Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

    Нали от известно време съм съветски зет (не точно руски - обясненията по-натам), отвори се едно пътуване до гр. Хуст, Закарпатска област в Украйна. За мен това е първо пътуване с автомобил в чужбина, впечатленията си ще излагам без претенции за изчерпателност или последователност.

    Ето как те посреща Украйна на около 100м от границата при Халмеу-Дякове

    http://video.offnews.bg/video/Ukrajn...63c7d2c9384a84

    Пътят не е изоставен, по него минават междуселските автобуси и разнообразни други форми на транспорт. Потресаващият участък е няколко километра, включително през две села. После се оправя до степен да може да се включи 4 предавка.
    Последно редактирано от Димо; 21-11-14, 11:48.

  • #2
    От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

    Това е като у Бейрут,всичко е само трапове.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

      Нали на едно Чероки пишеше ''No road - no problem''.
      ПП - За вас незнам, при мене видеото си излиза нормално.
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #4
        От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

        Е тва е против превишена скорост

        ПП Оффтубе са ебати нахалите - два пъти ме караха да гледам реклами по 20 секунди
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

          Хубаво е ,че си стигнал по живо и по здраво.Разказвай подробно впечатления от пътя.

          Коментар


          • #6
            От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

            Димо видеото го е зачукал и вече работи. Офф-тубата си има някои трески за рендосване.
            За Чероки не знам, аз бях с дядо Еспас. Картерът му както си беше на войнишка манерка, така и си остана, с някоя и друга нова вдлъбнатина.

            Като написах за езиците - тук 1/3 от хората говорят направо на руски, друга 1/3 - на книжовен украински, останалите - на някакъв местен украински диалект който аз въобще не схващам, или на смес от трите неща. За пълнота на картинката - румънски и унгарски, особено в пазарния ден. От всекиго се очаква да разбира другите езици. Ако не - повтаря му се на някой друг, докато си смени изражението. Също няма и очакване да отговориш на езика на който са те попитали.

            Коментар


            • #7
              От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... От всекиго се очаква да разбира другите езици. Ако не - повтаря му се на някой друг, докато си смени изражението. Също няма и очакване да отговориш на езика на който са те попитали.
              Е тва ми хареса ! ,
              но, ако работи, е най-добрият начин за разбирателство !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                Работи, разбира се, както във всяка мултиезична култура.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                  Бил съм в Сату Маре в Румъния, същата мешавица. Освен стандартните унгарци и румънци, има и славяни. Ама кви са, украинци, словаци, поляци или пък други - Божа работа...
                  Последно редактирано от mikivt; 21-11-14, 15:50.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                    То Satu Mare е на 50км, минахме оттам. Като архитектура не се различава особено, някаква екстремна география не ги разделя, та 50-60 години политическа изолация явно не са променили принципно картината.

                    Надписите в Сату Маре са на румънски и унгарски. Селата наоколо ясно си личат кое на кои е. И да, има и трети вид ама за краткото си преминаване не разбрах какви са.

                    Това, което се различава между окръг Сату Маре и Закарпатие е икономиката. Румъния е явно уредена и работеща страна, малко по-богата от България. Сградите са на различен етап от последното пребоядисване, но най-старата боя е примерно на 10г, изоставените са много малко. Движат се коли, камиони, машини, хора и стоки. Техниката е нова и изправна. Земите се обработват, виждаш ги на различен етап от обработката и с различни земеделски култури. Цените (доколкото съм ги гледал) са близки до българските.

                    Минаваш в Украйна - пътищата разбити и пусти, пустеят и част от земите. Сградите очукани, много от тях на 50г и повече от последния ремонт. Хората се придвижват пеш и с велосипеди, колите са малко и повечето са ВАЗ от 1970-2005г. Кривият ксенон, шумните гърнета и тъмните стъкла изобилстват. Цените са контрастни - някои неща са доста по-скъпи, други - доста по-евтини от тук.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                      Мнда, румънците работят.
                      Важно е да се проумее защо и да се приложи и тук. Или пък в Украина.

                      Дай нещо снимки де
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                        Всъщност то се прилага и тук. Разликата между Румъния и България я има, особено ако минаваш през ДМ2, защото преди Румъния минаваш през Северозапада. Но спрямо Украйна е потресаващо.

                        Снимки не съм правил. Може да се опитам утре и на връщане, особено ако и видеото от колата се държи нормално. На идване е работило в някакъв режим motion detect и много интересни работи е изтървало.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                          Като споменах за интернационализма - има (разбира се) цигани. Биват също няколко вида, грубо казано - към всеки от народите вървят и "неговите си" цигани. Понеже знам че някой ще попита - да, интегрирани са. Поне тези които видях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Дай нещо снимки де
                            Се нещо ти е направило впечатление "по-така".

                            Щракай с телефона, ако и да е "по-набързо".
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Украйна, Закарпатие - назад в края на 80-те. Дупки, смес от езици, гроши немае...

                              То без фото ще е постна манджа!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X