Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътняване на лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уплътняване на лодка

    Колеги, търсих по-подходящо място за публикуване на темата, но не намерих.
    Имам нужда от съвет за уплътняване между отделните части на лодка. Става въпрос за RIB, на който между конзолата и дъното (и двете от стъклопласт) прониква вода.
    Два дни обикалям по магазините и търся в нета, но не намирам нищо подходящо. Взех някакъв на Бизон, но след нанасянето му за проба, не останах очарован от прилепването към материала.
    Молбата да ми е да ми препоръчате подходящ силикон, който да остава еластичен след изсъхване, да е устойчив на солена вода и съответно добре да прилепва към стъклопласт.
    LZ1AID

  • #2
    От: Уплътняване на лодка

    Вероятно ще стане с ПУ.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Уплътняване на лодка

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Вероятно ще стане с ПУ.
      ????? Превод
      LZ1AID

      Коментар


      • #4
        От: Уплътняване на лодка

        ПолиУретан...Аз обаче се съмнявам да стане.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Уплътняване на лодка

          Полиуретан ти трябва, но защо искаш да уплатниш фугата между конзолата и дъното? Конзолата ти с дъно ли е или само с периферия? Фабрично тази фуга не се уплатнява. Каква е лодката?

          Коментар


          • #6
            От: Уплътняване на лодка

            Таргата има предвид, не полиуретановата пяна, а полиуретанов уплътнител, подобен на лепилото за автостъкла.
            С него гарантирано ще стане. Не се сещам за нещо по-подходящо за целта. Единствено трябва да почистиш добре повърхностите и да си пазиш пипалата, защото изчистването е секс на ръба на садо-мазо.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Уплътняване на лодка

              Докато не е изсъхнал се чисти с курамусин безгрижно. После наистина е невъзможно. Особено под ноктите.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Уплътняване на лодка

                Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                Полиуретан ти трябва, но защо искаш да уплатниш фугата между конзолата и дъното? Конзолата ти с дъно ли е или само с периферия? Фабрично тази фуга не се уплатнява. Каква е лодката?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Brig.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5658437
                Това е лодката. Конзолата и седалката са без дъно. В конзолата е всичката електроника на лодката, а под седалката - пиротехниката и сухи дрехи. И на двете места ми се иска да си остава сухо при навлизане на вода в лодката.
                До момента беше намазано само по ръба, но пропускаше. Сега ми се иска да намажа между долната страница на двата детайла и дъното. Старият силикон го изчистих с 2 дена упорита работа, но все пак успях.
                Затова искам, в случай на нужда от сваляне на елементите, те да не са залепени за дъното, а да има възможност от демонтирането им.
                С този уплътнител ще мога ли да ги размонтирам?
                И втори въпрос - можете ли да ми дадете пример за такъв уплътнител, защото никога не ми се е налагало да работя с такъв?
                LZ1AID

                Коментар


                • #9
                  От: Уплътняване на лодка

                  Значи забравяш за ПУто. Това няма сваляне и отлепване. Пробвай с болкит при топло време. Силиконите, поне общо известните не стават за нищо.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уплътняване на лодка

                    Много странно аз имам същата лодка но по стария фасон 2007г и конзолата е с дъно и не се налага уплътняване. По добре недей уплатнява нека водата има откъде да се изтича, иначе ще си изклепаш хубавата лодка. По късно ще ти пусна малко снимки на мойта лодка и вмомента правим ъптрейд на BRIG 450 на мой приятел.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уплътняване на лодка

                      Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                      Много странно аз имам същата лодка но по стария фасон 2007г и конзолата е с дъно и не се налага уплътняване. По добре недей уплатнява нека водата има откъде да се изтича, иначе ще си изклепаш хубавата лодка. По късно ще ти пусна малко снимки на мойта лодка и вмомента правим ъптрейд на BRIG 450 на мой приятел.
                      В момента се цапа повече, защото между долните ръбове на конзолата и седалката се събира мръсотия (пясък, кръв, водорасли и т.н.) и не може да се измие по никакъв начин от там.
                      Като си реши обаче започва да си излиза по малко, и тъкмо си измил лодката и от там започва да се процежда тази всичката гняс. Доста е неприятно.
                      И аз мислех да ги затворя отдолу с дъно, но този проблем ще си остане.
                      Пусни някоя снимка да видя какво правите.
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уплътняване на лодка

                        Два Брига 450 сме правили (моя и на един приятел) и двете конзоли са с плътно дъно. Даже другия бриг ко купиха от Гърция и там беше мацан с нещо, че голям зор беше изчистването.
                        Ето го как дойде
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-c5b5d9df425d8abacb42d4e9e054cf2645c81fb460001e95adc4d516e8793df1-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5658504
                        И после.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-6b0bceb824b6ca587f91035e8265ca0aef941a5dbd8fd16aa435a4d202589c71-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5658500
                        Конзолата ти трябва да е такава с дъно.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150314_143410[1].jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5658497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-cf846f3de7414ff5d28c8fdc748e9898df064e0c47402b2b016b96ab7358c92f-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:75.2 КБ
ID:5658511

                        Да не би да са разхлабени болтовете, който я държат към дъното и мръсотията да влиза между двете дъна?
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уплътняване на лодка

                          3M 4200 ако някога пак ше се маха, ако няма да се маха- 3М 5200. Дали ги има при вас идея нямам.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 07-05-15, 18:06. Причина: поправих ти нулите брат
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уплътняване на лодка

                            Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                            Два Брига 450 сме правили (моя и на един приятел) и двете конзоли са с плътно дъно. Даже другия бриг ко купиха от Гърция и там беше мацан с нещо, че голям зор беше изчистването.
                            Ето го как дойде
                            [ATTACH=CONFIG]798512[/ATTACH]
                            И после.

                            [ATTACH=CONFIG]798508[/ATTACH]
                            Конзолата ти трябва да е такава с дъно.

                            [ATTACH=CONFIG]798505[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]798519[/ATTACH]

                            Да не би да са разхлабени болтовете, който я държат към дъното и мръсотията да влиза между двете дъна?
                            Моята конзола е различна. От снимките ти се вижда, че конзолата ти е с плътно дъно, а седалката не е. Моето дъно на конзолата изглежда като на седалката - с частично дъно.
                            Мръсотията под двете изглежда по същия начин, както е при вас. За това искам да избегна просмукването на вода и натрупването на тази мръсотия.
                            LZ1AID

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уплътняване на лодка

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              3M 4200 ако някога пак ше се маха, ако няма да се маха- 3М 5200. Дали ги има при вас идея нямам.
                              За съжаление тук няма нито едно от двете. И аз ги видях в чуждите сайтове, но тук не мога да ги намеря.
                              LZ1AID

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X