Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С яхта по островите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С яхта по островите

    И аз следя...

    Коментар


    • #32
      От: С яхта по островите

      В столицата на Лесбос - Митилини, спряхме, колкото да преспим. Това май беше единственото място, на което се регистрирахме в Port Authority-то. И си платихме съответната такса, де... На другите пристанища не знам как, но не ни се наложи. На Митилини обаче ни чакаха някакви хора на брега, които с ръкомахане ни упътваха къде да спрем и после ни насочиха към офиса, където да си представим документите.

      В резултат на всичко това дойдоха да ни проверят и на яхтата. Не намериха оръжие и наркотици, нито пък нелегални пътници, и си отидоха.

      Самият Митилини е приятно морско градче, лишено от чара на Митимна и Мирина. Повече прилича на Александруполис сега като се замисля. Освен това предупреждението от Greek Waters Pilot-а се оказа съвсем вярно (както и много други ценни информации от тази книжа) - още като влезеш в пристанището и те лъхва една точно определена и не много приятна миризма. Май в единия край на марината се изливаха някакви тръби и няма от какво друго да са били, освен от градската канализация. Може и да не съм прав в предположенията си, но миризмата си беше такава...

      Преспахме в Митилини, купихме си сутринта банички за закуска и прясна риба за барбекюто и поехме към Хиос.

      През цялото време разказвам за разни места, които сме посетили, но всъщност това, което няй-много ме кефи на яхтата е самото плаване. Безвремието и красотата на морето така те поглъщат, че не дай си Боже някой да ти звънне от външния свят - чудиш се известно време за какво говори тоя човек...

      Катя не само, че се кефеше на пътуването, но може спокойно и за капитан да мине:



      Компанията май беше взела да придобива леко подивял вид. Но пък настроението не падаше и за секунда. Хубавия вятър, опънатите платна и наклонената подобаващо лодка, хвърчаща с бясна за нашите разбирания скорост и всичко това съпроводено от прекрасното слънчево време... абе нямам думи. Дано да не ни се провали таз годишната организация, че само като раказвам и страшно ми се ходи!

















      Така лека-полека, с пийване и хапване и страхотно прекарване, се приближавахме към последната ни спирка...
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #33
        От: С яхта по островите

        Следя темата с интерес от самото начало,много ми харесва така,че давай още!
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #34
          От: С яхта по островите

          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          Дано да не ни се провали таз годишната организация, че само като раказвам и страшно ми се ходи!
          Дано! С голямо удоволствие ще следя и това пътешествие
          Незнам, къде ще плавате този път, но ако сте в Егейско море може да разгледате остров Андрос
          Не се сбъдват само онези мечти, от които човек се отказва.

          Коментар


          • #35
            От: С яхта по островите

            Какво стана с продължението,чакам го с нетърпение.

            Коментар


            • #36
              От: С яхта по островите

              Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
              Какво стана с продължението,чакам го с нетърпение.
              Тия дни съм го планирал. То остана един разказ, но пък се очертава ново такова пътуване...
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #37
                От: С яхта по островите

                андро ,чак сега попаднах на твоята тема за пътуването с яхта , дори не знаех че я има , е вярно е че не влизам много често ,но като вляза и гледам основно темата за разходките през уикенда ,радвам се че докато се рових из различните теми попаднах на твойта
                страхотно изживяване, аз съм бил на яхта ама беше отдавна ,пък и не беше толкова голяма
                не знаех че ти е за втори път , изкара ли вече капитанския курс ? хай ,хай каптн

                Коментар


                • #38
                  От: С яхта по островите

                  Тази година бях на същото такова плаване ,и като чета пътеписа Ти колега се кефя и си спомням за невероятните ни мигове ,не спометаваш нищо за неразположението наречено драифане ,което си е част от екшъна все пак .Нямам твоето дар слово да опиша и нашето приказно пътешествие. Чакам с нетърпение продължението на разказа ти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: С яхта по островите

                    Да добавя яхтата ни се казваше ОДЕСОС а капитана Мариел много приятен човек .

                    Коментар


                    • #40
                      От: С яхта по островите

                      Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
                      Да добавя яхтата ни се казваше ОДЕСОС а капитана Мариел много приятен човек .
                      дай снимки и разказ
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #41
                        От: С яхта по островите

                        Снимките са от Истанбул , Коринт, и островите.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:egea2.jpg
Прегледи:1
Размер:256.8 КБ
ID:5242527Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kor.chanel.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5242526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Istanbul 2.jpg
Прегледи:1
Размер:209.0 КБ
ID:5242525

                        Коментар


                        • #42
                          От: С яхта по островите

                          Да късничко се включвам, но по-добре късно отколкото никога ! Егейско /гейско/ море си е хубаво но за летния сезон е по-добре Йонийско просто по лесно се плава с хора които не са плавали. Другото следващия път си вземете катамаран ако вземете ще разберете защо!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X