Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътняване на лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уплътняване на лодка

    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
    За съжаление тук няма нито едно от двете. И аз ги видях в чуждите сайтове, но тук не мога да ги намеря.
    В английски сайтове няма ли? От вносител на 3М няма ли как да се поръчат?
    Ако решил, че ти се занимава, като се прибера в нас след десетина дни, мога да ти засиля едно-две по пощата. Под "занимава" имам в предвид взимането им от пощата и изпращане на парите до някой който да ги вкара в някой от сметките за взаимопомощ на форума. Чак до тук да пращаш $ няма да ти се наложи.
    Последно редактирано от NIKSD; 08-05-15, 08:18.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Уплътняване на лодка

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      В английски сайтове няма ли? От вносител на 3М няма ли как да се поръчат?
      Ако решил, че ти се занимава, като се прибера в нас след десетина дни, мога да ти засиля едно-две по пощата. Под "занимава" имам в предвид взимането им от пощата и изпращане на парите до някой който да ги вкара в някой от сметките за взаимопомощ на форума. Чак до тук да пращаш $ няма да ти се наложи.
      Благодаря ти много за отзивчивостта. Евала на такива хора като вас.
      Тази сутрин пуснах мейл до представителите за България на 3М. Нека да видим те какво ще отговорят и тогава ще я мисля.
      Благодаря още един път.
      LZ1AID

      Коментар


      • #18
        От: Уплътняване на лодка

        Единственото, което намирам в България е това. Дайте мнение ще стане ли или по-скоро е лепило?

        TIKALFLEX contact 12 is a shrink-free, very strong, weatherproof MS polymer adhesive for all kinds of bonding assignments in the maritime or mobile environment.
        This MS polymer adhesive is suitable for permanently elastic, fixed, vibration-resistant bonds, can be used to compensate tolerances and can be sanded when cured.
        TIKALFLEX contact 12 can be used for applications above and below water.
        TIKALFLEX contact 12 hardens on exposure to humidity, can be coated with normal varnish after hardening and shows good resistance to nitric acid, caustic soda, oil and diesel.
        LZ1AID

        Коментар


        • #19
          От: Уплътняване на лодка

          Тези горните са лепила - не е това което търсиш.

          Коментар


          • #20
            От: Уплътняване на лодка

            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
            Тези горните са лепила - не е това което търсиш.
            Ок. Благодаря много
            LZ1AID

            Коментар


            • #21
              От: Уплътняване на лодка

              В България има вносители на Sika. За твоя случай най-подходящи ми се струват или Sikaflex 291, или Sikaflex 292. 292 е много по-здраво и се ползва за залепване на детайли, подложени на високо натоварване. Ако е само за уплътняане - и 291 ще свърши работа. Ако мястото, където ще нанасяш съответния полиуретан е подложено на UV-лъчение (директна слънчева светлина), тогава можеш да ползваш Sikaflex 295 UV, което е с повишена UV-устойчивост. Ако пък полиуретанът трябва да се нанесе на сравнително голяма площ, например със шпатула, тогава си вземи Sikaflex 298, което е по-нисковискозно и все пак е достатъчно здраво.

              Представителството на Sika се намира в София, на Ботевградско шосе. Иначе има и фирмен магазин, откъдето аз досега съм си купувал всичко, което ми е трябвало на Sika. Ето го магазина:

              http://www.bns-commerce.com/
              There's someone in my head but it's not me...

              Коментар


              • #22
                От: Уплътняване на лодка

                Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
                В България има вносители на Sika. За твоя случай най-подходящи ми се струват или Sikaflex 291, или Sikaflex 292. 292 е много по-здраво и се ползва за залепване на детайли, подложени на високо натоварване. Ако е само за уплътняане - и 291 ще свърши работа. Ако мястото, където ще нанасяш съответния полиуретан е подложено на UV-лъчение (директна слънчева светлина), тогава можеш да ползваш Sikaflex 295 UV, което е с повишена UV-устойчивост. Ако пък полиуретанът трябва да се нанесе на сравнително голяма площ, например със шпатула, тогава си вземи Sikaflex 298, което е по-нисковискозно и все пак е достатъчно здраво.

                Представителството на Sika се намира в София, на Ботевградско шосе. Иначе има и фирмен магазин, откъдето аз досега съм си купувал всичко, което ми е трябвало на Sika. Ето го магазина:

                http://www.bns-commerce.com/
                Благодаря, но няма налично нито едно от трите.
                Вчера представителя на 3М за България ми каза, че видиш ли основно работели с външни клиенти и сезона за тези продукти бил минал, затова и нямали наличности. По-лесно било да ги намеря в Гърция и ако имам познати да поръчам от там. Ми по-хубаво отговори, че ги няма, отколкото тези празни приказки насреща ми.
                Напомня ми преди една година търсих осигурителни щифт за многократна употреба от неръждавейка. Обърнах всички български фирми и отговора беше еднакъв - нямаме. Поръчах си ги по интернет от чужбина и 5 ден бяха тук.
                Вярно е, че сме малка държава с ниско потребление на такива продукти, но трябва да има поне една по-сериозна фирма, която да предлага такива неща. Говоря като цяло.
                Започва да ми омръзва да се ровя (а уж съм търпелив човек) и накрая ще го зацапам с някакъв наличен в гаража силикон, който уж е устойчив на солена вода.
                LZ1AID

                Коментар


                • #23
                  От: Уплътняване на лодка

                  Направо ми се струва невероятно да няма наличен Sikaflex 291. Ти пита ли в магазина на ул. Летоструй?

                  Ако наистина не можеш да намериш нищо от морската серия на Sika, тогава си купи най-обикновен полиуретан Sikaflex 11 FC, който се намира навсякъде в магазинната мрежа - строителни магазини, Практикер, Баухаус, Бриколаж и т.н. Да не говорим, че при това положение, въобще не е задължително полиуретанът да бъде на Sika, но той е един от най-хубавите, които се намират по магазините. Само недей да слагаш силикон! Дори и най-калпавият полиуретан е по-добър от най-добрия силикон, за целта, за която ти трябва на теб.
                  There's someone in my head but it's not me...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уплътняване на лодка

                    Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
                    Направо ми се струва невероятно да няма наличен Sikaflex 291. Ти пита ли в магазина на ул. Летоструй?

                    Ако наистина не можеш да намериш нищо от морската серия на Sika, тогава си купи най-обикновен полиуретан Sikaflex 11 FC, който се намира навсякъде в магазинната мрежа - строителни магазини, Практикер, Баухаус, Бриколаж и т.н. Да не говорим, че при това положение, въобще не е задължително полиуретанът да бъде на Sika, но той е един от най-хубавите, които се намират по магазините. Само недей да слагаш силикон! Дори и най-калпавият полиуретан е по-добър от най-добрия силикон, за целта, за която ти трябва на теб.
                    Не, не съм. Рових им из интернет предложенията и ценовите листи. Изобщо го няма като предложение.
                    Понеже пак казвам - не съм наясно с тези силикони и полиуритени можеш ли да ми кажеш каква е разликата. Полиуретана става като гума ли? Ако се наложи ще мога ли да отлепя конзолата от дъното и съответно да премахна остатъците от полиуретана?
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уплътняване на лодка

                      ПУ-лепилото няма да го отлепиш, демонтира се само с нож или специална корда.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уплътняване на лодка

                        Ако залепи 2 ленти хартиено тиксо с разтояние 5мм между тях и намаже полиуретана отгоре??????? ПУто ще залепне здраво само в пролуката. И ще е достатъчно здраво и ще може да го махне. Идея просто.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уплътняване на лодка

                          ПУ-то наистина е много здраво и трудно се маха, но все пак се маха. Силиконът от своя страна въобще не залепва за гелкоута на стъклопластиката и ще си се махне самичък.

                          Аз не съм се ровил с сайта на фирмения магазин на Sika, но колкото пъти съм ходил там, винаги съм намирал каквото търся. Преди няколко месеца дори си купих цял кашон Sikaflex 298, без никакви предварителни заявки. Sikaflex 291 дори винаги им стои изложен на витрината. Предполагам, че пращат и по куриер, ако не се подвизаваш в София.
                          There's someone in my head but it's not me...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уплътняване на лодка

                            Племенницата се прибира тази седмица от щатите. Поръчах 2 броя флакони морски силикон, който добре се захваща за фибростъкло. Хич не ми се искаше да го товаря девойчето с такива неща. Като дойдат ще дам резултат каква съм я свършил.
                            А за залепването на силикона не съм много съгласен, защото предният с който бях лепил ми костваше 2 дена стъргане с телена четка за да го отстраня и то при условие, че е обикновен санитарен силикон.
                            LZ1AID

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уплътняване на лодка

                              Ceresit FT101
                              Има го навсякъде
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X