Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Много дълго тая тема беше занемарена.
    Но се бачка по въпроса.
    Ако не мине КОВИД път(пак) и Боговете са благосклонни ...

    Подготовката тече с пълна сила..

    Коментар


    • #92
      Какво смяташ?Пак търсиш крьчмите в морска карта май а?Без мене нали?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        Отдавна списъка с кръчмите и културните забележителности съм ги обединил. Така изглеждаме по-интелигентни.
        Сметките са много важни. 12:00 и 20:00 трябва екипажа да е влезнал в таверна.

        Едни смятат приливи и отливи, други работното време на кръчмите.


        Сега като Тръмп ви екстрадира всичките, ще те водя по правилните морета

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Бе и аз това чакам ма на,мота се нещо с капути разни Тръмпа

          Ако не ти излязат сметките там взимай самолета и идвай пак,аз грешните морета на пръсти ги знам вече

      • #94
        Бях позабравил тази тема. Аз си мислех, че вече е приключила.
        А може би има бъдещи планове за разходка с лодка.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #95
          Венци .. те ти едни "проверени"

          На тая първата се спира отпред. Разгледай снимките.


          Другата е тая:

          Паркираш отпред и после динги или на пристана и 100 метра пеша ...

          Третата е далеч от водата но се намира такси понякога. Звънни им и ще ти намерят.
          Уникална традиционна гръцка кухня, печено на пещ агне, яре ... ПРЕПОРЪЧВАМ!
          Фърли едно око на снимките.
          Последно редактирано от CarTest™; 17-09-20, 09:03.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #96
            Ее идеално.. тъкмо се чудех къде да бодна една нощувка.

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Много красив район, уникално съчетание на планина и море. Също от другата страна Птелеос, Ахилио и Глифа много ми допадна. Изкарах там една безгрижна почивка, но бях с кемпер и мотоциклет.

          • #97
            в сайта на Кавас имат изискване поне двама члена на екипажа да имат лиценз или на практика не е баш така

            Коментар


            • #98
              Първоначално публикуван от pan_rt Преглед на мнение
              в сайта на Кавас имат изискване поне двама члена на екипажа да имат лиценз или на практика не е баш така
              Принципно по закон или изискване на застрахователя, не знам искат 2ма лицензирани. Ние си имаме 2ра цигулка . Тези в Керамоти пък ако нямате 2ри, подписвате декларация , че още един има опит и познания и готово.

              Коментар


              • #99
                значи заобиколимо препятствие .. а българските курсове за лиценз могат ли реално да се придобият реални познания за гръцкото море и акостиране по дековете

                Коментар


                • Напипваш тема която е многократно дъвкана дори тук във Форума. Малко е тип - Левски - ЦСКА.

                  Аз имам и БГ сертификат и RYA каран в гърция. Имам и един ускорен курс в Калифорния , ама това е съвсем друга тема .
                  За мен лично, БГ курса е колкото зимата да ходиш и да се срещаш с някакви хора да си говорите за лодки.

                  Ако мислиш, че с няколко теоретични урока по кормуване, ще се качиш и управляваш безопасно автомобил.. записвай се. Но според мен няма смисъл.

                  Коментар


                  • На мен там в тая Гърция лодка няма да ми дадат,Венцо ти ще караш,само да ти кацна
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Напипваш тема която е многократно дъвкана дори тук във Форума. Малко е тип - Левски - ЦСКА.

                      Аз имам и БГ сертификат и RYA каран в гърция. Имам и един ускорен курс в Калифорния , ама това е съвсем друга тема .
                      За мен лично, БГ курса е колкото зимата да ходиш и да се срещаш с някакви хора да си говорите за лодки.

                      Ако мислиш, че с няколко теоретични урока по кормуване, ще се качиш и управляваш безопасно автомобил.. записвай се. Но според мен няма смисъл.
                      ама аз питам ако курса включва и практика дали ще има желания ефект....примерно коя фирма предлага това каето искам да ме научи и да карам поне малко........а пък после ще ме включите в едно sail -ване по гръцко( ш си взема наденица овча)

                      Коментар


                      • Едно видео от септември тази година (2020) от селището Котес на Пилио, в източния край на което е препоръчваната по горе в темата кръчма. Нея я няма на видеото.

                        https://www.youtube.com/watch?v=eXOlGuVh9Sc

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Къде е това Котес, може ли линк към карта?

                        • Венци- малкия
                          Венци- малкия коментира
                          Редактиране на коментар
                          https://goo.gl/maps/yykAv9KuMe3YJ49J6

                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Благодаря за картата! Ориентира ми е Трикери.

                      • Първоначално публикуван от pan_rt Преглед на мнение

                        ама аз питам ако курса включва и практика дали ще има желания ефект....примерно коя фирма предлага това каето искам да ме научи и да карам поне малко........а пък после ще ме включите в едно sail -ване по гръцко( ш си взема наденица овча)
                        Практика му е майката. И не по 1 плаване на година-две.
                        Иначе в най-добрият случай ще береш срам по марините.
                        И аз съм зле, ама поне лодката не я ползвам като блъскаща се количка. Нагледах се 7 дни на идиоти в пристанищата.

                        Да оправя снимките и ще пусна пътепис.

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Очакваме...

                        • pan_rt
                          pan_rt коментира
                          Редактиране на коментар
                          абе ти остави срама ,аз и бой някъде мога да ям,айде пиши ,че бръмбъра още не ми е излязъл от главата

                      • Такаа.. имало едно време преди Ковид-а, когато пътуването където и да било било много лесно. Обаждаш се, резервираш лодка, плащаш капаро и чакаш да дойде заветния ден.
                        Е да ама.. Ковида почна, и плановете си **** майката. Вместо началото на Юни, отложихме плаването за края на Септември.

                        Екипажа се променя няколко пъти, накрая с много нерви, всички бяхме с ПСР тестове и QR кодове и газ към границата.
                        Активният сезон отмина и на границата нямаше никакви коли. Директно спряхме за проверка.. настана паника.. с маска, без маска..
                        Даваме прилежно лични карти, ПСР тестове с превод, фактури за тестове, QR кодове светят на телефоните.. А граничарите само преброиха листовете и върнаха всичко без да погледнат.
                        Ние седим..и не мърдаме.. А граничарите се хилят.. и единия вика : " Абе момчета, по спокойно бе, кво сте се спекли.. айде бегайте и весело изкарване"

                        От там , няколко часа и бяхме във Волос. Наемането на яхтата тоя път доста се проточи. Човека трябваше наново да попълва списъка на екипажа , да ходи до тях да го печата и после в Граничната да го подпечата.
                        Заради ковида, тая година имат таблица в която трябва всяка сутрин да меря температурата на екипажа. За тяхна радост, беше с лазерен термометър който показва едно към гьотере.

                        Прогнозата беше за силен западен вятър следващите 24 часа - 20 възела с пориви до 30. Нещо не ме изкефи, а и в пристанището добре вееше.
                        Бяхме готови, но не ми харесваше времето. А и никакви други лодки не излизаха. По едно време привечер времето утихна и взеха една по една чартърите да тръгват. Ние също.
                        Оказа се че е утихнало само в пристанището, просто леко обърнал вятъра на северозапад




                        С излизането от пристанището започна да вее с около 20-25 възела, но поне вълната малка.
                        Отправихме се към остров Трикери който е на входа на залива с идея там да нощуваме.


                        Е да ама, западен вятър, пристанището малко и няма място , а и доста добра вълна вкарваше. Затова реших да се скрием в дълбокия залив на Ормос Трикери
                        Оказа се и там криво място, но вече беше късно и тъмно за други места. Лошо, че не познавам района, оказа се с много хубави и скрити заливи.
                        На пристанището на Котес едно единствено място до бетонният кей, обаче...
                        Заради силният вятър котвите на всички пуснати настрани, а малко пред бетона някакви шамандури. Реших, че там са си маркирали котвата другите и докато се чудя как да подходя към кея и къде да пуснем ние котва се раздуха
                        и ни свлече към единият вълнолом и за една бройка да ме метне на камъните. С 300 зора някакси се наместихме. Дойдоха местните да помогнат. Тия шамандури били ,че имало скали там.
                        Как да е.. накараха ми се, че идвам без да знам мястото и по тъмно в лошо време, ма поне се вързахме.
                        Поредна драма с тия котви. Тази беше ааадски бавна. Докато пускаме.. минават години, а тия дискотечни лодки назад с бавна скорост хич не са маневрени.

                        А понеже сезона е свършил, ако изобщо е почвал там. Кръчмите не работеха, та си хапнахме от запасите.
                        Цяла нощ духа като откачено до към 4 сутринта.
                        А на сутринта все едно не е било.. никакъв вятър.


                        На сутринта се оправихме бързо и потеглихме. Имаше лек вятър и за радост на екипажа реших да дигнем чаршафите.
                        Поплавахме 30тина мин на платна и вятъра умря тотално. Та със стария дизел.. поехме към Скиатос.




                        Ранният следобяд вече бяхме на Скиатос и спрях в един залив да се порадваме на морето.



                        Към 16:00 часа вече бяхме в пристанището на Скиатос. Вече си знаех, че котвата е досадно бавна, затова отдалече я пуснахме и пристанахме добре.
                        15 мин по-късно в пристанището се напълни с всякакви лодки.
                        По някое време се появиха и местните с лодките за еднодневни разходки. Разбирам ги , че са си тамошни и по цял ден се разправят с дебилни туристи ама и те не са цвете.
                        Имаше място според мен за 30 футова лодчица, но тоя се засили с 47-ца и разбута всички. И се наместихме добре.
                        Както казах, аз го разбирам, все пак прави това от години. Дойде каза къде и как да се превържем и разбира се беше прав. Стана по-добре. Обаче имаше едни румънци до нас, те нещо не се разбраха.
                        Посреднощ даже почти до бой са стигнали. Ама ние го изпуснахме.. че до към 2-3 нощес имаше едни джеймисъни..



                        Привечер отидохме набързо да разгледаме градчето и да търсим препоръчана таверна.








                        Намерихме я, но не беше кой знае какво. Като цяло Скиатос е доста туристическо място и не съм особено очарован.

                        На сутринта докато другите се будят и пият кафета, аз направих един тигел из града и се качих на църквата на хълма.












                        Готино място, но едва ли бих повторил.

                        Отплавахме без ядове, времето беше приятно ,прогнозата за липса на вятър. Завъртяхме към северната страна на острова и да видим някой залив и плаж.


                        Е да, ама не..
                        За 5 мин се стъмни от към Пелион и след 15 мин стана ясно ,че ще ни млати дъжд.
                        Събрахме цирка и газ към Скопелос.






                        Добре ни поваля. Бях вир вода. Яхтеното ми яке е приключило с водонепромокаемото си.
                        В пристанището постоянно въртеше вятъра, но като цяло беше южен. Пристанахме и швартовах лодката на чупката на пристана. Хем да сме близо до другите, хем да има малко разстояние.



                        Тъкмо се оправихме и заваля отново. След около час поспря и реших ,че е време за разходка.
                        Скопелос е много по красиво градче от Скиатос.
                        Качих се до хълма. Преди 5-6 години когато идвах на една регата , горе имаше много приятно кафене.
                        Сега обаче не работеше.


                        Запалените рибари изтичаха на скалите, ама нищо.




















                        След разходката и организирането на екипажа, трябваше да намерим една тествана и препоръчана таверна. Обаче се оказа отдавна фалирала.
                        Намерихме не лоша,ама и нищо особенно.

                        Следва..

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Очакваме продължението.
                          Така празни много ми харесват уличките в гръцките села.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X