Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На палатка в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На палатка в Гърция

    Колеги, мисля тази година - първата половина на юли да забия със семейството си в Гърция на къмпинг за 12 дни! Първоначално идеята беше да наемем каравана, но се оказа, че сме закъснели - за датите които ни интересуват всичко е заето (или поне аз не успях да намеря нещо за 3 дни ровене из нета). Та след много умуване и увещания на съпругата ми от моя милост, брат ми и и приятелката му, решихме да сме на палатки! Изискването за къмпинга е, да е устроен с прилични санитарни възли и бани, да е с приличен плаж, с възможност за попълване на провизиите на нормални цени, с условия за приготвянето на храна (изградени зони за барбекю и/или общи кухни, или с разрешение за ползване на свое барбекю) и да има какво да се види и пообиколи на около. Моля за вашите препоръки за подобни дестинации посетени лично от вас. Имам доста богат опит с дивото къмпингуване в почти всякакви условия, но досега на подобно цивилизовано място на палатка, не съм бил. Вие сте на ход, за което благодаря предварително.

    Ще се радвам ако споделите опит и в посока на това какво задължително да си носим от България и какво спокойно можем да пазаруваме на място..?!

  • #2
    От: На палатка в Гърция

    Бил съм на Тасос на къмпинг с мотор. Има си всичко включително и даваха каравани под наем там. Много е писано за мястото!
    0878 706 714

    WWW.OFFROADMASHINI.COM

    Коментар


    • #3
      От: На палатка в Гърция

      Първоначално публикуван от jordansto Преглед на мнение
      Бил съм на Тасос на къмпинг с мотор. Има си всичко включително и даваха каравани под наем там. Много е писано за мястото!
      За кое място става дума и къде е писано? На Тасос има десетки къмпинги..?!

      Коментар


      • #4
        От: На палатка в Гърция

        Марто,къмпинг Lacara близо до Вурвуру.
        Много приятно място.Дърветата са до плажната ивица.Цените са добри.Магазин в самият къмпинг.
        Може да им разгледаш сайта.
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #5
          От: На палатка в Гърция

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          За кое място става дума и къде е писано? На Тасос има десетки къмпинги..?!
          Югоизток от Лименария. Не мога да се сетя и как се казваше къмпинга. Помня, че цената на каравана за ден беше колкото стая в хотел. Мястото е хубаво и водата беше много чиста.
          0878 706 714

          WWW.OFFROADMASHINI.COM

          Коментар


          • #6
            От: На палатка в Гърция

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            Марто,къмпинг Lacara близо до Вурвуру.
            Още един глас за Lacara.
            Много добро място има и бунгалца на входа на къмпинга за по претенциозните с климатик.
            LZ1ZAH

            Коментар


            • #7
              От: На палатка в Гърция

              Мога да кажа къде да не ходиш (поне аз не бих повторил): Къмпинг "Натура" при устието на Места, а и цялото близко беломорие. Колкото по-далече от bg, толкова по-добре.
              Около Вурвуру (Лакара) е супер, още малко надолу е Порто Елеа (там персонала е bg), Каламици Талата камп също е добре. По целия този бряг на Ситония има много добри къмпинги.
              А най хубавото е, че дори и да се случи вълнение, за 10-15 мин. може да стигнеш до тихо море от другата страна
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #8
                От: На палатка в Гърция

                Как стои въпроса със зареждането на LPG в Гърция (досега съм бил два пъти на Родос, но ходих с кораб и един път с дизелов джип ходих до Евиа), че досега не ми се е налагало и не съм на ясно..?!!

                Мога да кажа къде да не ходиш (поне аз не бих повторил): Къмпинг "Натура" при устието на Места, а и цялото близко беломорие.
                Това доста често е много по-полезна информация...
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-04-15, 08:39.

                Коментар


                • #9
                  От: На палатка в Гърция

                  Въпрос - някъде на Тасос разрешено ли е да се къмпингува свободно , демек - тука ми харесва , опъвам си палатката...
                  Още от сега преди да сте ме почнали - от как се помня ходя сред природата на палатка - винаги оставям мястото по - чисто отколкото съм го заварил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: На палатка в Гърция

                    Около Солун на много места има LPG.
                    по ръкавите на Халкидики почти няма.
                    Но ако ходиш към Вурвуру (Лакара) ще ти кажа къде можеш да зареждаш-на около 10-15км от там
                    А от границата до там една бутилка би трябвало да ти стигне.
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • #11
                      От: На палатка в Гърция

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Въпрос - някъде на Тасос разрешено ли е да се къмпингува свободно , демек - тука ми харесва , опъвам си палатката...
                      Още от сега преди да сте ме почнали - от как се помня ходя сред природата на палатка - винаги оставям мястото по - чисто отколкото съм го заварил.
                      Не мисля че е разрешено дивото къмпингуване където и да е в Гърция но ако не правиш простотии (разбирай палене на огън) няма да имаш проблем. Можеш да разгледаш района около Astris според мен има подходящи места.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: На палатка в Гърция

                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        Около Солун на много места има LPG.
                        по ръкавите на Халкидики почти няма.
                        Но ако ходиш към Вурвуру (Лакара) ще ти кажа къде можеш да зареждаш-на около 10-15км от там
                        А от границата до там една бутилка би трябвало да ти стигне.
                        Аз като заредя на границата, до там ще изкарам, ама ако щъкаме наоколо, ще трябва папо за мечо... Със сигурност поне един ден ще си заделя за обиколка по местните чукари с джипа!

                        Коментар


                        • #13
                          От: На палатка в Гърция

                          Марто, изберете си район, и карай къмпингите наред. Преди да се настаните помолете да видите местата и ще разбереш дали е за теб това място.
                          Свободни места за палатки почти винаги има. Условията ти се покриват от 90% от къмпингите.

                          Аз лично много харесвам района на западната част на Ситония.

                          Дивото къмпиране е забранено навсякъде. До скоро нямаше проблеми, но гърците са се хванали да си попълват бюджета.
                          Доста хора има "изгорели" от кемперистите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: На палатка в Гърция

                            Понеже и мен ме вълнува същото ето какво намерих в случай,че не е видяно вече......
                            http://velqn.com/?p=3247
                            http://www.dnevnik.bg/blogosfera/post.php?id=12348
                            Последно редактирано от svjokera; 15-04-15, 09:30. Причина: допълнение
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: На палатка в Гърция

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Аз като заредя на границата, до там ще изкарам, ама ако щъкаме наоколо, ще трябва папо за мечо... Със сигурност поне един ден ще си заделя за обиколка по местните чукари с джипа!
                              До Никити има LPG
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X