Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

    Като гледам картата - минали сте по "бял" път (в гуугъл мапс). От опит с пътуванията в Украйна съм извел едно правило - пътуване само по големи пътища, които също са в отвратително състояние, но тия малките са доминантно в състоянието, което си видял. Малките се ползват само при липса на алтернатива, както пътя Рени - Измайл долу в Одеска област (който в 2011-та беше в идентично положение като на видеото). А миналата година бяхме в района където си ходил - влизане от Солотвино, и после към Лвов към Ивано-Франкивск - пътят е малко по-главен, но естествено е зле (тука съм писал). Местните казваха, че "автострадата" към Лвов е през Мукачево, но ние минахме през високите Карпати по "приключенска" програма.

    Иначе моята класификация на украинските пътища, след като тази година за трети път бяхме там (макар и за малко) е следната: добър път е този по който можеш относително постоянно да държиш скорост 80 км/ч. Това, обаче е за мотоциклет - там може да заобикаляш трапищата и дупките. С кола скоростта е още по-лоша...

    Всъщност "потресаващото" на цялата работа не е точно тоя път, а това, че по-голямата част от пътищата в Украйна са в това състояние...
    Последно редактирано от damon; 24-11-14, 16:53.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #17
      От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

      Вече се върнах. Малко съм наснимал центъра на Хуст, но снимките после.

      В града има забележимо неравенство на половете: жени към мъже е нещо от рода на 4 към 1. Мъжете са трайно в Унгария, Румъния и по-далеч в ЕС. Тези които са си там са или невръстни/учащи/млади безделници до 20г, или над 50г, или малцината движещи дребен бизнес в магазинчета, работилници и подобни.

      Коментар


      • #18
        От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Вече се върнах. Малко съм наснимал центъра на Хуст, но снимките после.

        В града има забележимо неравенство на половете: жени към мъже е нещо от рода на 4 към 1. Мъжете са трайно в Унгария, Румъния и по-далеч в ЕС. Тези които са си там са или невръстни/учащи/млади безделници до 20г, или над 50г, или малцината движещи дребен бизнес в магазинчета, работилници и подобни.
        Туй като след ВСВ бре!
        А минава вече трето поколение?

        Коментар


        • #19
          От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

          Предполагам, че може да се причисли към косвените резултати от ВСВ.

          Коментар


          • #20
            От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Предполагам, че може да се причисли към косвените резултати от ВСВ.
            .

            Коньечно, натюрлих.

            Коментар


            • #21
              От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

              Околовръстното на Елхово посока ГКПП Лесово е същата леща.

              Коментар


              • #22
                От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                Ясене, да не докара още една бре !?
                Нещо уморено пишеш.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #23
                  От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                  Те пътищата по Украйна и през 90-те не бяха слънце. Там ми се е случвало както си карам по магистрала (Одеса-Киев), магистралата да свърши, 3-4 километра гола поляна и после пак магистрала. В 3 сутринта действа доста разбуждащо
                  Като цяло ми е тъпо, защото всъщност харесвам Украйна и украинците. Даже и езикът им ми харесва, колкото и руснаците да се опитват да го изкарат, че бил развален руски - те и за българския така си говорят, но това е друга тема. Предполагам, немалка роля играе и факта, че чист украински съм слушал предимно от наистина интелигентни хора ... някои от тях жени... някои от тях просто разкошни...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                    Повдигам стара тема но много неща ми се появиха пред очите след видеото .
                    И аз минах от там 2рият път когато ходих във Украйна (първият след свадбата със самолет ) .Точно на този път със омегата ми трябваше помощ ! Автомобилът остана заклещен на предна броня и на прагът а гумите във дупката . Да със задно е но излизане няма . Издърпа ни един автобус със 16 газови бутилки на тавана . По тези 12км (помня и ще ги помня) изпадоха болтовете на сенниците ,левият халоген ,кората отдолу,няколко изгорели крушки и някои други дребни неща. Да не говорим за рени и корупцията 120 евра не им харесоха и се задоволиха със 20 накрая като ми писна. Уникална страна е това и много приятен и работен народ ,жалко че съдбата им вече сме я видяли и изпитали на собственият си гръб.
                    о897ч87о3о

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...Нали от известно време съм съветски зет (не точно руски - обясненията по-натам), отвори се едно пътуване до гр. Хуст, Закарпатска област в Украйна. ...
                      Ха, какво съвпадение, моя приятел Виктор а.к.а. УкраинПацанСтрой и той е от Хуст.

                      Там доста хора са полу-украинци според Виктор, който е полу-унгарец по паспорт с майка германка )

                      Няма друго толкова хубаво сладко вино и пушено сало както в този регион.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        Толкова красиви жени на единица площ,не съм виждал никъде другаде,освен в Украйна.Бил съм основно в Киев и цялата Бориспилска област,и до Чернобил ,не помня да съм виждал по лоши пътища от нашите... вероятно не съм ходил много далече от столицата.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Толкова красиви жени на единица площ,не съм виждал никъде другаде,освен в Украйна.Бил съм основно в Киев и цялата Бориспилска област,и до Чернобил ,не помня да съм виждал по лоши пътища от нашите... вероятно не съм ходил много далече от столицата.
                          Пътищата са доста по-лоши от нашите, но по сравневние с преди 10 години са мноооого по добри. Постоянно ремонтират и основните пъгтища вече са ок! Но второстепенните са трагедия.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Толкова красиви жени на единица площ,не съм виждал никъде другаде,освен в Украйна.Бил съм основно в Киев и цялата Бориспилска област,и до Чернобил ,не помня да съм виждал по лоши пътища от нашите... вероятно не съм ходил много далече от столицата.
                            Имам един приятел, завърши в Киев за борд инженер. Всички му завиждахме благородно ...поживя си. После замина да работи във Виетнам....от тогава казва: повече с друга жена освен от жълтата раса...нищо общо. Още е там...

                            Коментар


                            • BatGeorgeone
                              BatGeorgeone коментира
                              Редактиране на коментар
                              И го разбирам напълно, обаче аз последния път когато обясних публично защо е така ме баннаха за известно време

                            • artefekt
                              artefekt коментира
                              Редактиране на коментар
                              Стана ми интересно....защо са те избаняли. Не се сещам какъв би могъл да е повода.
                              Дай някаква подсказка...

                          • #29
                            За каквото и да става дума, Гагич има подобна история в която са го баннали във Форума

                            Обаче при Джорджоне е нещо ново.
                            Спомням си че преди време се беше развихрил да плюе по белите жени на едро ама дали заработи бан не помня.

                            Коментар


                            • BatGeorgeone
                              BatGeorgeone коментира
                              Редактиране на коментар
                              От "ергенска" гледната точка, всичкото жена с което може да общуваш на руски е рускиня, инак ако ще задълбаваме в подробности и генетични особености се губи фокуса на дискусията.

                              Никак не казвам, че укранците са руснаци, казвам, че за нуждите на адекватно описване на разните изпотяващи забавления по морето през младежките ми години за мен категоризацията работи, а за нуждите на подобна категоризация в настоящото време за не-ергенски нужди, пак върши работа.

                            • artefekt
                              artefekt коментира
                              Редактиране на коментар
                              Бат Гошо....не е до отделителната система....до отношение и възпитание е😉

                            • large
                              large коментира
                              Редактиране на коментар
                              Аз пък си мисля че бърка отделителна и храносмилателна система (от край до край), ама то, вече, хората какво ли не са готови да направят...
                              Ся се сетих и за един цитат по направлението, накъдето се извърта тямата: "Me love you long time"

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X