Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    За майтап - средна хубост,среден размер лодка смяна на масло със средно качество масьлце е 1000 долара.
    Кое му е майтапа?

    При нас на сушата, като дадеш 100 лева за бензин или нафта на тараляската, спокойно можеш да заделиш 3-5 лева за масло. Докато стигнеш време за смяната, тъкмо са се събрАле за колкото трябва масло. Как е във Флота това съотношение?

    Коментар


    • #62
      От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

      Аз не ги смятам така,тук вървим с долар на миля маслото на големите лодки и 3 до 5 мили към долар на малките.Това за масло,за гориво е друго.

      Моя големия / колата,а не таковата / прави на магистрала 20 мили на галон ако съм нежен или по нашенски го карам педерастки.В морето миля на галон съм кукла,2 мили на галон съм ебати царя ма лодката е малка,а 4-5 галона на миля си е нещо нормално за леко над среден размер или колко 2 паркинга с коли кьв да е мотор.

      Е сега се прибирам към нас с 2 Катерпилара Ц12,ще я карам с около 40 километра в час и с тая скорост на мотор харча по 35 галона или грубо около 5 литра в минута за двата,маслото не го и смятам,да се оправят,да ходят да бачкат та да има за Тунджа.Ма си имаме кошче за рециклиране,кенчета сода Кола сьбирам
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

        Е не щеш да кажеш нафта към масло колко отива.

        Коментар


        • #64
          От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

          Ясене, при последното дълго плаване /от Флорида до Калифорния/ ми се наложи да попрочета малко бумаги за да реша къде да се сменя маслото на моторетките.
          Къмингс QSM-11, 450 коня, 8 цилиндъра турбодизел. При нормална експлоатация /палиш за по няколко часа и гасиш/ масло се сменя на 250 часа. При продължително каране без да го гасиш и на едни и същи обороти /1300 нормално, 8 галона на час/ и външна температура надвишаваща 90 фаренхайт, смяна на масло на 2000 изгорени галона. Под 90 фаренхайт, смяна на 4000 изгорени галона, което си е 500 часа. Това на гладка вода си е от Ню Йорк до Барселона /грубо/. Събира 8 галона масло.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

            Ясно.

            Коментар


            • #66
              От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

              Това е за много малко натоварен дизел. 1300 оборота са му около 27-30% натоварване. 4 цилиндрово, надуто с турбо моторче, сменяш на 100 часа /120-150 галона нафта/ и събира галон и половина масло. Натоварени мотори /70-80% товар/ на разни бегачки, харчещи по галон на минута, масло се сменя на 100 часа. Събират по 15 и повече галона. И имат двойни маслени филтри.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #67
                От: От Сан Диего до Сиатъл със Selene 53

                И много зависи от мотора,лодката,карането,климата.........но как каза брата от 100 до 500 часа.В сметките се вкарва охлаждането на маслото,студените стартове,влажност на въздуха,температура в моторното,нафтата и нейната температура,вида на маслото което се ползва,клас на мотора / един и същ модел може да е между 450 и 1150 коня /.

                И поне от масло не се пести не им го и смятаме даже,на натоварен мотор 100/100 му сменяме на 200,на другите кекавци или на 100 или там някъде - ако имам 25 часа до пристигане ега не спра в канала масла да сменям.

                Е тая дето се прибрах с нея я кара брата,наби и 5 дни на генератора,поемам аз и набивам още 2 дни тотал.Дават му 250,но аз поне го прегрях само 2 пъти,брата го е стопил от кеф.Ако имам под ръка механик ще го сменим на 150,ако ми е под ръка всичко и ме чака плаване и на 100 ще го хвърля, ако нямам нищо от това и по 200 пердаши.Тоя специално има около 9000 часа,свят му се вие.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X