Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

    Голяма издънка направих днес. След като всичко почна толкова добре... Още първи ден, с първото пускане на въдицата зад лодката, хванах една туна. Вярно, малка, но туна.

    После, въпреки енергичните ми опити за предупреждение, една лодка мина зад кърмата ми, директно през влакното. И скъса хубавия воблер.

    Следващите няколко дни нямаше нищо. Само една рибка опита да се закачи, но безуспешно.

    И днес реших да действам решително. Подготвих се за голяма риба. Намотах (по най-тъпия начин) кевларено влакно на макарата. Намотах го върху другото, което не го знам какво е точно, но си вървеше с макарата. Вързах го някак си, като идеята ми беше да реагирам, преди влакното да се размотае до тънкото.

    Сложих едновременно и двата ми останали воблера - по-малки няколко метра пред по-големия. Нали съм с една въдица само, пък не си взех и ластици, да пусна да се влачи въже зад лодката по технологията на братята.

    Пуснах воблерите на порядъчно разстояние зад лодката - поне 50-60 метра. И се изтипосах на кърмата да пикая, преди да застана на пост до въдицата. И тя удари, ама здраво! Аванса почна да пищи, влакното взе да се размотава на тласъци отначалото и все по-постоянно след това. Докато се загащя и се пресегна да затегна аванса и видях как кевлара свършва и се подава другото влакно. И в тоя момент - тряс! Скъса го, точно преди да затегна аванса.

    Тъпа работа. Цял ден ме е яд. Сега отивам да си търся нови воблери и влакно.

    Иначе всичко върви добре. Пет ден от плаването ни е, сега сме на Фолегандрос. Много приятен ми се вижда тоя остров, въпреки че е заселен преди 50-60 години май, покрай политически затворници, които са взели да пращат тука.

    От Милос останах със смесени чувства, ама мисля, че просто не трябва да се ходи там (пък и навсякъде по Цикладите) през август.

    Но както и да е, ще разкажа и някоя и друга снимка ще покажа.

    Отворен съм за всякакви критики, оплювания и съвети относно моето пишман-риболовство.
    Прикачени файлове
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

    За рибарството само ще кажа- по- дълго помниш изтърваните риби отколкото хванатите. И изтърваните риби са средно по 20 кила /на окомер/ а хванатите са по 5 кила на кантара.
    За останалото ти си знаеш, ластици...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

      Днес купих нова корда - 1,5 мм, 1000 метра и няколко рибета по 1 педя. Яките поводи по метър - от лани (нямат късане). Скоро ще бъда в тая акватория и ако извадя туна с воблер в устата, ще ти го върна.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5677026

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5677027

        Явно пак аз трябва да се намеся
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

          Ами ти ще се намесиш, я...

          Другите държат яки рибоци, пък ти - като Ботев - с гол в ръката нож...

          ..само...

          Намеси се!

          Коментар


          • #6
            От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

            Само имай едно наум, че туната била забранена за риболов и нашенци са изгорели пролетта.

            Коментар


            • #7
              От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ами ти ще се намесиш, я...

              Другите държат яки рибоци, пък ти - като Ботев - с гол в ръката нож...

              ..само...

              Намеси се!
              Седмица преди тоя риболов отиваме 10 човека за риба,бият по 150-200 паунда / или колко мен / туни.Аз карам,закарвам ги при рибата,удари и скьса едната,удариха още 2,скьсаха на 15 секунди,забу четвьрта на малка макарка - скачам пак аз,вирбела и я закачам за голямата,Ако не ти скьса я хвьрляй като почне да свьршва влакното.............Ма ти сериозно ли............и скьса.
              Осраха още 3 риби и не слушат,че ми трябва половин километьр влакно на 10 кила аванс и поне 35 кила корда с 10 нули Оуньр.прибрахме се като насрани,а иначе влачим 80 тона лодка.

              3 дни след това втори опит,набих им 1200 долара за макара,влакно,куки,вирбели,флоро поводи.........изхвьрлих всичките скапани макарки в една кофа,не им извадих малките прьчки ми направо АВЕТ 30 с 20 кила аванс на 150 либри спектра и 130 либри флоро за повод на мммммм нашенски паламуд.Закарах ги спящи до рибата,оправих вьдижите,сьбудих единия,Ставай,че ще хващаме.........да бе да........хванах му една и му я додах в рьцете,на дьрпай..........и така 4 пьти,от 7 риби те закачиха една,другите им ги раздавах като подарени.

              Не са хванали втория нож та само един се вижда,бях побеснял от карьци и то си ми личи,идваше ми сьс зьби да им ги вадя.Тия са малки обаче,тия които осраха бяха колко мен,скачат им около куките и нямат спиране с тия макарки.

              Виж само с какво ловя - тролинг прьчка с рольри на 80 паунда моно като я ползвам за жива стрьв.Това беше единствената която нямаше 2 скорости,а те преди това се пробваха с едни камшици.........не си е работа.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                Хайде да си го кажем по нашенски- ако вържеш с влакното за задния крак на баба си прасето, ръгнеш му един фас под опашката, и ме можеш да го спреш, няма да спреш и хубав размер туна.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Само имай едно наум, че туната била забранена за риболов и нашенци са изгорели пролетта.
                  Дай повече инфо: има ли ловен сезон (кога?); само за териториалните води или и в открито море (местна ли е забраната или са защили вида?); разрешен ли е с гръцка данъчна регистрация и т.н.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Дай повече инфо: има ли ловен сезон (кога?); само за териториалните води или и в открито море (местна ли е забраната или са защили вида?); разрешен ли е с гръцка данъчна регистрация и т.н.
                    Да, и мене много ме интересува

                    Аз мислех, че има само ограничение за минимален размер...
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Хайде да си го кажем по нашенски- ако вържеш с влакното за задния крак на баба си прасето, ръгнеш му един фас под опашката, и ме можеш да го спреш, няма да спреш и хубав размер туна.
                      Дайте съвети - колко да държа натегнат аванса, като удари веднага ли да го блокирам, първо хода на лодката ли да махна и после да се занимавам с въдицата и т.н.

                      Иначе снощи не открих никакви рибарски неща във Фолегандрос, на някаква бензиностанция имало (покрай фризерите и хладилниците, които продавали там), ама не я видях тая бензиностанция. Сега сме на Санторини вече, от утре ни чакат по-силни ветрове (досега беше много лежерно с някакъв странен западен вятър около 8-10-15 макс възела). Но от утре почват мелтемите, 4 Бофора. Ние така или иначе ще останем тук поне 2 дни, та ще имам време да се подготвя с ластици, влакно, воблери и т.н.

                      Какво влакно да купя? Някакви идеи за воблери, които ще вървят? Тоя, с който хванах беше зеленяв някакъв. Тука ми подсказват, че бил петролено-маслено-зелен, но това ми звучи малко като пепел от рози

                      Ето го рибето, дето хванахме. Венци, за да не ме издадеш на властите, да кажа предварително - пуснахме го Моля да не обръщате внимание на идиотския ми изглед

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11902573_10203452591396013_5446194793963167758_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5677071
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                        Освен минималния размер, можете да задържите само една туна за цялата лодка (не на човек). Жълтоперата туна е изцяло забранена за риболов. За воблерите основно X-RAP от 14см нагоре, Yozuri Hydromagnum и Deep daiver 15см. Основното влакно ако е монофил го вързвай директно на хълката на воблера, без поводи, вирбели и т.н. Макарата да събира минимум 350-400м монофил с тест поне 40lb. Това е минимума за тоя район където сте. Хубаво е като удари риба този който кара лодката да се занимава само с това, а друг на въдицата. Ако си на платна и на остър курс, като удари аз веднага правя crash-stop (въртиш повород оверщаг, но не освобождаваш шкота на геноата), така бързо убиваш скоростта и веднага след това лашкаш ветрилата (Пазете главите!). Идеята е бързо спиране на лодката и от там на мотор. Ако е дълбоко над 300м и рибата е по голяма квото и да съм писъл неважи. Приготвяш си нов воблер и почваш да навиваш наново влакно, докато псуваш.
                        Абе ти що чак сега казваш че си се захванал и с риболов?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                          Ааа, казвал съм и преди. То аз съм един риболовец...

                          Не знам дали нямам цяла тема по въпроса, където попивам ценна информация от знаещите, ама явно засега съм на теоретично ниво само.
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #14
                            От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                            Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                            Освен минималния размер, можете да задържите само една туна за цялата лодка (не на човек). Жълтоперата туна е изцяло забранена за риболов.
                            А минималния размер колко е? И тази на снимката от кой модел е? Не е жълтопера, надявам се. Поне няма нищо жълто по нея...
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #15
                              От: Августовски мъки (или - пак по Цикладите)

                              Дебело бонито без ивиците по корема,такива поилзваме за стрьв за други модели риба.

                              Аз в милиметри не работя,карам по кила - влакно 30 килца около 4-500 метра на макара с поне 15 кила аванс.На сльнчево време влачиш светли неща - бяло,розово,жьлто,зеленикаво.....на мрачно я караш с лилаво,тьмнозелено,сиво и оранжево.
                              Влачи на около 3-4 дьлжини от лодката,пискюли вьршат работа ако не ти се занимава сьс скьпи рибки разни.Спокойно можеш да влачиш и дьрвено вретено с единична кука на него.
                              Аванса стегнат,удря и спираш лодката,до тогава това ще е хванало в дьлбокото,навиваш го без да го бориш,просто навиваш.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X