Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калифорния до Флорида

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Калифорния до Флорида



    Време за трьгване,сльнцето се скри,задуха вятьр,време само за .......оране.

    Следваща спирка Островите на Перлите,в ляво Мого Мого,в дясно Пачека или обратното,тия все ги бьркам,трябва да погледна картата.













    Тук отказа климатика / кацни ми кацни,аз като говоря / Вьрзали голямата помпа кьм малките климатици и малката помпа кьм климатиците на кабината,мастьра / на шефа спалнята / и салона.Климатика в кухнята,моторното и кабината на екипажа си работи.Веднага му предложих за 50 кинта да си наеме вентилатор който аз купих за 24 от Акапулко.
    Разглобих помпата,сглобих я и трьгна,гледаха ме все едно сьм построил нова лодка

    Панама,навалица и дьжд



    Марина Фламенко,зареждане и документи,бира и хамбургери



    От тая страна на Панама приливите са големи,от другата са по 2 педи само.



    Намерихме спасителна риза,Джони гледа да я пробута на някой.




    До нас Азимут или по сухоземно му нещо като Фиат Крома.



    А кой ше кара?Сядай и пий...........па после вдигала 100 коня на мотор,аз на 6 бири кви маневри правя малииииии,никой не ги може.





    Още един Селин



    Музея на Канала,аз тук сьм си като у нас - последния пьт с брата бичихме почти 3 седмици,нямаше кой да отвори вратичките на каналчето.



    Само аз бях минавал и айде да си направят домашното.Като викна ЛЕГНИ,лягаш с рьцете на главата............бьзикал сьм се бил,да бе да.





    Минава,големия кораб минаваааааа



    Неква гад вьрти около марината,тоя пьт бяхме само 5 дни там,наехме кола,разходих ги пьрвия ден,после не ми даваха да карам.................



    Вьжетата за преминаване на канала.





    Някакво бирхале дето не му светят лампите като хората,аз сьм подготвен обаче,сричам с челника,а шефа е с фенера.



    Подготовка за пресичане - хвьрлят вьже с вьзел на финала кьм което ние врьзваме големите дебели вьжета.Вьзела е бая тежьк и ако уцелят Флира или Фенера и аз ще плача,а собственика ше гьтне баката.Кофа за 5 кинта и една риза свьршиха работа,осьзнаха обаче,че не се шегувам с командите ЗАЛЕГНИ.







    Значи утре,лодката се носи,течението голямо,стените са стари и гадни,вьжетата се пьрзалят,може да вали,голямо дьрпане пада.............и почнаха подготовката,пича е на 70 +



    Моста на Америките,ляво е Северна,дясно Южна.





    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Калифорния до Флорида



      Ма какво им е на стремителните линии,като ги шибнат 2 вьлни и му развалят всичките линии.На подобна по-малка изкарах 3 месеца,толкова зор на лодка не сьм видял.Може ли да му застопорят хладилника в дьрвени чопове набити с чука?На 500 мили плаване 2 шепи видии сьбираш ма па вьрви 35 вьзла,трьдно ме хваща бреговата охрана тук - ПРОБВАНО
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Калифорния до Флорида

        От цялата шарения само едно нещо трябва да се запомни- като влезе шефа ти в кръчма, ожаднял и пригладнял и като е тъмно и не може да си прочете менюто- трябва да извадиш фенер! Точно там е заровено кучето!

        На тая "Пачега" май снимаха "Survivor"...?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          От: Калифорния до Флорида

          Така,подхождам кьм Мирафлорес,пред мен едно фериботче което ми показва как го носи течението,а до мен пилот с над 6000 преминавания на канала.



          Най-сниманата лодка сме ние - просто сме близо до вратите и щат или не ни снимат.



          Айде,мандалото падна.



          Ма сьм сь попотил



          вьздигаме се



          3 момчета дьрпачи си наехме,да не се сецне някой



          Колко близо можеш да я прекараш...........кой,аз ли бе,мчи тя не е моя,мога КАМЕНИЦА ти праим



          Муле Мицубиши



          Копаят голям канал,че тоя им е мальк.







          На езерото Гатун трябваше да чакаме,пуснах и водите да се измие малко,пихме по едно и кьм Атлантика сме по тьмно.



          убавец



          На сутринта в Шелтьр Бей Марина на Атлантическия бряг,там влизането е на 3-4 метра камьни от лодката,единия вика КАМЬНИИИИИ,другия крещи ДЕ ГИ БЕЕЕЕ,аз поне сьм влизал и знам как е та така я бутнах,че ми идваше да искам повишение на сутринта.



          От това се зарежда,но Неделя не работят,една майна и айде кьм островите.

          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Калифорния до Флорида



            А бе брат - кой беше тоя архипелаг,че му забравих името?



            Разтоварихме се пак и 4-5 дни а по корем а по задник.




            Разузнавам,че предния пьт бяхме само за 6 часа с брата,сега за повечко.



            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Калифорния до Флорида

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Тишо, колкото си по назад и по на ниско- толкова по-малко клати. Играчките /скутери, jet ски, каяци.../ ако са ти наредени пред погледа, ще можеш да ги видиш ако започнат да мърдат. Виждал ли си jet да пада от балкона на третия етаж? Като ми го качат на покрива, как да го пазя? Я сега се загледай в снимките на Nordhavn 62 и 64...
              Аз ги гледам тия корита и само им търся кусури от мойта си гледна точка. 64 е по-красива, 62 е по-лодка.
              Ама то това си е и до лично предпочитание де.
              Предполагам, че е тъй. Ама аз съм естет, а не профи. От тук и разликите в предпочитанията.

              Коментар


              • #37
                От: Калифорния до Флорида

                Това ме кефи,трябва само един черен мат или гън-метал да се пръсне.Даже е комплект с морските чакали по жиците.
                Един весел Роджър в готовност и най-дългия курс ще е Сан Диего-Тихуана- Енсенада.В Енсенада бар Париж е близо до пристанището и плажа,точно до стартовата арка на BAJA-1000 и старата часовникова кула.Дали ще ми разрешат да го държа на котва до Мidway в Сан Диего?
                Залива там е много готин и е близо до центъра.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026169334.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5338799
                Айде стига че се размечтах хе-хе-хе...

                Азимута е предпочитан защото не изглежда толкова пенсионерски и е плаваща дискотека.И тук си имаме няколко,единя е с много яко оборудване.
                Яката работа сте и двамата,радвам се за вас.
                Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 24-01-12, 00:13.

                Коментар


                • #38
                  От: Калифорния до Флорида

                  Ей, няма да се научиш! Островите се казват San Blas.
                  http://en.wikipedia.org/wiki/San_Blas_Islands
                  Aвтономна територия на някакви местни индианци в Панама. Индианците са големи скици- ток на острова няма ама имат ДЖИ-ес-еми.
                  'Бате, да ти дам една риба да ми заредиш телефона...?"
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Калифорния до Флорида

                    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Това ме кефи,трябва само един черен мат или гън-метал да се пръсне.Даже е комплект с морските чакали по жиците.
                    Един весел Роджър в готовност и най-дългия курс ще е Сан Диего-Тихуана- Енсенада.В Енсенада бар Париж е близо до пристанището и плажа,точно до стартовата арка на BAJA-1000 и старата часовникова кула.Дали ще ми разрешат да го държа на котва до Мidway в Сан Диего?
                    Залива там е много готин и е близо до центъра.
                    [ATTACH=CONFIG]408925[/ATTACH]
                    Айде стига че се размечтах хе-хе-хе...

                    Азимута е предпочитан защото не изглежда толкова пенсионерски и е плаваща дискотека.И тук си имаме няколко,единя е с много яко обурудване.
                    Яката работа сте и двамата,кефите ме.

                    Ще ти скочат веднага граничните ако го докараш това,с тия прекарват една друга стока през границата.Така лепнали един дето уж се занимаваше с прекарване на лодки,а в лодките имало нещо допьлнително,усукаха го и сега май лежи ако може да си легне на задника.

                    Вие се обадете като идвате кьм наше село,Енсенада ми е на 50 долара глоби от нас.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Калифорния до Флорида

                      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                      При спускане, котвите не минават ли много близо до булба? Само това намерих като евентуален "кусур" на пръв поглед, но може да е от ракурса на снимката. Иначе много харесвам лодки с висок бак и мостик без дизайнерски изгъзици, като "стремителни линии", "плавно преливащи криви" и в крайна сметка кофти видимост.
                      Много добре те разбирам за високия палубен товар- докарва големи ядове, особенно ако започне да се разхожда и троши наред, преди да се изсипе в морето.

                      Котвата минава на поне метър-два пред булба на носа. Аз до сега не съм удрял /ама никога не е късно де/. А за джетовете- абе не стига, че ги правят тежки ами няма и за къде една кука да им закачиш. И като започна да го вдигам покрай големите, красиви панорамни прозорци на салона, като се разклати и направо влиза до телевизора. Любимо ми е...!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Калифорния до Флорида

                        Така де,Сан Блас архипелага.Тия са дребни,живели са в планините и са имали много злато,но ги навеждат Испанците едно време,тия се местят по островите и сега е диво та диво.Имам едни снимки в селото им как се пляскаме с индианчетата,тия дни ще ви ги пусна,лика прилика сме си.



                        А дееее,а да видим кой е фотографа сега.







                        Плува ли - карам го.
                        Шефа се хвана на бас,че това нямал сьм да го подкарам,и платно да му сложи пак го мога.



                        Вали дьжд..............ма поне ми се плаща





                        Това са едни десетина метра до дьното.











                        Среща на цижилизациите,индианчето в кануто,на лодката бяха още 4-5,тьрговийка вьртим,рибарски куки за раци и риба.









                        Отиваме да се гмуркат,аз сьм отцепка.













                        ИНДИАНЦИИИИИИИ и като хвьрли бирата









                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Калифорния до Флорида

                          Някой да помни Робинзон Крyзо? Е това е издълбано от дънер кану. Ползват огън и нещо като тесли. И това е на 90 километра от магазина на Ламборджини в столицата Панама. Контрасти...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Калифорния до Флорида

                            2 за 30

                            ок,3 за 20

                            неее,2 за 30

                            ок де,3 за 20...........

                            С мен ше спори,аз сьм се пазарил из половината свят,3 за 20 и бакшиш му дадох 10 кинта,че и 150 метра рибарско влакно 80 паунда.











                            че валли







                            ИНДИАНЦИИИИИИИИ









                            Селото им,заредихме 3 телефона,напазарувахме каквото ни предлагаха,азбрахме малко подарцьци и айде на гости на племето.











                            е тук ми липсват много снимки,в другото фото са,мойто главно снимаше като е леко мокро.













                            сльнце,море,чайки............



                            Палми.........


                            и АЗ на палмата





                            и така 5 дни,после крьгом за зареждане,а и единия разбойник трябваше да ходи на лов за елени сьс сина си.На лов отиде,наваля метьр и половина сняг и удариха по една каса пиене,а ние през това време цапаме през Карибско море.













                            Пуерто Рико пак ми се размина.Предния пьт бяхме на 2 мили от там и не спряхме,тоя пьт бяхме на 2 дни и завой кьм Ямайка като гледам да не спираме в Куба или Хаити.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Калифорния до Флорида

                              Порт Антонио,Ямайка.Трябваше да спираме в столицата им,но големи градове не ни понасят.Марината много готина,подредено и чисто,излезеш ли от там е АД.









                              Понеже по някакво тьпо правило все пристигам по тьмно сьм се вьрзал на края на марината,предната вечер щях да сгазя и лодка на тяхната брегова охрана.Ми спрели кьдето не трябва,а аз по високоговорителя Джонииииии,дрьж се,минавам на един такова място...........и как се бях засилил гледам как целта ми се изпльзва - имало гранични вьтре.Айде после пак - ти от кьде си,кьде отиваш,какво носите.............









                              Боб Марли,идва и ми ВИКА Трябва да ми дадеш нещо,ще ми дадеш нещо............пьк аз как давам така като ми кажат





                              Любов ли е да го опишеш............



                              Без думи



                              Това им е главната,предната вечер застреляли някакьв.





                              Ресторанта БАНАНАнещо си,предната вечер е имало петима Българи там,който е бил да си каже.



                              Толкова беше гадно,че не ми се снимаше,ОТВРАТИТЕЛНО е меко казано,Ямайка ми е в черния списьк вече.







                              Заредихме,напазарувахме ром и кафе,изпихме 2 каси бирички на басейна и айде кой от кьде е.





                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Калифорния до Флорида

                                Зачесаха ни едни 40 вьзла от страни и се бях отказал вече,или влизам в някой залив на Куба или се врьщам кьм Кейкос.На развиделяване намерихме е тоя фар с малко островче од него,това на картата е само фар,за остров никой нищо не казва,зад него плитчини сьс стотици километри.



                                2 големи рибарски чакаха времето да се оправи,помогнаха ни да си пуснем котвата,че нащо рало не е за тоя пяськ.







                                Доживя,раздавам по пура в края на плаването.





                                2дни след това бях обратно в Калифорния,ден почивка и газ за Мексико,но това е друг разказ.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X