Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индивидуално в Индия ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Индивидуално в Индия ?

    Имам приятел иранец , според него Иран сам по себе си е добра дестинация , но имало размирни области в югоизточната част на границата с Пакистан , които не ме съветва да посетя , пък няма как да се заобиколят на път за Индия. Това потвърди решението ми ако тръгна да е със самолет.

    Коментар


    • #17
      До: Индивидуално в Индия ?

      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
      ...Това потвърди решението ми ако тръгна да е със самолет.
      И сам, войнът, е войн... Надявам се, няма да е задълго...

      П.П. Ивайло, ти все пак обсъди решението си с Ани, може пък и ти да размислиш... Време до тогава много, щото си трябва дълга и старателна подготовка.
      Последно редактирано от giorgio; 22-01-09, 13:52.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #18
        До: Индивидуално в Индия ?

        А , разбира се , поне един-два следобеда подготовка трябват.
        Знам , че може да се проточи във времето , но поне вече го мислим.

        Коментар


        • #19
          До: Индивидуално в Индия ?

          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
          А , разбира се , поне един-два следобеда подготовка трябват.
          Знам , че може да се проточи във времето , но поне вече го мислим.
          Ако имаш предвид два следобеда на 29.02... даже са много...
          Аз също го мисля... но по по-трудния начин...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Индивидуално в Индия ?

            Малко съм зле с ориентацията но не става ли да се заобиколи прес СССР.Не ходиха ли от форума така до украина ли беше забравих но идеята е много добра
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #21
              До: Индивидуално в Индия ?

              Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
              Малко съм зле с ориентацията но не става ли да се заобиколи прес СССР.Не ходиха ли от форума така до украина ли беше забравих но идеята е много добра
              И да се мине през Русия, те нямат обща граница и трябва да минеш през Казахстан, Узбекистан, Таджикистан(евентуално), Афганистан, Пакистан и ей те на в Индия.
              Има много варианти да се стигне до там, ама кои стават напрактика...Ето може и до Кайро и от там Червено море, после Арабско и си в Бомбай.
              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
              A2 (+)

              Коментар


              • #22
                До: Индивидуално в Индия ?

                Най-добре летище София - летище Мумбай ... или Делхи ....
                Всичко останало са размирни райони ... Тамилски тигри, Муджахидини, и каквото се сетите, всички с оръжие и ГЛАДНИ!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #23
                  До: Индивидуално в Индия ?

                  Aбсолютно. А може и да ни лепнат някой пакет под колата , иди после доказвай че не си трафикант.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Индивидуално в Индия ?

                    Преди 4 години, приятели, момче и момиче отидоха до Индия на стоп.

                    Най-общо:
                    Тръгнахме на 20.07.2005г. от София, през Турция, Иран, Пакистан, Индия, Непал, и на връщане горе-долу по същия път(ходихме до Мумбай да си търсим търговски кораб, но ни отрязаха- можеби ако имахме сини(моряшки) паспорти, нещата щяха да стоят другояче).
                    Прибрахме се на 2-ри септември в България (но си оползотворихме времето с още една седмица стоп по черноморието) с цяла раница спомени и преживявания.
                    Най-общо коментарите му бяха, че си е напълно нормална дестинация. Е, имали са известна доза късмет, но да тръгнеш на такъв дълъг път, при това на стоп - винаги се разчита на късмета.
                    Ако наистина сериозно сте решили да пътувате и се интересувате от някакви подробности, мога да направя контакт с моя човек. Принципно гравитира около Бургас и Пловдив, но и често можете да го качита на стоп

                    Коментар


                    • #25
                      До: Индивидуално в Индия ?

                      Бат Димо, чел съм пътеписа им, може би затова, толкова лесно ми "влезе" идеята...

                      П.П. Разбира се, има и алтернативен маршрут, много по-безпроблемен, но и не толкова атрактивен, Казахстан, Китай, Индия.
                      Последно редактирано от giorgio; 02-02-09, 09:00.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Индивидуално в Индия ?

                        Дай линк и на нас да ни "влезе" .....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Индивидуално в Индия ?

                          На няколко места беше пускал инфо от самото пътуване, но така и не е написал все още пътепис както си му е реда.
                          Ето темата от Стоп - форума:

                          Засега ще пусна само линк към снимките, защото писането на електронен вариант на пътеписа ще ми отнеме доста време:
                          http://new.photos.yahoo.com/borimort...60762315899019
                          Най-общо:
                          Тръгнахме на 20.07.2005г. от София, през Турция, Иран, Пакистан, Индия, Непал, и на връщане горе-долу по същия път(ходихме до Мумбай да си търсим търговски кораб, но ни отрязаха- може би ако имахме сини (моряшки) паспорти, нещата щяха да стоят другояче).
                          Прибрахме се на 2-ри септември в България (но си оползотворихме времето с още една седмица стоп по черноморието) с цяла раница спомени и преживявания.
                          Бориморта (Митака) в момента е в САЩ на турне (в свободното си време се изявява като музикат - свири на цубтромбон) и ще се върне в края на месеца. Ще го помоля да разкаже малко по-подробно за това си пътуване.

                          А за Индия, в сайта на друг български пътешественик - Юри Ворошанов, има две много интересни статии, които се опитват да дадат някаква ясна / неясна представа за тази интересна и непозната за повечето нас страна, която той е разделил на две части - Хималаите и равнините.

                          http://www.juriwaro.com/travelnotes.php?item=17

                          http://www.juriwaro.com/travelnotes.php?item=18

                          Коментар


                          • #28
                            До: Индивидуално в Индия ?

                            Да посъживя темата с една карта...



                            Където е видно, че в Индия може да се влезе от Пакистан, или евентуално от Китай... Бангладеш, или по вода...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Индивидуално в Индия ?

                              Джорджо, нямаше ли нещо "късмет да минеш през Китай"?
                              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                              A2 (+)

                              Коментар


                              • #30
                                До: Индивидуално в Индия ?

                                А в Пакистан - през Иран или Афганистан ...
                                Ти не си се отказал от идеята да пътуваш с кола ли ? Нека да се върнат момчетата от RoadsOfAsia , да видим за какво става дума там. Пък и от Китай да е - там не са ли все осемхилядници ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X