Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

    Все ми се струва ,че порядъка е Албания, Черна Гора, Хърватска..........от тази гледна точно ми се струва ,че ще спестите финанси ако ги разгледате по ред на номерата и се върнете през Сърбия...........лично мнение.В хърватска преди да седнете да ядете огледайте менюто и .........порциите по масите.Лично не мен кухнята не ми допадна а цените ми се сториха възсолени.И още едно лично мнение.....бих спестил Охридско езеро и бих си направил екскурзия в Черна гора и Хъраватска. Охридско езеро винаги може да се види за един уикенд...........
    Последно редактирано от alex052; 20-03-14, 15:05.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #17
      От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

      Мерси, сега ще сваля IGo и ако имам въпроси ще пиша на ЛС... а относно плажа Ада Бояна... просто съм си мислел за Хърватска.... Имал съм предвид Черна Гора Иначе не се получава сметката. Даже сега почвам за навръщане маршрута да го обмислям през Копаоник да им видя зимният курорт
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • #18
        От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

        Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
        Имам резерв от 1-2 дни,(преди края на почивката-винаги си оставям по 1-2 дни резерв) така че може връщането да не го правя наведнъж, а с нощувка някъде. Все още ги обмисляме вариантите и се чудим как точно да го организираме. За сега ми се върти в главата след като прекосим Албания и нощуваме да отидем направо в Дубровник (докато има повече финанси) и после към Котор и Будва (тъй като в Черна Гора си мисля че е малко по-евтино).
        Щом имаш резерв и ако не ви плаши по-дълъг път, аз бих го направил София -> Сплит/Риека и после спускане към Дубровник
        Адриатика да го гледаш винаги отдясно си е Кеф.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #19
          От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

          DBRS, чел съм темата на Яро и знам че е кеф да го гледаш от дясно (особено пък за навигатора ), НО аз искам първо през Македония и в плануваната екскурзия няма да ходя към Загреб и Плитвички езера, ще останат за по-натам във времето

          Искам да ви попитам подробни пътни карти на европа от къде намирате? (хартиени) Свалих си Иго, с най-новите карти(пробвах всички но на Навтек ми изглеждат по-подробни), но ми прави впечатление че гугъл знае повече пътища също така в тези карти няма някои главни пътища които ги има в гугъл. Това е и причината да си вземем хартиена карта, но нещо не намирам. В някоя от големите книжарници като Orange ли трябва да търся?

          П.П. Намерих си на Албания и Македония от този пост, но ще се радвам да ми кажете къде ги има хартиени:

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...33#post2112933
          Последно редактирано от bestbg; 27-03-14, 14:26.
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #20
            От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Щом имаш резерв и ако не ви плаши по-дълъг път, аз бих го направил София -> Сплит/Риека и после спускане към Дубровник
            Адриатика да го гледаш винаги отдясно си е Кеф.
            Според мен от Риека до Сплит няма какво интересно да се види. В началото се вижда Крк насреща, а след това брега не е нещо впечатляващо. От Сплит до Дубровник е много приятно.

            Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
            ... Искам да ви попитам подробни пътни карти на европа от къде намирате? (хартиени) ...
            От Европа.

            Коментар


            • #21
              От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

              В Охрид няма какво да видиш ,всичката история и старини са новопостроени , а са и малко кофти хора.

              Коментар


              • #22
                От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                Искам да ви попитам подробни пътни карти на европа от къде намирате? (хартиени) Свалих си Иго, с най-новите карти(пробвах всички но на Навтек ми изглеждат по-подробни), но ми прави впечатление че гугъл знае повече пътища също така в тези карти няма някои главни пътища които ги има в гугъл. Това е и причината да си вземем хартиена карта, но нещо не намирам. В някоя от големите книжарници като Orange ли трябва да търся?

                Пътни карти съм си купувал от големите книжарници и от Метро.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                  Горещо препоръчвам еднодневна разходка и до Стон и Корчула

                  https://www.google.com/maps/dir/42.6...m0!1m0!1m0!3e0

                  това предполагам си го чел също

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83421

                  и най прекия път до Будва ии от Буда е това

                  https://www.google.bg/maps/dir/42.73...!1m0!3e0?hl=bg
                  Последно редактирано от drago varvar; 27-03-14, 15:43.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                    На отиване за Будва минах през Нови Пазар. Нормален път съвсем навсякъде, до Кральево в Сърбия си е съвсем цивилизовано, към Нови Пазар си е ориенталска цигания. Боклуци, просяци пред маркети и магазинчета, ама пътят не е лош. Минава се достатъчно бързо, един полицай не съм видял по пътя дори. В Черна гора реших да мина по долният от Беране път, който не съм минавал - там загубих малко време, пътят е практически еднолентов, качва се до 1400мнв, като горе дори има и сняг по банкета, но пък гледката е хубава. Пътеписи за Черна Гора във форума ни има писани доста, тъй, че няма да задръстваме форума с еднакви теми, само една снимка от крайната цел за колорит.

                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                      Върнахме се преди седмица, но сега се занимавам по джипа и нямам време да пиша. Искат паспорт и зелена карта в Албания и Черна Гора. Пътя е идеален. За 2200км дупки се появиха малко преди България.

                      Албанската магистрала след Елбасан която спестява доста, но е в строеж

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2350.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5587206

                      Албански Ровър десняк. Всяка пета джипка беше LR даже едната я караше монахиня.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2402.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5587207

                      Шкодерската крепост

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2431.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5587208

                      Пътят след границата до Улинц беше по интересен:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2456.jpg
Прегледи:1
Размер:190.0 КБ
ID:5587209

                      Но така видяхме Бар отгоре:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2476.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5587210

                      После навигацията ме отби от главният път и ме качи някъде над Будва: (за което не съжалявам)
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2504.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5587211

                      Вече бяхме пътували към 8ч от Охрид ( Тръгнахме сутринта от Охрид, прекосихме Албания и Черна Гора- малко преди границата намерихме къмпинг) Местност Зеленика май беше:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2526.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5587212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2535.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5587213

                      После пътуването продължи към Стон , Корчула и обратно Дубровник за 2 нощувки. Лифта до кръста открива страхотна гледка.:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3231.jpg
Прегледи:1
Размер:234.5 КБ
ID:5587214
                      Квартирата която Яро препоръча беше идеална и имаше малко раздвижване нагоре-надолу по стълбите водещи към Старият Град. Снимки има много, но 1 по 1 ми е малко досадно качването. Спахме в Котор 2 дни и обиколихме целият залив и крепостната стена. Имаше топване в Адриатика:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4100.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5587215

                      Крайният разчет:

                      2200км, Разход около 8/100 което доста ме учуди. Много гледки снимки и 10дни прекарани с голямо удоволствие. Хората навсякъде бяха усмихнати и учтиви.
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X