Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам и аз,трябва да ми ги покажеш тия неща там,пиенето ясно ма кое Узо какво е трябва да знам
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Венци- малкия
      Венци- малкия коментира
      Редактиране на коментар
      Ами.. на тебе ти е ред.. това лято виж го Брат ти, на всичките магарии се научи.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Идвам другото,ти черпиш

  • Благодаря за споделеното плаване. Очаквах да видя повече снимки на морски пейзажи, а не само на риби.

    Какво се случва при чек-аут.а при съдрано платно поради естествено изхабяване в комбинация с вятър?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • То морските пейзажи този път не се различаваха много много.. море и залез.. залез и море.

      При чекаоут и проблеми по лодката се започват скандали и разправии.. Кой е виновен, защо не си гледал при приемането.. абе неприятна работа. Все пак се оставя депозит, и накрая фирмата ще реши колко да ти върне.

      До нас имаше едни немци, те като издаваха им написаха 10 реда в документите за проблеми и съответните суми. Немеца се подписа без да се притесни и това беше.
      Ние лично им помагахме да пристанат едната вечер на Тасос.. те спираха с удар в кея и после леко назад.

      Коментар


      • Кое е старото пристанище на Лименария? Другият път в Калирахи потърсете една кръчма - Клизма (точно това означава и на гръцки - да) страшна е.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Венци- малкия
          Венци- малкия коментира
          Редактиране на коментар
          Старото е по в ляво, където са рибарските корабчета. Под изоставената сграда.

      • А-ха, ясно.
        Между другото, въпросната стара сграда (визираш сградата на мината нали) на два пъти (през войните) е бивала българска казарма. Гърците си траят по въпроса, ама си знаят много добре. Когато преди години за пръв път я търсих - тя не че не се вижда от цялото селище, ама аз откъде да знам, че е това - всички първо ми казваха: "А, значи си българин...".
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Посъбрах душевни сили (иначе казано да преборя мързела) да напиша малко и за последното плаване.

          До последно не бях сигурен дали ще успея да се организирам и до началото на август още не бях бях запазил лодка. Но все пак се напънах и действах.
          По старите сайтове за наемане на лодки които ползвах ми даваха само някакви скъпи и малки лодки за периода 3ти до 10то Септември, затова реших да
          тествам един нов, български - www.yasido.com. Стана доста добре и бързо.

          Дълго мислихме с дружките къде да плаваме този път и решихме да е отново Йонийско море.
          Този път обаче исках да избегна лудницата в марината на Лефкада, затова избрах лодка която да вземем и върнем малко по-надолу от марина Никиана.
          Малко пристанище, няколко лодки. Доста спокойно място.

          И така, лодка имахме - Бавария 43. Старо корито, но все пак поддържано.
          Екипажа силно намаля поради краткия срок в който ги събрах. Този път камерен състав от 4ма.

          Аз минах разбира се през Метро да позаредя , силно ни надцених както се разбра накрая (почти всичко си върнахме обратно). Явно остаряваме.



          Та в събота рано рано към 6 се събрахме и газ към Гърция. Разбира се изобщо не бях се сетил че на 6ти е почивен ден и че половин България също е решила да ходи на море.
          Задръстването на границата започваше от разклона за Мелник. Отвисяхме се около 2 часа, но какво да се прави. Достигнахме Лефкада късно следобяд към 17:00.
          Взимането на лодката се позабави, излезе вятър ,а и започна да се стъмва.
          Имах план да отплаваме и първата нощ да я изкараме в един залив на Меганиси, където съм чел че има малък понтон и таверна само. Обаче реших ,че тая грешка дето и друг път съм я правил,
          да тръгна по тъмно за място което не познавам.. по-добре да си я спестя.





          Екипажа бързо донесе по 2 гироса да залъжем докато стане време за таверна.

          Че и тя, таверната доста далече. На цели 54 метра.



          Въдиците бяха извадени и започнаха някакви жалки опити за риболов.



          Вятъра дигна едни 15 възела и стана ясно, че доста добро решение беше да се изчака утрото.




          Последва таверна, хапване, пийване , но кротко и по креватите.


          Следва..
          Последно редактирано от Венци- малкия; 03-11-22, 13:41.

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Е, все е нещо. Като за начало - бива.

        • Давай Венци, пиши - отдава ти се!
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • Остаряваш а 😜
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • На сутринта росни, пресни.. газ към островите. Времето беше много приятно. Вятър никакъв, а слънцето взе да напича.

              Плана от снощи му беше времето.



              Лодки излизаха от всички заливчета и градчета.











              Почна се воблери, превръзвания и тролене. Ама никакъв шанс.



              След около час пристигнахме в заливите на Меганиси.
              Оказа се абсолютно пренаселено. Където можеше да спре една лодка имаше поне 2-3.





              Баровци разни..





              Намерихме си едно свободно малко заливче. Котвата, назад и един да доплува брега да вържем задницата да не шава.



              Вече беше доста топло и къпането беше задължително.



              Поседяхме там час-два и решихме да разгледаме и другият залив, доста по-голям и където мислех да нощуваме.

              Оказа се тотална лудница. Лодки, катамарани, водни играчки, лудница някаква. Много добро решение да не идваме по тъмно.





              Разбра се че това не е нашето място и леко леко поехме към Сивота на Лефкада.



              Преди 5 години като идвахме тук, Сивота беше едно малко село с не много места за акостиране на градския кей.
              Сега вече има няколко понтона за които може да акостират по 20 лодки. Понтоните са собственост на таверните. Спирането там е безплатно, но трябва да хапнеш в таверната.
              Залива се е задръстил от яхти и е започнало да мирише на тоалетна.

              Ние си намерихме за късмет последното свободно място не на понтон.



              За късмет на същото място спряхме и предният път.





              По пътя за таверната един хубав скакалец видях.



              Да не заслабнем..



              Екипажа отиде на бар отсреща, за да крадат паролата за интернета. А аз останах да "пазя" лодката.



              Бара думка музика до към 2 нощеска. Явно дозата приспивателно не ми е била достатъчна.





              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Яяя... Колко си ранобуден!
                Благодаря за следващата доза от Вашето приключенско плаване.

            • Хайде Венци, че нямам търпение ...
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • Та за деня плана беше да отидем до Порто Кацики, че един от екипажа не беше виждал това прехвалено нещо и от там да се пуснем към Асос и Фискардо на Кефалония.
                Разбира се плановете се правят само за да не се спазят.

                След лека закуска,


                поехме бавно бавно..



                Времето беше тихо и без вълни, докато не подминахме нос Докато , там вече започна да клати неприятно. Пред носа е известно рибарско място и спрях да джигват рибарите. Разбира се никакъв успех. Затова потеглихме към плажа.







                Пуснахме котва на около 7-8м дълбочина. Държеше добре, обаче много клати. И постоянно идват корабчета с туристи. Лудница, народ.. абе неприятна работа.





                и хайде на обратно пак в по-кротки води. На носа вече имаше ентусиасти.









                След бърза консултация с екипажа на къде и колко време ще трае плаването до Асос и Фискардо и чак след това да търсим пристанище за нощуване. Екипажа дружно каза Тц.. идеята да изкараме следващите 5-6 часа да се кандилкаме.

                Затова набързо към Киони на Итака и ако там няма място - към Вати където със сигурност ше има.

                Киони се оказа много хубаво място обаче място абсолютно няма. За съжаление остана за друг път.

                Снимки от там нямам, че требваше да внимавам с маневрирането. И да не бутна някой на sup или плуващ. Иначе, малко градче с мало кейче за 5-6 лодки. Е сега бяха 20 и сума катамарани.





                Във Вати предният път (има го назад в темата) брахме ядове с котвата и приставането в едни ветрове затова сега направо си се насочихме към старият рибарски кей в северната страна на залива.
                Като пристанахме бяхме 2рата лодка и много свободно място. Тъкмо ние се оправихме и започнаха да прииждат други лодки. Помагахме на всички от брега да хванем въжетата и т.н. Голям купон е.
                МНОГО рядко има капитани дето знаят какво правят и пристават без нужда от помощ
                От една от лодките решиха, че работим към общината и отговаряме за пристанището.

                Единствената кръчма която е на пристанището е много хубава.




                Сервитьора ни спечели и с офертата - Плащане с карта - 140 евра, плащане в брой 120 и десерта от нас.
                Излишно е да казвам, че подкрепихме сивият сектор в Гърция

                Коментар


                • Плана за днес беше , плажуване из заливите и после към Меганиси.



                  Но първо се разходих до града. Старото пристанище е на около 1 - 1.5км. Та тръгнах преди да е напекло. Вечерта се чуваше музика от накъде. Оказа се, че там са и катамараните от едно организирано плаване с диджей и т.н.

                  Градчето е много красиво, но и много туристическо.















                  Страним сериозно от лодки с цветове на дъгата.

















                  Намерих баничарница, набързо напълних една торба закуски и тръгна наобратно. Вече беше около 9 сутринта и слънцето започна да пари.
                  Докато се мотаем стана поне 10 и нещо и поехме. Първа спирка заливче преди Фрискес.

                  Там изкарахме няколко часа. Хванахме си рапан.









                  По някое време следобяда , като свърши студената бира да сме по-точни , вдигнахме котва и поехме към Вати на Меганиси.

                  Коментар


                  • Пристанахме на Вати, там има и платена марина има и свободен градски кей. Баровците се бутаха на платеното, ние си спряхме на дивотията.
                    Никакви драми. Бяхме 2-3та лодка. До вечерта се понапълни.
                    Баровците с големите яхти нещо се изпокараха ,че им се наложило да чакат преди да ги настанят в марината и нещо надуваха тромбите.









                    Градчето е по-малко от другото Вати на Итака, но все така туристическо. И таверните са ориентирани към американци, англичани и немци.









                    Хапнахме в една от таверните с висок рейтинг. Но като цяло няма типичната гръцка таверна. Само лъскачки.

                    Допихме си на лодката. И без това мезетата и пиенето седяха почти недокоснати от както сме ги купили.

                    Коментар


                    • Вече се чудех къде да ходим през следващите последни 2 дни. Хем да е близо, хем да няма такава тарапана.

                      Никога не бях ходил към остров Каламос. Затова станахме и газ на там.



                      Първа и единствена спирка за къпане - залива на Порто Леоне на Каламос. Залив с някакви изоставени руини. Нищо особено.



                      Но откарахме няколко часа там. Водата беше разкошна и всички се бяха размазали от мързел.

                      Като поогладняхме (и бирата пак свърши) поехме към градчето. Отпред пред входа на пристанището 2 лодки нещо се мотаеха.. ама не съм ги питал кво става.. направо си влязох.
                      Бях чел, че се мотае някакъв човек да помага за приставането. Собственик на таверна. Някой си Джордж.
                      Харесах си място и тръгнах да захождам и един чичак се развика на друго място да съм спрял. Викам ок. може да има нещо там. Места има.
                      Малко плитко в пристанището. Дълбокомера показа 1м дълбочина под кила. Малко се изпотих.

                      Та както и да е. Чичака помогна с въжетата, оправихме се. Дойде и се представи - въпросният Джордж. Ама всъщност си беше абсолютен Йоргос .
                      Приветства ни и каза довечера ако имаме желание да заповядаме в неговата таверна.

                      Малко след това настана някаква лудница. Заприиждаха лодки и чинно чакат извън пристанището. А Джордж с неговата моторна малка лодка помага на всички да се подредят и пристанат.
                      Като започна да реди лодките от 15:00 до към 20:00 не се спря. Помогна на всички желаещи, вкара и 4 катамарана и нареди всички като сардели в консерва. Не върна никой.

                      Според мен трябва да му направят паметник на Джордж или поне да го направят кмет на острова. Ако не е той няма да има кьорав турист.

                      Тръгнахме из селото да търсим студена бира и гироси. Обаче се оказа, че селото е толкова малко , че има една кръчма, един минимаркет и едно кафене. Това е!













                      Привечер се понапълни, скри се слънцето и стана много приятно място.



                      Имаше лодки останали извън пристанището и останаха да нощуват на котва.











                      А лодките прииждат още.



                      И самият Джордж



                      Тъй като неговата таверна е единствената, очевидно помагаше на добра воля.

                      Набута и тия морски кооперации..





                      Някаква романтика ме налегна..





                      Тука вече убихме чужденците със стил...



                      Един италианска лодка им виснаха ченетата.


                      И таверната беше добра. Имаше лек "инцидент". Една котка обърка член на екипажа ни с котешка тоалетна или просто реши да го маркира.. не знам. Но аз почти припаднах от смях.






                      Коментар


                      • Леле Венци, какви красоти си видял....браво!
                        Догодина ме вземи с теб, поне прясна риба ще си отядете...

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Венци, кандидатствам и аз с Вас, ако се намери място на борда. Риба няма да хващам, но правя вино и ракия - много качествени според мен, а освен това съм като Наполеон-правя три неща едновременно: пия, замезвам и разказвам стари вицове.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X