Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индивидуално в Индия ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Индивидуално в Индия ?

    Ходи ми се в Индия , и на жена ми и се ходи . Офертите на туроператорите обаче не ми харесват във финалната си част . При условие , че на първо четене открих двупосочен билет за 470 евра , ми минава мисълта да си го организираме сами. Ако приемем , че повечето неща , свързани с визи , път и хотели там може да предвидят ( поне донякъде) , а за пътуванията из страната се ангажират местни туроператори , дали си заслужава ? Въпросът не е само финансов. Някой правил ли го е ? А някой иска ли ?

    Сгрешил съм мястото на темата - не е за "Пътеписи" ... засега.
    Ако може да я преместите. Благодаря.

  • #2
    До: Индивидуално в Индия ?

    Ивайло, идеята е интересна, но какво разбираш под "да си я организираме сами"? Ако ще ходим с джипки... и мотори, става още по-интересна...

    П.П. Иран, Пакистан... струва си, отвсякъде!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Индивидуално в Индия ?

      Става твърде "интересна" . Не , имам предвид по-тривиалния самолет. Не се наемам да организирам подобно пътуване с кола , поне не сам , и не основно аз. Иначе си прав.
      А в Иран ще намерим ятаци.
      Но не , все едно не съм го казал , че иначе излиза че започваме.
      Засега - самолет.
      А организацията според мен е да не се губи време там , да не се шматкаме , без да знаем къде и какво си струва да се види , как , с какво и за колко да стигнем до местата , които сме си набелязали , да не се разболеем от някоя местна болест , и други подобни.
      Ако някой го е правил - да сподели съвети. Ако някой го е планирал и се е отказал - също.

      Коментар


      • #4
        До: Индивидуално в Индия ?

        Ще споделя как виждам аз нещата след пътуването си до Йордания.
        Някой, който вече е ходил и е установил контакт с местен туроператор, би могъл да те/ни свърже с него и по този начин нещата си идват напълно на място с организацията и губенето на време. Точно това е и методът на българските туристически агенции - пращат човек на проучване, установява контакти и след това организират група. Организацията не е сложна - резервации за самолет и превод на авансова сума към местния туроператор за да посрещне на място групата и да осъществи програмата. Обикновено придружителите са безплатно в хотелите и ресотантите.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • #5
          До: Индивидуално в Индия ?

          Ако нещата напреднат, имам близък който беше дълго там а сега ходи всяка година за по 1месец и обикаля цяла Индия по най-евтиния начин. Съчетава работа и удоволствие, като е готов да ни покаже изключитекни места, извън туристическите дестинации, из цяла Индия.
          Ако нещата се развият по-сериозно да се видим в някоя кръчма, и да го разпитаме.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #6
            До: Индивидуално в Индия ?

            Да, да ..... а какво ще ядете ???
            Питам сериозно!

            Имам приятел, който е вече почти "местен" .... та ... поразпитайте малко ... и тогава!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              До: Индивидуално в Индия ?

              това за яденето не е шега - имам позната която отиде там на гости за 2 семици .. за мое голямо учудване и тя каза същото - хем е вегетарианка !!
              Каза чеосвен ориз и некакви подобя на мекици ... в района където тя е била (не се сещам името му) .. друго е нямало.

              Като цяло се изненадах много - тъй като имам любими манджи от Индийската кухня, Но както се казва .. страна голяма - хора разни
              Малко тъпо се получава - гледаш върви си една голяма пържола .. даже и колите я заобикалят .. ма да се яде - не може ..
              Както и да е - мисля че идеята е чудесна - както и да я организирате, за съжаление щ еследя само "репортажа"
              Успех.

              ХАХ, ей сега видях че по-долу някой е пуснал рецепта за пърленки и мекици ..
              Ако яки е решил да свиква отсега - да му е сладко :

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...978#post597978

              Коментар


              • #8
                До: Индивидуално в Индия ?

                И внимавайте с шофирането през ноща. Два фара на разстояние 1,8 метра не са камион, а два мотопеда теглещи гардероб.

                Коментар


                • #9
                  До: Индивидуално в Индия ?

                  Големи зевзеци сте!
                  Като не ви се кара до Индия, поне не спамете темата!
                  От два дни не ми излиза от ума, идеята за "разходка" до Индия... ама както гледам на какъв ентусиазъм се радва темата, май ще си пътувам сам... ако тръгна де.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Индивидуално в Индия ?

                    Джорджо, а колко път е до Индия? За колко дни си мислиш, че ще може да стигнеш?
                    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                    A2 (+)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Индивидуално в Индия ?

                      Колко е пътят? Зависи от много фактори... вероятно, като цяло би бил 15-20 хиляди, включително малко миткосване из самата Индия... Като време, 2-3 месеца... просто освен да се кара, ще има доста за разглеждане и... преживяване...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Индивидуално в Индия ?

                        Що бе , това с храната е полезно. А интереса го имам , ама не съм се решил да КАРАМ дотам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Индивидуално в Индия ?

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          Що бе , това с храната е полезно.
                          Какво му е полезното .....???
                          Ще умрете от глад!

                          Като ви знам и двамата колко сте "дебели" ...

                          Другото са чревни разстройства, повръщане и температура от храна, вода, комари .. и каквото се сетиш!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Индивидуално в Индия ?

                            Айде сега на килограми ли ще се обиждаме ...За нея си прав , ама аз си имам резерва. Пък разстройството си го хванах и тук , снощи , от една биволска пастърма според мен , че тази сутрин гледах да не минавам през дупки по пътя.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Индивидуално в Индия ?

                              "Който се страхува от мечки, не ходи в гората."
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X