобщо...
        Поздрави,Наско
        Чисто езиков въпрос. На английски си е радиация. На български, обикновено се разбира йонизираща радиация, каквато тази не е.

        Иначе остава стария виц със главоболието - отишло цялото село да се оплаква - глава боли, магарето киха, кокошките не снасят... Техникът се почесвал и се тюхкал - бре, лоша работа, какво ли ще стане, когато ония от енергото най-после ни прокарат тока и вземем, че включим апаратурата?

        Коментар


        • #19
          От: търся съвет

          хората които посещават този форум са професионал и и любители ( и много малко като мене неразбиращи нищо ) по радиоизлъчване
          смятате ли че продуктите на тази фирма yshield sa placebo ефект за клиента?наистина ли
          не бе нужно употребата им ?
          как хората в българия реагират на антените ?: дали като мене ?
          vivee

          Коментар


          • #20
            От: търся съвет

            Първоначално публикуван от vivee Преглед на мнение
            хората които посещават този форум са професионал и и любители ( и много малко като мене неразбиращи нищо ) по радиоизлъчване
            смятате ли че продуктите на тази фирма yshield sa placebo ефект за клиента?наистина ли
            не бе нужно употребата им ?
            как хората в българия реагират на антените ?: дали като мене ?
            vivee
            Продуктите на този сайт са категорично плацебо. От някои от тях би станала чудесна топлоизолация, ако не бяха на тези цени. Всъщност, подобни материали се използват в топлоизолациите (но наистина са на други цени). Затихването на радиовълните е обичайното за тези материали, но за такива драстични резултати не може да се говори.

            Хората тук реагират на антените по най-разнообразни начини - някои се се оплакват (плацебото работи и в двете посоки), други търсят да спечелят пари с оплаквания, трети не им пука, четвърти нищо не усещат, но подозират някоя измама. Току някой политик подхване темата, като наближат избори. И толкова.

            Коментар


            • #21
              От: търся съвет

              Ясен,
              средното образование в българия включва ли изучаване на радиовълни ? дава ли възможност на студентите за добро, стабилно познание .твоите познания sа много убедителни - от средно образование ли са или university?
              vivee

              Коментар


              • #22
                От: търся съвет

                Първоначално публикуван от vivee Преглед на мнение
                ...как хората в българия реагират на антените ?: дали като мене ?
                vivee
                Всеки реагира различно. Някои - като теб. Потърси из форума - темата е обсъждана няколко пъти.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: търся съвет

                  Първоначално публикуван от vivee Преглед на мнение
                  Ясен,
                  средното образование в българия включва ли изучаване на радиовълни ? дава ли възможност на студентите за добро, стабилно познание .твоите познания sа много убедителни - от средно образование ли са или university?
                  vivee
                  Моите познания не са меродавни нито за средното, нито за университета. Аз съм физик по душа. Но да, основи на физиката, достатъчни за този въпрос, поне по мое време се изучаваха. Не навсякъде, разбира се - в музикалните или спортните средни училища програмата определено беше друга. Все едно - аз завърших 1993г. Оттогава много неща се случиха в българското образование и нищо не беше към добро.

                  Коментар


                  • #24
                    От: търся съвет

                    Vivee ,
                    Здравейте, Искам да потвърдя мнението на колегите че няма никаква опастност за вас и вашето семейство от тази антена в нормални условия, но поставянето на разни мрежи и решетки може да доведе до увеличаване на излъчването в някои зони от вашия дом което също не мисля че е опасно, просто е ненужно и може да има негативен резилтат. Погледнете антената, приемете я като част от пейзажа и си живейте спокойно живота. А имайте предвид че нормите за допустимо излъчване от подобни съоражения са многократно по нииски от реално опасните. Но мисля че всичко това колегите го написаха.
                    Ако ви се наложи в болница да ви правят нагревки, ще получите милиони пъти по голямо облъчване от това което получавате от тази антена за една година, и това е полезно за човешкия организъм.
                    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за радиовълни

                      С ясното съзнание, че ще ме наскачат колегите Ще кажа, че тези антени вредят - тези, които виждате, тези които са зад блока и не виждате, тези дето "пускат интернета по въздуха", както и всички останали знайни и незнайни антени наоколо. Проблемът е, че единственото, което можеш да направиш наистина ефективно, е да отидеш да живееш далеч от цивилизацията, а там вредните фактори са далеч повече и по-опасни. Реално, мазането с тези бои, кокто и слагането на мрежа и всичко, което се сетиш, помага и то много. В момента в който спреш да се притесняваш, рисковете от всякакви "раци" доказано намаляват и следователно, ако това те успокоява, слагай смело.
                      И още нещо .. Когато са открили рентгеновите лъчи и свойствата на уроновите соли, не са знаели, че вредят. Дори откривателя си носел парченце уранова сол в джоба и го показвал на лекции и конгреси, докато един ден не забелязал, че на кракът му (на мястото, където парченцето седяло в джоба) се появило упорито и нелечимо зачервяване .... Това допълнение беше за "доказано не ти вреди" съветите. Историята има хиляди такива примери - медните съдове за хранене в древността, зелената боя във Венеция, алуминиевите тенджери на баба ми ... в сегашно време - хлорирането на водата, консерванти, подсладители, "пластмасовите заланчуци", генномодифицираните храни и т.н. и т.н. - неизброимо кличество.

                      П.П. Виждал съм и хора, които си ходят с влачеща се метална верижка, за да са заземени постоянно, щото "то не само в къщи те облъчват тия неща".

                      П.П.П. Джиткай по поговорката "всичко което не те убива те прави по-силен", пък то, че няма да живеем с орлите е ясно.
                      Последно редактирано от upi; 11-10-10, 11:33.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за радиовълни

                        Темата наистина е коментирана доста - дори и в този форум сме я коментирали поне два пъти...

                        Известно време работих за един от телекомите и там беше вица с антените. Понеже бяха прочели някъде, че се отразявал на репродуктивните възможности на мъжете, та майтапа беше - "Ако искаш едно дете - работи на чист въздух, и си почивай редовно... ако искаш четири - ела при техниците*"

                        *Техниците бяха монтажната група, която монтира и поддържа точно такива антени. В ред на номерата само един имаше три деца... Останалите по четири...
                        Последно редактирано от господин никой; 11-10-10, 12:38. Причина: Стилистична корекция...

                        Коментар


                        • #27
                          От: търся съвет

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Тези, дето с години бачкат на Копитото, до сега да са се изпарили. Там инсталираната мощност е над 250 000Вата.
                          Базовите станции са по няколко десетки вата.
                          Не си давайте парите на вятъра!
                          250 киловата? Сигурен ли си?
                          До колкото знам GSM клетка има мощност 5 вата. GSM телефон - 2 вата в началото на свързване. 5 вата на 30 метра са нищожна мощност.
                          Първоначално публикуван от upi
                          С ясното съзнание, че ще ме наскачат колегите Ще кажа, че тези антени вредят - тези, които виждате, тези които са зад блока и не виждате, тези дето "пускат интернета по въздуха", както и всички останали знайни и незнайни антени наоколо.
                          Пък upi има портативна радиостанция! С мощност на GSM клетка!

                          Коментар


                          • #28
                            От: търся съвет

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            250 киловата? Сигурен ли си?
                            До колкото знам GSM клетка има мощност 5 вата. GSM телефон - 2 вата в началото на свързване. 5 вата на 30 метра са нищожна мощност.

                            Пък upi има радиостанция!
                            Така де, пък и не само една станция, и не само един телефон и по цял ден не спирам да дърдоря. Това, че нещо е вредно не е спряло никого да го ползва (между другото съм и пушач понякога ). Само да вмъкна, че тия неща ги правя далеч от децата ... защо ли?
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #29
                              От: търся съвет

                              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                              тия неща ги правя далеч от децата ... защо ли?
                              Правилно. Не бива да свикват, че тютюнопушенето и празните приказки по телефона са нещо нормално.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за радиовълни

                                Като дете са ми правили нагревки. Спрямо коментираните лъчения - дозата е стотици пъти по-висока. Ако знаех какво е - нямаше да разреша, но няма забелязани странични ефекти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X