Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ремонт на лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за ремонт на лодка

    Да, обаче това " старо много луксузно моторно корито, 15 метра" е има по-широко дъно от палубата, второ вътре в дъното има тежест а и двигател е по близко до средата, нема значение, най-добре е да се сложи от страни два варела като баласт хванати някаде по-високо, блиско до палубата
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • #32
      От: Помощ за ремонт на лодка

      Те го коритото ... до сега търсих снимки.
      Отгоре е рязано .... щото един мост дойде много нисък .....










      Под водолинията има около метър и половина ....
      На тази снимка е вече в Созопол.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за ремонт на лодка

        За тази цена, лодката си струва, само ако има нови ветрила и като цяло е добре оборудвана. Зависи естествено и какъв е моделът, а и какво е общото състояние на корпуса. Предполагам, че има осмоза ?? Ремонтът на осмозата, на 10-11 метрова лодка е около 10 хил. лв. Докарването с камион до България ще е около 11-12 хил. евро и продължавам да твърдя, че това ще е най-евтиното решение, защото на ход също няма да е евтино, а и със стара и непозната лодка, това плаване едва ли ще е и приятно. От Ротердам, по Рейн, Мейн и Дунав също е оферта, но нямам идея какви са цените на шлюзовете, накрая сигурно пак ще излезе дявол на магаре.

        Незнам, какво им харесват хората на тези Макгрегори, а и според мен въобще не са евтини. Според мен, по-добра алтернатива на Макгегора е някоя идентична по размер моторница, на която поне си знаеш, че няма мачта, която на Макгрегора и без друго повече пречи, отколкото помага. Аз лично бих намразил ветроходството, ако трябваше да карам Макгрегор.

        Ето една много качествена лодка, която със сигурност ще излезе по-евтина от тази от снимките. Това, че й е правен ремонт на осмозата е малко нож с две остриета, но ето я все пак за инфо:

        http://www.yachtworld.de/Boote/1989/...ountry.italien

        Ето това й е спортният събрат, който е с абсолютно същия корпус, но с по-различни кил, мачта и палуба:

        http://www.yachtworld.de/Boote/1981/...ountry.italien

        Ето това е много интересен дизайн на Герман Фрерс, който много прилича на старите Swan-ове. Не за друго, а защото те също са негови дизайни. Лодката се продава от много отдавна, състоянието й далеч не е перфектно, но вече е много евтина, а като корпус наистина заслужава интерес:

        http://www.yachtworld.de/Boote/1979/...y.griechenland

        Ето още няколко стари и евтини лодки, къде по-хубави, къде по-лоши:

        http://www.yachtworld.de/Boote/1981/...ountry.italien
        http://www.yachtworld.de/Boote/1985/...y.griechenland
        http://www.yachtworld.de/Boote/1986/...y.griechenland
        Последно редактирано от Zeehond; 24-11-13, 21:58.
        There's someone in my head but it's not me...

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за ремонт на лодка

          Това е моторна лодка.На ветроходната няма как да свалиш кила /еле пък с подръчни средства/и ако предположим че го свалиш къде ще го сложиш.Единствените канали които може да се използват са френските от бискайския залив до средиземно море при максимално газене до 1.80

          Коментар


          • #35
            От: Помощ за ремонт на лодка

            Развивате болтовете, махате кила, слагате 500 кила желязо в трюма и... печелите 30 сантиметра от газенето. Или и перото на руля ще махате? С едно гребло тип "сала на Тур Хеердал" ще може да се оправлява. Освен, че ще ви се удължат ръцете като на орангутанче ами и ще стр главната атракция по каналите.

            Нямаш ли собствено хале, инструменти и умения, не си ли на няколко преки от лодката, забрави! И да ти я подарят, пак забрави.

            На въпроса по горе- да, най вероятно кила стои на няколко болта, развиваш ги и остава на земята /в най добрия случай/. Ама после...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              От: Помощ за ремонт на лодка

              лодките слизащи по дунав не си свалят киловете ....чакат пролетните води март, април и така
              и общо взето това е евтиния вариант...
              само мачтата долу на палубата
              друг вариант на кораб , а не на ремарке през цяла Европа

              Коментар


              • #37
                От: Помощ за ремонт на лодка

                Вариантът с кораб изглежда примамлив, но не е никак лесен. Аз, когато събирах оферти за транспорт от Холандия до България, минах естествено и през този вариант и се оказа, че не става, заради дължината на мачтата. Ако е някакъв специализиран транспорт или пък кораб, чиито капитан познаваш и той се навие да ти качи лодката - тогава да, но на обикновен контейнеровоз ми казаха, че не могат да я качат, освен ако не срежа мачтата на две парчета, по-къси от 12м., за да могат да ги вкарат в контейнер. Аз нямах представа, дали мачтата има някъде снадка или е един цял профил, но и в двата случая нямах желание да я режа. Затова опрях до варианта с ремаркето. Ето, как изглежда и, как мина през цяла Европа:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1494.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5539788
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1499.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5539789

                Иначе, през Рейн, Мейн и Дунав със сигурност става, стига лодката да не гази повече от 1.80-1.90. Това със свялянето на кила, не знам, защо въобще толкова голямо внимание му обърнахте, при положение, че е пълно безумие. Като го свали този кил, къде ще го сложи - на гръб ли ще го носи?
                There's someone in my head but it's not me...

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ за ремонт на лодка

                  абе хора по Дунав пролетно време при високите води слизат лодки над над 50 фута и то с лонг килове и газене 2.30

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ за ремонт на лодка

                    Остава и колегата да даде малко повече инфо за лодката. Марка, модел?
                    От тази снимка в първи пост,поне аз ... не мога да се ориентирам.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ за ремонт на лодка

                      10,00 м
                      3,30 м
                      1.85м
                      Impala 33

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ за ремонт на лодка

                        lomidol, прати ми твои контакти на лично съобщение, имам идея за лодката ти или поне ще можем да поговорим за това.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X