Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От София до Барселона - мечта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От София до Барселона - мечта

    Значи имам си аз една мечта ... предполагам почти всички тук си мечтаят за същото...искам да пообиколя с моторетката едно лято) Мислех си за един маршрут от София до Барселона....
    Знам че такова пътешествие е хубаво да се направи с голяма моторетка....обаче аз не притежавам такава....имам си един XR250 и това е....откъде се запалих обаче?
    Миналата година живях в холандия....по време на престоя ми там съвсем случайно срещнах един българин който беше тръгнал от софия с едно SUZUKI dr250!!!!! Та през Амстердам човека отиваше към Барселона.....Направо така ме вдъхнови тоя човек.....беше сам....без GSM даже непромокаеми дрехи нямаше - абе страше манияк!!) Доколкото знам си стигнал човека до Барселона и се върнал до София...Мисля че Ники се каваше момчето...Та си помислих защо пък да не си хвана XR -a да му сложа шосейни гуми, малки пиньони, нисък калник и един багажник да си направя и да тръгвам с него....
    Забравих да кажа че моята приятелка и тя е с малка моторетка - DR250....Искаме заедно да пътуваме..
    Концепцията е да се пътува бавно!!!...(надявам се да мога да поддържам 90 с малките пиньони) да се спи на къмпинги..
    Тъй като нямам много опит (пътувал съм с XR-а до морето само и със стария цвай тактер 125 до Доспат и обратно))
    Всякакви съвети от хора пътували са добре дошли...Сигурен съм че не се сещам за 80% от нещата за които би трябвало да помисля затова реших да попитам хора с опит)
    Примерен маршрут: През Гърция оттам ферибота до Италия...по западното крайбрежие на Италия нагоре до Франция....цялото френско крайбрежие...оттам в Испания през Барселона до Тарифа (най близката точка на Европа до Африка)...почивка лека в Тарифа и оттам наобратно но не по същия маршрут а да се мине през по средната част на Европа и по възможност през Алпите да поразгледаме и тамошните красоти)


    Благодаря ви предварително
    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

  • #2
    йеее брато супер си я измислил
    аз по едно време бях решил да направя нещо подобно с нх 125 доминатор 4 тактово моторче
    всички ме мислеха за луд
    едно лапе ме заврънка и купи мотора иначе щеше да видят те кой е луд
    не виждам никакъв проблем да се осъществи това
    даже и като ви знам кви сте диви с твойта мацка съм сигурен че ще минете и с много малко пари
    а и моторите ви не горят кой знае колко
    по принцип може да се обикаля с всичко
    с мотор с колело че дори и пеша или на стоп
    аз преди време бях качил един канадец студент на стоп обикаляше цяла европа
    и между другото точно отивах за пръв път на кръг от шампионата по мотокросс та го забрах и него и два три дни бяхме заедно
    накрая го оставих на пътя бургас варна и тва беше
    но пича беше опасен бе тръгнал от париж и смяташе да стигне финландия като по пътя спеше или на палатка или в изоставени къщи а понеже няма прекалено много пари ми разправяше че в гърция работел в няква ферма заедно с български работници

    Коментар


    • #3
      през Гърция с ферибота ти се удължава доста маршрута... по-добре Белград-Загреб-Любляна-Триест... Аз обмислях такава екскурзия с колата... от италианската граница до Барселона го дават 6 часа по магистралата /без да се нарушава огр. на скоростта/...

      Ако са ви здрави моторетките няма проблем... намират се и достатъчно къмпинзи за спане...

      ПС: Нали за лятото говориме
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        бе верно се удължава маршрута че се и оскъпява малко
        ама поне ще разгледат и гърция и италия по така а и с ферибота ще им е интересно
        па и ще заобиколят сърбия и хърватска /то те са си за заобикаляне/

        Коментар


        • #5
          а за тоя пич дето обикалял с др а
          браво
          само си помислете за хората които преди време са тръгвали на пътешествия като дори не са знаели кво има зад хоризонта
          за колумб за джеймс кук и много много други тръгнали и те не знаейки на къде
          че дори не са знаели земята кръгла ли е плоска ли е
          а ние сега гпс и гсм и карти и прочее
          представете си какъв кураж и вяра са имали тия хора и едно такова пътуване до барселона ще ви се стори като разходка в задния двор

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от mitkov
            бе верно се удължава маршрута че се и оскъпява малко
            ама поне ще разгледат и гърция и италия по така а и с ферибота ще им е интересно
            па и ще заобиколят сърбия и хърватска /то те са си за заобикаляне/
            не знам за Хърватска, ама в България е най-зле пътуването
            то всъщност може в едната посока през гръчко, а назад през Ю.
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Значи на мен ми се иска да НЕ караме по магистрали....поне доколкото може....защото по магистралата е скучно и не толкова красиво....и най важното не искам да бързаме да стигаме...по скоро да караме бавно за да се кефим
              Съвсем умишлено искам да минем през Италия за да не минаваме през Югославия...да гледаме по-готини места и да караме близо до морето...нищо че е по дълго. Има вариант да отидем до Крит и оттам до Италия....
              Най много ме плашат че моторите са ни малки и се притеснявам дали ще издържат
              Другото което ме притеснява е малкото място за багаж...не че искаме да взимаме много но все пак...
              Не съм смятал още парите които ще ми трябват...Ако има къмпинзи супер...една малка палатка ще ни стигне...
              Естествено че за лятото става въпрос....
              [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

              Коментар


              • #8
                имам приятел който сега работи в гърция и там живее! Той с хонда 50 кубика 4-тактова беше ходил до австрия и се беше върнал обратно! Тя беше полуавтоматик - всмисъл няма съединител, а има скорости! Даваш газ като на скутер и мотора тръгва! На Гърция и сега си ходи с подобен мотор, но на кавазаки и пак същия автоматик! Аз също бих тръгнал, но с нещо четеритактово по възможност триколка за да натовара повече ресурси за редицата походи
                4ао
                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                Коментар


                • #9
                  Приятелю, Плакатисте,
                  идеята ти е чудесна, но много неща ще трябва да примислиш и пресметнеш предварително Правил съм такива пътешествия с моите Африки веднъж до Пелопонес, после до Атина, до Австрия и Германия, но оборудван с три куфара, претъпкани с най-необходимото и пак беше малко !!! Карах със 140-150 по магистралите и 120-140 по второстепенните пътища. Вярно, все бързах да стигна до набелязания обект по-бързо, но както знаеш ендурото не е шега работа, пък било то и екскурзионно. Не е толкова страшно за моторчето, ако не го зориш, но има хиляди километри без никакви забележителности, които само трябва да караш, задникът ти става на нищо, принуждаваш се да правиш все повече и повече почивки, които ти изпапват времето и ти удължават престоя, а от там и разходите. Ако минеш през Гърция - Италия с ферито, ще се изненадаш колко ще те обръснат за това, че може да останеш на работа там и ще си платиш задължително обратен билет, което автоматично ти обърква плановете за импровизации в пътуването, а това е само началото
                  Не, не искам да те разубеждавам, идеята ти е страхотна, но се подготви много добре! Ако ми се обадиш лично мога да те посъветвам за много неща, които знам вече на база на предишни грешки.
                  Успех ти пожелавам, но като начало ползвай Триес и си вземи повече евро, че пък италианците може да не те пуснат да минеш без поне 1000 евро на границата
                  Още ни смятат за занзибарци. Какво говоря, занзибарците са с по-висок статут в ЕС от нас! Смятат ни за жители на Огнена земя.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Жоре мерси много със сигурност ще те потърся да поговорим....
                    На мен идеята ми е да пътувам с малко пари кеш а да имам кредитна карта или дебитна която мога да ползвам по пътя и да си извадя някакъв документ колко пари имам в картата....а ще сложа повече дори и да не са мои))
                    За Ферито трябва да проверя наистина...
                    Ама аз не искам забележителности аз искам да се кефя на природа покрай която минавам....в градовете не е интересно)) за това ми се кара не по магистрала
                    Не мисля да го зоря мотора....на връщане от морето карах с 80.....с една почивка на Стара Загора вярно за 9 часа стигнах).....верно ми се еба леко дупето ама)) аааа трябва май да си сменя ауспуха и да си взема запушалки за уши че ми се продъни главата - моя мотор е с избушен ауспух))
                    Въпроса за куфарите най много ме притеснява....как да го направя за моята малка моторетка....ще го мисля ако някой има идеи да споделя...
                    Със сигурност ще ти се обадя...
                    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от plakatista
                      Жоре мерси много със сигурност ще те потърся да поговорим....
                      На мен идеята ми е да пътувам с малко пари кеш а да имам кредитна карта или дебитна която мога да ползвам по пътя и да си извадя някакъв документ колко пари имам в картата....а ще сложа повече дори и да не са мои))
                      И така става!
                      Но заобиколи задължително Неапол, че нали знаеш:"Виж Неапол и ... "
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        Аз не знам кво става след ато видиш Неапол сериозно...а какво му има на Неапол...??
                        [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

                        Коментар


                        • #13
                          задължително си оправи ауспуха, светлини и т.н. Тамошните полицаи не са "пердета" като нашите и за един мигач /недай си боже/ може да отнесеш 50-100Е...

                          С 1000 евро без проблем ще изкараш един месец, ако спиш на палатка... Ако го направиш като "sightseeing" нищо чудно да откараш 30-40 дни... това разстояние не е като София - Бургас Само "ботуша" е 1000км...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Това са много километри...От България до Испания. И аз съм си намислил такова нещо, ама трябва да направя години. Искам да мина от Карлово до Ерзберг Ама с шосейка. Някъкъв злобен CBR 1000 RR

                            Коментар


                            • #15
                              Я скивайте тва

                              Тоз каун е обиколил с мотора све дето може да се обиколи. Нема такъв урод Всичко друго е аматьорщина
                              http://www.possi.de/
                              Малко ме издразни, че в снимките от Турция има доста от София без да се казва ама айде....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X