Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Из Европа без цел и посока

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Из Европа без цел и посока

    Здравейте, колеги!

    Дойде време и за нашата по- продължителна почивка тази година.
    Ествството на работата ни предполага ниска натовареност през отпускарския сезон, което е сериозна причина от края на юли до след средата на септември директно да пуснем кепенците. Нямаме никаква идея нито къде, нито колко да оставаме- пътя и емоциите ще го определят.
    За момента три дестинации отпадат:
    - Гърция. Бяхме преди седмица с лодката. Ужасна жега и ужасна навалица, дори на тайните местенца. Освен да стоиш по цял ден в кръчмата на сянка или да си около лодката във водата, друго не можеш да правиш. Липсата на много движение не е нашето.
    -Великобритания. Тъкмо се върнахме от един двуседмичен престой там. Перфектното място от към време, температури и висока интензивност на физическите дейности за нас. Ще ни се да видим и нещо друго, та за момента не плануваме да обикаляме пак острова.
    -Южна Франция. Оставили сме си няколко седмици в началото на септември, та ще опознаваме и Прованса, ама до тогава има време.
    Идеята ни е в петък или събота да палим гумите към Белград, от там нататък нямаме никаква идея на къде.
    За момента ни се върти идеята да обикаляме около Алпите- езерата в северна Италия, Бавария и Швейцарските Алпи, но нищо твърдо като идея.

    Ще спим в пикапа- кемпер.

    Ще ползваме къмпинги, тир-паркинги или ще спим директно в градовете- както и където дойде.

    Ползваме "кемперското" приложение "Park4night", така че избори за нощувки- бол.

    Давайте идеи за хубави местенца, които сте посещавали с кемпер или по друг начин.
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    Езерото Балатон, Алпите, около река Дунава и около река Мозель.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Дунав и Балатон са ми малко под въпрос, защото жегите там са сериозни. Ще видя как е в Белград и ще реша дали да продължавам по Дунав или директно да цепя към гората.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Прав си, в момента Унгария и Южна Европа е тропска жега, планините са мега добри но сега е и ваканция, трафика ще е подобаващ...

  • #3
    Ще пътувам с това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A1A3546E-C883-422D-97B0-EEB8AD0B7E98.jpeg
Прегледи:931
Размер:1.12 МБ
ID:6879607
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #4
      Предполагам знаеш ,че цяла Италия излиза в отпуск август и практикуват националният им спорт - висене по магистралите.

      Аз лично бих хванал нагоре от Белград и да атакувам бирите и замъците на Чехия, после малко района на Шварцвалд в Германия и техните винени пътища. После малко в "лево" през Елзас и техните вина и да се прибера през едни бързи Алпи.


      Да те *** Къде измисли тази тема, сега се изпари и останалия 1% желание за работа дето имах.

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Венци, сори- живота не е справедлив… :-)
        Аз също си мислех за Чехия, че дори и Полша преди да поема към Бавария.

    • #5
      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Да те *** Къде измисли тази тема, сега се изпари и останалия 1% желание за работа дето имах.
      Уф. На мен и половин процент не ми остана.

      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Гледах твоя пътепис, в частта за Освиецим- отдавна ми е цел за посещение, но може и да ми откажат, като не- вписваща се в идеята за летен отпуск. Ще опитам, де.

      • Валери Недялков
        Валери Недялков коментира
        Редактиране на коментар
        За мен това е задължителна дестинация.
        Да,подтискащо е.
        Но тези неща не трябва да бъдат забравени,а единствения начин да се усетят жестоккостта и цинизма на направеното там,е да бъде посетена тази фабрика за смърт.
        Съжалявам за негативното настроение,което създава този коментар,но това е жестоката истина.

    • #6
      Единствените места с нормална температура за много движение са все в Швейцария. Ми, май си набелязахме десетина местенца за обикаляне:


       
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #7
        Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
        Единствените места с нормална температура за много движение са все в Швейцария. Ми, май си набелязахме десетина местенца за обикаляне:

        И в Швейцария в ниското е жега. Днес в Лугано беше 35, в момента на езерото Комо, в северната част е 36. А климатици почти никъде! Абе мъка!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          А, я дай информация от първа ръка за Лугано и Комо, че точно там си заплюхме. Има ли много навалица, някое място за къмпингуване ако ти е попаднало пред очите, изобщо всякаква информация ще ми е особено полезна.

        • Skorpion_BG
          Skorpion_BG коментира
          Редактиране на коментар
          Къмто Лугано е празно, няма навалица. На Комо много народ през уикенда, ама днес е по спокойно. Къмпънги видях само днес поне 3-4 за 60 километра път. Ама не съм се отбивал да видя как са населени. Цените в ресторантите драстично са нагоре.

        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря! Значи, типично събота и неделя е фраш, през останалото време се живее. Колкото до цените: ясно ми е, че няма как да са, като в Гърция- всеки ден на кръчма, ама ще го преживеем.

      • #8
        Давай към австрийските Алпи. Всъщност по всичките Алпи-Италия, Швейцария, Франция Германия. Ако все още е жега като отидете гледайте да спите нависоко, определено е по-хладно. На Фернпасс имаше някъв замък, къмпинги тук там и един лифт между два върха мисля. Много на юг е адска жега. В Алмерия беше 40+,но като се замисля и в Нант беше толкова, а е 2000км на север. Бретон е много красив регион за мен. За спане си писал къде, но да добавя и паркингите на супермаркетите, отделно и горивото по магазинските колонки е по-евтино.
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Бретон ни е в списъка, ама ще го обикаляме по- скоро септември. Мислел съм си за паркингите на супермаркетите- стават, ако за една вечер. Ние обаче не мислим да се утрепем от път, така че поне по 2-3 дни ще прекарваме на място.
          Я кажи какви са тези магазински колонки- колонки за гориво под жилижните блокове или са други?

        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Аа, не под жилищните блокове. Веригите супермаркети си имат собствени бензиностанции на паркинга на самия магазин, също и автомивки. Колкото до поредните нощувки, може просто да местиш катуна на друг край на паркинга, или денем просто да махнеш пикапа. Проблеми едва ли някой ще прави, предвид работното им време 08:30-19:30,айде по-големите са до към 20:30.
          Отделно пътищата, магистралите за коли не знам кви пари са, за нас са скъпи,Орлеан-Париж е 27Е, а май няма 100км от тол до тол. Чукваш в навито"без такса" и се радвате на гледките, но маалко по-бавно.
          Не мога да прикача снимка, дори в отделен пост.
          Търсиш вериги Carrefour, Auchan, E.Leclerc и Intermarche. Имат и каси и ПОС, но избягвай вечерно време да зареждаш. Миналата година зареждах газ на Льоклер посред нощ и блокираха 120Е.На другия ден парите са отблокирани, но е малко стресово в първия момент.
          Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 26-07-22, 09:09.

        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          О, да! Във Франция е задължително да зададеш на навигацията да няма платени пътища, защото иначе ти излиза през … ауспуха :-) . Не съм виждал тези бензиностанции по супермаркетите, но непременно ще ги пробвам.

      • #9
        - -
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #10
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар


          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Само едно празно квадратче се вижда…

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Виж по-долу, че нещо става май с тел-а и не мога да редактирам.
            Общо взето търсиш в навито station service leclerc/auchan/intermarche
            Снимката е отпреди месец долу-горе, сега цените са по-ниски.

          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно! Че, те цените на горивата са супер- аз очаквах да са доста по- надървени…

        • #11
          ​​​​​​Е няма такъв к.р,баси шибания х.йвей
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар


          • #12
            С оглед на жегите в момента, се насочихме към северната част на Алпите- Attersee. Така че спирките до там със съответното оставане от по 1-2 дни са София- Белград- Загреб- Атерзее:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F129B748-A979-462E-8470-F27F544270C1.jpeg
Прегледи:875
Размер:2.26 МБ
ID:6880293
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • Skorpion_BG
              Skorpion_BG коментира
              Редактиране на коментар
              Ако не бързаш в Швейцария спокойно може и без винетка.

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Дай малко повече инфо- не, че тея 45 евро за винетка са фактор на фона на всички други цени, но …

            • Skorpion_BG
              Skorpion_BG коментира
              Редактиране на коментар
              Ако не се движиш по пътища 1 и 2 клас винетка не е необходима. Ето тук има карта на пътищата в Швейцария за които трябва винетка. всички други са безплатни, пресичал съм я без винетка.
              https://www.vinetki.eu/shveicaria-vi...tni-taksi.html

          • #13
            Почивал съм зимата, на ски и си бях наел апартамент в Цел ам Зее. Езерото и планините наоколо са невероятно красиви. Около езерото има голям къмпинг, ресторанти и места за спиране. Горещо препоръчвам.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Мммм- мястото е жестоко- благодарско!
              За съжаление, къмпинга е изгорял март месец и до средата на 2023 ще се възстановява. При всяко положение ще посетя мястото!

            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Не знаех за къмпинга, но аз когато ходих през зимата имаше хора, които си живееха в къмпинга.
              И езерото и околностите са много, много красиви. Заплюх си да ги посетя и лятото, но до сега не съм имал възможност.

          • #14
            Вальо, едно от най-хубавите ни пътувания беше с план Алпи... и толкоз, с фери до Венеция и от там Доломити, северна Италия, Франция, Швейцария, Австрия, Словения и насам. Никакъв план не ти трябва, гледаш картата и пътуваш, там лошо място няма. Иначе мога да препоръчам определени места разбира се:
            Курмайор, къмпинг Гранд Жорас
            Езеро Розеланд
            Проход малък Сен Бернар (това е пътя от Шамони до Курмайор, но не през тунела, а отгоре през планината
            Силврета
            Венген,
            Инсбрук
            Мадона ди.... но и да ги изреждам няма смисъл, както казах там всичко е супер за път, гледките са навсякъде, пътищата хубави, спи се по отбивки, паркинги и къмпинги без проблем (изключение е Швейцария, защото там извън къмпингите пътищата са оградени и трудно се паркира за нощувки, не че и там не сме го правили, точно на Силврета над Давос, на 3000 м на прохода

            Ето един интересен източник с офроуд проходи в алпите, някои от които, са разрешени...
            https://alpenrouten.de/alle-punkte.html

            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Сашо, благодаря! Сега ще разгледам тези местенца. Като цяло и на нас това ни е идеята: пътуваме, пък където ни писне спираме и търсим място за нощувка.

          • #15
            И така, пътуването започна! :-)

            Решихме, обаче вместо да тръгнем директно към Белград, да отскочим за 2-3 дни до любимия Голям Беглик.
            До тук времето е твърдо с нас: два дена валя дъжд и всичко е мокро, пътя и бая разбит (от стената към Чатъма моста се е срутил и се обикаля целия язовир, за да стигнем до “нашето” си местенце), тоест имаме перфектната възможност да тестваме цялото оборудване как се държи/ стои при по- тежки условия на експлоатация. Утре го дават също да вали, така че тръгваме към Белград, но може и да се отбием за още една нощувка някъде по път, че през уикенда гастарбайтерите правят пътуването доста неприятно…

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9524B393-5E73-4131-9E54-FDA5C21EF4E4.jpeg
Прегледи:696
Размер:1.13 МБ
ID:6881038

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8FCFB921-3131-46FE-9584-569499A8A548.jpeg
Прегледи:700
Размер:542.9 КБ
ID:6881037
            08седемшест5едно513четири

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X