Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Голф из Великобритания (2022)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    В Уелс, за разлика от Шотландия, наистина надписите бяха двуезични почти навсякъде.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0880.jpg
Прегледи:399
Размер:350.0 КБ
ID:6883655

    ...и наистина чух хора да говорят на уелски, който, разбира се, е напълно неразбираем. Беше странно усещане...хем си във Великобритания, хем чуваш някакъв изключително необичаен и неразбираем език да се говори от хора, които ние бихме определили на външен вид като "прави англичани" 😂.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0875.jpg
Прегледи:397
Размер:505.7 КБ
ID:6883656

    В Сноудония туристическият поток също беше огромен, а около екопътеките и стартовите точки за преходи нямаше място пиле да прехвръкне, а паркингите бяха само за хора с предварителни резервации. Затова реших да огранича разходката си до по-достъпни места, отчитайки и ограниченото време, с което разполагах. Спрях в близкото село Лланберис:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0881.jpg
Прегледи:405
Размер:317.0 КБ
ID:6883653

    Посетих приятния водопад, който се намираше тук:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0886.jpg
Прегледи:402
Размер:612.1 КБ
ID:6883657

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0885.jpg
Прегледи:404
Размер:693.6 КБ
ID:6883658

    Друга места атракция е планинската теснолинейка, която преминава по живописен маршрут в околностите. Успях да я срещна, но за съжаление и тук, както навсякъде, всичко беше разпродадено за дни напред. Определено не уцелих най-спокойното време за туризъм...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0890.jpg
Прегледи:401
Размер:481.8 КБ
ID:6883654

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0891.jpg
Прегледи:390
Размер:499.7 КБ
ID:6883659

    Друго хубаво място бяха останките от замъка Долбадарн с красив изглед към околността:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0901.jpg
Прегледи:397
Размер:402.9 КБ
ID:6883660

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0910.jpg
Прегледи:398
Размер:842.8 КБ
ID:6883664

    Продължих из пътищата на Сноудония в посока юг и първоначално смятах, че е реалистично да успея да стигна до Кардиф днес:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0916.jpg
Прегледи:388
Размер:354.0 КБ
ID:6883661

    По едно време на пътя се образува задръстване, но пък вдясно имаше хубава гледка и вместо да вися в колата реших да отбия и да снимам:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0922.jpg
Прегледи:397
Размер:472.3 КБ
ID:6883662

    И както си снимах по едно време чувам един глас зад мен:

    - Ванка!

    Обърнах се и се вцепених като ударен от гръм...

    - Аз съм Алекс, брата на Апостол.

    - Аз знам кой си, но не мога да повярвам, че те срещам тук...

    Така се засякох с Алекс, брата на моя приятел Апостол от София, който живее в Бирмингам и също беше дошъл за почивния ден тук, заедно с приятелката си. Но какъв е шанса да се засечем ей така на някаква крайпътна отбивка. Алекс ми сподели, че тъкмо бил видял мои клипове във Фейсбук от остров Скай, но и през ум не му минавало, че няколко дена по-късно може да се засечем в Уелс. Понякога животът предлага невероятни ситуации и съвпадения.

    Поприказвахме си и разбира се нямаше как да не се направи една снимка за спомен.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0925.jpg
Прегледи:401
Размер:454.8 КБ
ID:6883663

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Я си прати канала

    • Rattenfaenger
      Rattenfaenger коментира
      Редактиране на коментар
      Кой канал?

  • #17
    Звъннах на брат му, за да разкажа за невероятната случка. Междувременно ми стана ясно, че по пътищата на Уелс придвижването е по-бавно и няма да ми остане време да стигна до Кардиф, тъй като тази нощ трябваше да стигна обратно до Доувър и да хвана ферибота обратно към Франция. Но пък само да карам до там транзитно не си беше работа и Апостол ми даде много добра идея за алтернативна кратка спирка - да отида до родния град на Уилям Шекспир Стратфорд на Ейвън.

    Така и направих. Тук празненствата за юбилея на кралицата бяха във вихъра си:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0934.jpg
Прегледи:393
Размер:376.2 КБ
ID:6883676

    Беше приятна и приповдигната атмосфера. Затвърди ми се впечатлението, че този юбилей беше много вълнуващо и празнично събитие само за англичаните. В Шотландия и Уелс май просто се радваха, че имат няколко почивни дена.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0938.jpg
Прегледи:398
Размер:211.8 КБ
ID:6883673

    А иначе Стратфорд се оказа много симпатичен и приятен град, с добре запазена стара градска част:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0939.jpg
Прегледи:387
Размер:460.8 КБ
ID:6883674

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0941.jpg
Прегледи:391
Размер:389.8 КБ
ID:6883677

    Разбира се най-голямата забележителност е родната къща на Шекспир, която беше затворила 20 минути преди да пристигна:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0944.jpg
Прегледи:389
Размер:462.0 КБ
ID:6883675

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0946.jpg
Прегледи:386
Размер:383.0 КБ
ID:6883678

    През целия си живот Шекспир никога не губи връзка с родния си град, дори би могло да се каже, че животът му преминава разделен между Лондон и Стратфорд. Бях доволен, че успях спонтанно да посетя още едно интересно и приятно място.

    Вече можех да продължа в посока към огромния Лондон, който трябваше транзитно да обиколя от край до край. Умишлено този път бях решил да пропусна английската столица, защото през 2018-та специално бях дошъл за няколко дена с Голфа до тук, а и просто защото Лондон не е град, където да мога да намина за няколко часа или за ден. Но и тук тепърва имам още много места да откривам:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0951.jpg
Прегледи:385
Размер:200.1 КБ
ID:6883679

    Доувър ме посрещна със сериозна буря, но с натоварването на ферибота и плаването за щастие нямаше никакви проблеми:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0952.jpg
Прегледи:391
Размер:463.4 КБ
ID:6883682

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0953.jpg
Прегледи:387
Размер:458.2 КБ
ID:6883681

    Пристигнах късно през нощта в Кале и реших, че най-приятно и безопасно би било да пренощувам на паркинга пред красивата сграда на Общината. Поглед от колата рано сутринта:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0957.jpg
Прегледи:386
Размер:224.5 КБ
ID:6883680

    Оставаха ми едва няколко стотин километра до крайната цел и безаварийно се придвижих обратно до Дюселдорф.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0958.jpg
Прегледи:389
Размер:597.6 КБ
ID:6883683


    Така премина моята британска авантюра. Опитах се максимално да си оползотворя времето, но останаха още куп места, които бих искал да посетя, а на други непременно трябва да се върна. Надявам се да съм успял да ви представя част от красотите на Великобритания, но естествено винаги е валиден призивът - отидете, видете и изживейте тези места сами 😊.







    КРАЙ!






    Коментар


    • #18
      Малко на югозапад от Лондон - има,няма 200 км. е Стоунхендж.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Да , струва си да се види и катедралата в Сaлисбъри, впечатляваща е.

      • Rattenfaenger
        Rattenfaenger коментира
        Редактиране на коментар
        Така е, но умишлено реших да го пропусна, тъй като приятели не бяха особено впечатление и сякаш предпочитах на други места да отделя време.

    • #19
      Чудесен разказ, Ванка! Свежо пътуване по доста красиви места! Според мен определено най-красивите места са на остров Скай. Добре че поне там си успял да отидеш, което си е известна утеха предвид пълните фериботи до Уист, Харис и Люис. Това с юбилея на кралицата си е било кофти наистина. Като си представя мащабните тълпи по тези красиви места, определено по-добре да ги пропуснеш в такъв момент.
      Как стояха нещата с комарите по тези земи? С токова езера наоколо. По скандинавско беше райско като гледки, но легионите от дребни гадинки се стараех да ти вгорчат преживяването.
      И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

      Коментар


      • Rattenfaenger
        Rattenfaenger коментира
        Редактиране на коментар
        Амии имаше, но не беше такава смърт като в Скандинавия. Поносимо ми се стори.

    • #20
      Благодаря за споделеното. Интересни места, но прекалено мрачни за мен.

      Коментар


      • #21
        Благодаря за споделения пътепис.

        Много красиви снимки от мрачната Великобритания.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #22
          Благодаря за коментарите. Да направя малко реклама... Понеже няколко снимки от втората част на пътеписа не се виждат ви пускам и линк към моя блог. В него съм качил пътеписи от всичките ми пътувания с Голфа досега. Повечето ги има и тук, във форума, но ако на някой му е интересно да ги прегледа в обобщен вид - добре дошли сте .

          https://www.ivanandgolf.com/

          Коментар


          • Лунджов
            Лунджов коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря, много увлекателно разказваш и чудесни снимки! Клиповете от колата с видео регистратор ли ги снимаш?

          • Rattenfaenger
            Rattenfaenger коментира
            Редактиране на коментар
            Радвам се, че ти е било интересно. Да, видеорегистратор си слагам на предното стъкло и си правя клипове като видя нещо по-интересно

        • #23
          Страхотен пътепис, който споделих на няколко близки.

          Коментар


          • Rattenfaenger
            Rattenfaenger коментира
            Редактиране на коментар
            Много се радвам, че ти е харесал!

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X