Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ремонт на лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за ремонт на лодка

    Здравейте, спешно трябва да взема една лодка , но има проблем, дупка на носа.
    http://www.theyachtmarket.com/boatim...58332large.jpg
    Мога ли да я отремонтирам на место
    Някакви идеи?
    Лодката не може да се кара по суша .Високи такси.
    0889-399-456

  • #2
    От: Помагайте

    Принципно може да се ремонтира на място ...
    Въпроса е, къде е мястото и какви са метеорологичните условия в момента ?
    С какви инструменти разполагаш, материали.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Помагайте

      Забрави я и си оправи заглавието,че с това Помагайте имам чуството,че някой ражда,а от пада не мога да го поправя.

      Тая дупка може да се затвори да не влиза вода и после леко на мотор за кратко.Ако трябва да стане като хората на място не те виждам как ще стане.

      Забрави го това.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Помагайте

        А само това ли е за ремонт? От къде до къде ще се кара с кръпката? Кога? Правил ли си такъв ремонт някога? Колко е била наводнена?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за ремонт на лодка

          Структурно там трябва да е усилено,форщага се крепи там и ако не искаш на някоя вълна да ти скъса то това трябва да се оправи как си пише по дебелите книги.

          А и въпроса на брата стои - колко е била наводнена и от къде до къде и кога ще се кара???
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за ремонт на лодка

            Трябва да се докара от Дания до Гърция.Явно ще трябва качествен ремонт.Но в Дания ще е бая скъпо, затова питах.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за ремонт на лодка

              Инстрменти имам всякакви и материали се купуват

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за ремонт на лодка

                От въпроса ти става ясно, че досега не си работил със стъклопластика, затова не ти препоръчвам да си я кърпиш сам. Това е сериозен и отговорен ремот, който не е подходящ за първи стъпки в стъклопластиката. Ако наистина си решил да я взимаш тази лодка, си направи сметка от поне 5000лв. само за материалите, необходими за възстановяването на корпуса, а както са казали колегите по-горе - на тази лодка едва ли тази дупка й е единственият проблем. Дори и така да е, ще трябва да платиш и на хората, които да ти я закърпят, а и сигурно някоя пристанищна такса до пролетта, ако тя се намира някъде на нашите географски ширини, защото сега вече е студено за работа със стъклопластика на открито. Ако искаш, мога да те свържа с точния човек, който може да ти я оправи на място, ако не е от другата страна на земното кълбо, но както казах - чак напролет.

                Иначе, транспортът по суша наистина е скъп, но в един момент може да се окаже, че ще ти излезе по-евтино да я докараш с камион, отколкото да я ремонтираш на място. Аз бях изправен пред подобна дилема, като твоята и избрах варианта с камиона. От Холандия до България ми взеха 10 700 Евро за 10 метрова лодка, 4 метра вискока, 3.3 метра широка, 5.5 тона, с 16 метрова мачта.
                There's someone in my head but it's not me...

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за ремонт на лодка

                  А в хале можеш ли да я вкараш, че ще ти трябват 20 градуса за да стегне смола и гелкот. Ако имаш пусни на лични ще ти кажа правилните хора да направят ремонта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за ремонт на лодка

                    Аз за това попитах за атмосферните условия..
                    Миналата зима с едни другарчета ходихме да възстановяваме една перка на ветрогенератор.
                    По-скоро, аз им пречех и давах "акъл".
                    Температурата беше от -6 до -17 градуса.
                    Без да мърдаме перката от земята, върху нея изградихме нещо като "оранжерия" .... от два слоя армиран найлон, че и доста духаше ....
                    Отоплението вътре го направихме от два газови калорифера 20 или 25 киловата бяха, генератора беше навън.
                    Една бутилка газ едвам стигаше за единия през светлата част на денонощието.

                    Вероятно може да се направи някаква временна конструкция чрез която да може да се "обвие" носа, палубата и част от кила на лодката, яко отопление и .... някой който знае какво прави.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за ремонт на лодка

                      от Дание до Гърция?Ми ти имаш цяла зами за подготовка,а там на това място едва ли ще ти дадат да я завиеш,ще ти трябва хангар.

                      Няма да е нито бързо нито евтино,а и плаването не е за пренебрегване.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за ремонт на лодка

                        Ще повторя колегите, нужна температура за работа със смола и гел около 20 градуса.Може да се направи импровизирана палатка от скеле и найлон и да се отоплява въпреки ,че температурите в Дания след някойй и друг ден ще са доста под нулата или да се потърси отопляемо хале.ще имаш нужда от човек който знае какво прави и доста ентузиазъм, но пък съм правил нещо подобно и когато видиш резултата накрая чувството е стахотно.Желая ти от сърце да го изпиташ.Кураж и мисли още от сега за плаването защото е доста сериозно и преди юни не е препоръчително да се тръгва.Успех

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за ремонт на лодка

                          И с това темата и забиваме пирон АКО идеята ти е да я купиш евтино,да я постегнеш бързо и да я докараш до Гърция с възможно най-малко набутани мангизи по нея.

                          Ако мислиш,че това е далавера то помисли пак колко ти е докарването до хангар,колко му е наема,колко ще е тока,колко на месец за да я държиш там половин година и колко за да я стегнеш за плаване до Гърция.Да не ти убивам идеята ма аз ако тръгна края на Март от Флорида ще те бия до Гърция освен ако не си ЛУД да тръгнеш с това Февруари.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за ремонт на лодка

                            А съм начинаещ ентусиаст и за това питам тук.Ясно че ниската цена на пробитата лодка, няма как да се случи.Идвам на варианта да си взема макгрегъра , бях писал в друга тема.Благодаря на колегите за помоща.Късмет на всички!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за ремонт на лодка

                              Ако тая дупка не е дупчена докато лодката е била на сухо, най-малкия проблем с докарването е затапването и.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X