Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Значи има предвид приемане на чартърна лодка (предполагам, че за доставка е същото).

    Двигателя ми е горе-долу ясен:

    Ремъци, филтри, масло, масло на скоростна, течове (вкл. за гориво, малка струйка невидимо яде уплътнения) и тн.


    Ветрилата ги гледам по ръбовете, за износване, прокъсано, но питам за малки тайни (при фърлинг, лейзи джек), които се разбират с опита, и които могат да спестят доста ядове при ранно установяване.

    И е добре отговорите да ги дават хора с поне месец на вода годишно или 2000нм поне, другите сякаш нямат толкова опит за обощение. Нищо лично, разбира се.
    Последно редактирано от viplamen; 16-09-13, 13:48.

    Коментар


    • #62
      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Уебинга им гледаш или усилването по ьглите,някои модели са сьс слабо усилване там и се кьса.
      Натягането на фала е важно,много от тия ги дьржат с отпуснат фал за да не тормози платното и като я извадиш вьн и натегнеш и вади платното от релсата.
      Ьгьла който е кьм гика 99% е алиминиев,някои модели са с остри рьбове и прерязват,прегледай го това без значение колко е ново платното,някой дизайнери заслужават това да им го навреш кьдето сльнце не огрява.
      Платната се вадят и навиват под напрежение,ако това не е направено / коронен номер по чартьрни лодки / може грота да зацикли и да не иска да излезе.Да ти го извадят преди чартьра и да го навият стегнато,че аз сьм се мьчил и по 3 часа,други кьсат платна еле с електрически лебедки.
      Бележи си фаловете и стопорите им,свинска опашка и осигури стопорите за да не отвори някой грешния в 3 сутринта.

      Надувни банели или вакива с вьженце и вертикално прибиране няма да ти се паднат на артьр лодка и общо взето е това.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        hull- от алуминий или файбърглас за ойстерчето?

        Коментар


        • #64
          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Пластика

          И къде скочи на Ойстeрче?Да не напипа някое добро втора ръка?Дай да видим
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Е нали ми пусна един линк на ойстерчета и те взеха, че ми харесаха. Сега ще трябва да ми кажеш ойстер или Бени, ако ще се скача в тия корита
            Абе харесах едно 66 ойстерче, ама да видим, че като ги гледам и те са цифра...

            п.с. Най-добрите ойстери съм ял в Ню Йорк на гранд сентрал в ойстер бара

            Коментар


            • #66
              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Е малко по-горе ги правят и лодките.

              Ойстр е класа над Бенетау и 3 класи над парите му.Да не стане за отделената сума да купиш нещо скапано?


              Това е като да имаш 10 000 за кола,кое предпочиташ - изсипана С класа или почти нов Опел?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Ако да е изсипана, мерцедес е. Опел и форд без пари да ми ги дават, ги не вземам!
                Но за яхтите, ти си човека, не са коли да спорим. Тук ще те послушам без да споря и сляпо ще се доверя, защото ТИ СИ ЧОВЕКА!
                Не съм от хората които обичат да четкат някой, но ти си ПРО-то в тази сфера, а аз никога не съм се срамувал да кажа, че не зная нещо ако не го знам и не се правя на отворен. Ако ме закачат в някоя сфера в, която съм силен, споря с факти и се аргументирам, ама да се върнем на темата ни
                Да си призная, за момента най-клоня на някоя Селинка, защото не се чуствам сигурен с моите НЕЗНАНИЯ за ветроходните..... поне на този етап де.

                Коментар


                • #68
                  От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Ветроходството се учи,това да ти е притеснението.

                  Виж качи се и огледай,моторната реално е 3 нива - първото е моторно и спалните,второто ти е кухнята,хола / баси как звучи като вила / и пилотската кабина,третото ти е мястото за барбекю,препичане и каране на хубаво време.

                  Ветроходната място за препичане има малко,а долу е едно ниво па ако ще 100 фута да е.Реално 60 фута моторна от правилния модел ти дава около тройно повече пространство да се вихриш или с 2 думи и хола ти хол и спалнята ти спалня,а кухнята жена ти не я заменя за нищо.

                  На брокерите това им е работата,напипай едно изложение / препоръчвам Форт Лодьрдейл / и отиди се огледай и прецени,няма евтини грешки при купуването на лодка.Вземи и жена си с тебе,тя ще ти покаже кое е доброто и кое е за предпочитане.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Може ли да питам на кое въже му се вика бакщаг и за какво служи?
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #70
                      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mastbend_270.gif
Прегледи:1
Размер:7.5 КБ
ID:5527290

                      Running backstay
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #71
                        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]638346[/ATTACH]

                        Running backstay
                        То статично ли е или се регулира нещо с него по време на плаване?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #72
                          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          А се пробваш "статично", а е паднал колеца.
                          Извинявка за късия отговор ама го писах докато се мъчех да паркирам една джапанка и нямаше време.
                          1.Тънки и дълги мачти по лодки резачки имат гадния навик да се кършат през средата. Средата на мачтата тръгва напред и се пречупва колеца.
                          2.Лодки със грот който трудно минава или въобще не минава пред ахтерщага /задната проволка държаща мачтата/ им трябват тия running backs. Представи си един катамаран как му е грота. На старите лодки на "Купата на Америка" грота е така, и няма минаване пред ахтерщага. Затова и въобще няма ахтерщаг. Преди години ми се наложи да се кача на Stars and Stripes, багщазите са 4-5 броя и се събират на един блок и от там на лебедка. А си лашнал малко по рано, а е паднал кола. Само тия въжета крепят мачтата да не тръгне напред. И понеже няма как да натягаш подветрената страна, на всеки поворот, единия лашка докато другия, от другата страна натяга. В синхрон /колеца беше някакви 6 цифри в зеленко/.
                          При повечето лодки си има някакъв ахтерщаг /така де, иначе ония дето правят мачти няма да смогват/ та багщазите само пазят да не я счупиш през средата. Заставаш до гика и гледаш нагоре. Ако "помпи" напред, обираш багщага докато спре с помпенето. Доста важно нещичко. Преди години, при едно връщане от Хавай, 3 мачти долу. Тръгва групата обратно, все резачки лодки и все туристи по тях /състезанието е свършило, новобранци карат обратно/. Голям купон беше- току изреве някой "по телефона се обадиха, счупили са мачта".

                          С 2 думи, не си усложнявай живота. Има ли багщази, не е за туризъм. Ние на такива взимаме 50% горница. От любов кум багщазите...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #73
                            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Обаче пьк вьрви
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

                              С 2 думи, не си усложнявай живота. Има ли багщази, не е за туризъм. Ние на такива взимаме 50% горница. От любов кум багщазите...
                              Е това исках да разбера - тия бакщази явно са на други лодки - не на тия, дето аз им се целя да се возя на тях.

                              Обаче пък сега се чувствам по-умен - досега мислех че това е само вид вятър, пък то...

                              Иначе изглежда голям гърч - не стават ли много неща да лашкаш и да натягаш при всеки поворот?
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • #75
                                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Стават,НО на спортна лодка краспиците не са с ьгьл кьм задника на лодката,а са на 180 градуса и имаш поне 5 келеша да дьрпат вьжета,мачтата се крепи на една или 2 ванти и целта е скорост.
                                На лодка за разходка мачтата се крепи от по 4-5 ванти с ьгьл на краспиците,имаш 2 ахтера и 2 форщага,на 50 вьзла го бия като цифка у мивка и освен котвата и уреда за измерване на скороста на вятьра нищо не му се троши.Е за да трьгне му трябват 15 вьзла вятьр,спортната и трябват 6,на едното максималната му скорост е 8,с другото и сьс 18 сме се суркали по вьлната,но мчтата му карбонова,лодката и тя,волана и той.........ма а обьркаш тия вьженца,а цялата далаверка излети като плажен чадьр с все мачтата.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X