Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използане на вътрешна гума за резервна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Използане на вътрешна гума за резервна.

    При дълги експеиции, особено при тежък терен проблема с резервните гуми е сериозен. От една страна 1 резервна гума може да е недостатъчна, от друга е невъзможно да се носят повече от 2. Може ли аварийно да се използват вътрешни гуми за вграждане в спукана безкамерна гума? На мен ми се струва, че не би трябвало да е проблем, но не съм виждал да се практикува. Тогава спокойно може при експедиции да се носи 1 резервна гума с джанта и 1 или 2 вътрешни със съответния размер. Дори при сериозна повреда (срязване) мисля, че при наличие на вътрешна гума, външната може да се ремонтира по един или друг начин за да изкара 100-200 км.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    До: Използане на вътрешна гума за резервна.

    При последния ми разговор с Емо от Малта (Lany), той спомена, че те там ползват по две вътрешни гуми с една външна в определени ситуации. Стори ми се интересно решение. Идеята е "външна" и "вътрешна" вътрешни гуми.

    Коментар


    • #3
      До: Използане на вътрешна гума за резервна.

      На безкамерна джанта не става. Щото между двете остава въздух и гръмва.

      Коментар


      • #4
        До: Използане на вътрешна гума за резервна.

        Ми тури клечка да има откъде да избяга въздуха. Много сложно.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Използане на вътрешна гума за резервна.

          Е нали ще надуваш вътрешната, след като си бортирал външната. Кво ще сложиш ...
          А как ще я бортираш е друг смешен въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Използане на вътрешна гума за резервна.

            А какво има да и бортираш на безкамерната. Като се надуе вътрешната няма ли да я намести?
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              До: Използане на вътрешна гума за резервна.

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              А какво има да и бортираш на безкамерната. Като се надуе вътрешната няма ли да я намести?

              И аз това се чудя.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                При последния ми разговор с Емо от Малта (Lany), той спомена, че те там ползват по две вътрешни гуми с една външна в определени ситуации. Стори ми се интересно решение. Идеята е "външна" и "вътрешна" вътрешни гуми.
                Интересна идея. Я сподели по подробно за нея. До колкото я схванах слагат се две вътрешни, едната се надува другата другата не. Като се спука, надува се другата и се спестява един демонтаж. Това ли е идеята??
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #9
                  До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  На безкамерна джанта не става. Щото между двете остава въздух и гръмва.
                  Нали идеята е вътрешната гума да се монтира на спукана безкамерна, с дупка демек. Не би трябвало да остава въздух между двете гуми, след като има откъде да излиза.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                    На единия ни бус се наложи таиз операция - да монтираме вътрешна гума. Изкара си бая време докато дойде новата външна. В леката кола винаги имам една вътрешан гума за зор заман. Всичко се случва
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                      Първоначално публикуван от Yaro
                      При последния ми разговор с Емо от Малта (Lany), той спомена, че те там ползват по две вътрешни гуми с една външна в определени ситуации. Стори ми се интересно решение. Идеята е "външна" и "вътрешна" вътрешни гуми
                      Интересна идея. Я сподели по подробно за нея. До колкото я схванах слагат се две вътрешни, едната се надува другата другата не. Като се спука, надува се другата и се спестява един демонтаж. Това ли е идеята??
                      Ами доколкото схванах и аз, едната се надува, другата (външната) до някъде. Идеята е при удар в камък или подобно да не се спука веднага вътрешната вътрешна гума. Ще му пиша и той да пише тук и да допълни (ако не види сам темата).

                      Коментар


                      • #12
                        До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                        Ако само я пробиеш има едни гумени фитили за безкамерни гуми завират се с една кука отвънка на вътре и помпаш.А ако я срежеш без много добре загладена подложка няма смисъл да слагаш вътрешна защото за два километра пак ще се протърка .А две вътрешни се слагат пак с подложка като на едната се реже вентила и се разцепва из цяло отвътре пъха се във външната гума и в нея се напъхва здравата вътрешна гума монтираш внимателно да не разместиш подложката помпаш и газ.Просто втората вътрешна се слага да предпазва от протъркване напомпаната и играе ролята на цялостна подложка плюс задължително подложка на разцепеното.Най добри подложки стават от въздушна възглавница от камион.Режеш една стара на парчета и си ги оформяш на шмиргела.
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                          Че няма да кара вечно е ясно. Но според мен няма да се протърка за 2 км... Поне за 200. А то това е и целта. Резервна гума си носим. Кит за запушване на дупки също. Но за зор-заман и една - две вътрешни, които с някакви си 5 кила ни дублират надеждността!
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            До: Използане на вътрешна гума за резервна.

                            Ше се протърка без подложка .Ръбовете на разцепеното са остри и при движението много бързо я прогризват.Освен това трябва да е разлепиш от джантата и да носиш щанги да я размонтираш и после отново качиш на джантата.Но при зор чоовек се справя с всякакви проблеми
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X