Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

    Здравейте, не знам дали тук и е мястото на темата, но не много се чудих къде да я пусна. Има много подобни, но не знаех в коя да пиша, пък и имам въпроси.

    Планувам след около месец с приятелката да си спретнем една малка обиколка. Понеже много се чудих дали да си вадя паспорт и сега реших да си извадя и пътя се промени малко (да използвам паспорта ). Идеята ни е да използваме 10 дневната почивка която ни се очертава около май месец.

    Организацията мисля да е следната:
    Ден1:Тръгване рано рано сутринта от София, Кюстендил и пристигане в Охрид (някъде около обед-незнам колко е пътя). Чуденката ми за Охрид е дали на място ще можем да си намерим да нощуваме за 1 вечер., но мисля че няма да е проблем. Стая за 2-ма все ще има свободна, но колко ли ЕВРО ще срува и дали само с евро ще се оправим. Последното ми сипване на нафта мисля да е в Кюстендил (90литра)
    Ден2: Рано сутринта тръгваме към Будва, транзит през Албания. Не мисля че там има къде да се отбивам а и не съм го планувал. Четох няколко Пътеписа, но още немога да разбера как е пътя, но както и да е ще се преодолее (нафтата мисля че ще стигне до Будва ако съм сипал в Кюстендил), така че и зареждането на албанска територия мисля да го пропусна. Интересува ме там пътни такси и някакви такива екстри дали ми трябват? Предполагам за 5-6 часа ще прекося албания и ранният слетобед да съм в Будва където пак на място мисля да си потърсим стая или къмпинг.
    Ден 3-6: Тук за тези дни мисля да си намерим къмпинг в околностите между Будва и Котор (предполагам има и ще се радвам ако ми споделите за такъв).
    Ден 7:Тръгване рано сутринта към Дубровник, предполагам за 2-3 часа все ще стигнем до там и следва търсене на местенце за настаняване в околностите(пак може и къмпинг ако знаете за такъв или по-евтинко спане, че съм чувал добри суми за Дубровник)
    Ден 8: Обиколка из Дубровник и ако има време с корабче возене и таквиа глезотии, Евентуално и ден 9 оставаме там. Пътя на връщане се чудя как да го организирам. Дали да се върнем през Цетине-Подгорица или през Босна и Херциговина. От къде е по-добрият избор?

    Ще се радвам ако споделите малко опит из тези пътища. По най груби калкулации са към 2000км с возенето напред назад докато обикаляме. Зелена карта и паспорт ще ми трябва. Винетки и пътни такси май няма (ако има моля кажете). Спането ще е по-къминги (повече ни харесва, а пък е и по евтинко). Надявам се да си доизясня точно от къде да минем и средата на май месец тази тема да стане евентуално фото разказ

    Мерси за вниманието

    П.П. Мисля да го направя пътуването с LR Disco 300tdi. Разхода ще го видя как ще бъде. Другата опция е Субару Аутбек(автомат) ще е блага работа, но пълномощно ще ми трябва, а много разправия ... също така и пежо 206ХДИ е на разположение с минимален разход, но му нямам вяра на съединителя ...

    П.П.2 За горивото къде ще ме посъветвате да сипвам? Предполагам ще трябва само един път да сипя някъде. Диското събира 90-на литра и мисля една метална туба да си сложа в багажното. В Черна гора или Хърватско по-добре?
    Последно редактирано от bestbg; 19-03-14, 12:40.
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

  • #2
    От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

    Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
    Здравейте ....
    В края на месеца отивам в Будва-Котор за няколко дни, тъй, че ще пусна прясна информация. Въпреки, че поне на отиване, съм избрал да мина през Сърбия.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

      Няколко неща и от мен, по ред на дните/ точките.
      В Охрид двойна стая започва от 40-50лв., като на много места приемат и левове. Става и с евро.
      Около Будва и Котор къмпингите може и да не работят в началото на май. Защо не прегледате booking точка com поне за ориентир на цени.
      За Дубровник съм спал на отлично място (апартамент) за 35 евро на вечер, с тази гледка:




      Моя съвет е, прекрайте време (с нощувка) и в Дубровник. Имайте предвид, че пътя (от Будва или Котор) до Дубровник и обратно, плюс паркингите в Дубровник ще изравнят цената на нощувката. А Дубровник си заслужава.

      За горивото - аз в тези райони не съм попадал на лошо гориво. Ако ще зареждате в Хърватска или плащате в брой в куни или с карта. Не във всички бензиностанции приемат евро.
      На връщане през Босна и Херцеговина има много смисъл. То цялата бивша Югославия е прекрасна...

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

        Яро, а картон ? Бива ли такива неща да показваш и то в работно време ?

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

          Yaro, чел съм ти темата за обиколката ти. В дубровник със сигурност ще има нощувка, но за навръщане се чудим дали през сърбия да минем или през Босна. Цените които казваш за Охрид са горе долу както ги очаквах.Най много ме притеснява таз Албания, но мисля че ако мина транзит от там ще се оправя Апартамента в Дубровник как го намерихте? На място ли търсихте или предварително запазване?
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

            Аз лично през Албания не съм минавал, но каквото съм говорил с познати минали, няма от какво да се притеснявате.
            Така говорят и за Косово... ама.. знае ли човек.

            Миналата година на Халкидики се запознах с един немец дето кръстосвал албанските чукари с джипката си 1 месец.
            Каза, че никой за нищо не го е тормозил. Полицията имали нараждане да не закачат чужденците, че прецакват туризма

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

              Най-лесно поне за мен, резервацията да си я направиш през букинг ком. На място може и да не се оправиш, я няма да имаш време за обикаляне и търсене, я още нещо.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                С букинга, ще си по-спокоен. Цените на място често са по-ниски.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Яро, а картон ? Бива ли такива неща да показваш и то в работно време ?
                  Ама ти работиш ли в работно време, Капитане? ;-)

                  Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                  Yaro, чел съм ти темата за обиколката ти. В дубровник със сигурност ще има нощувка, но за навръщане се чудим дали през сърбия да минем или през Босна. Цените които казваш за Охрид са горе долу както ги очаквах.Най много ме притеснява таз Албания, но мисля че ако мина транзит от там ще се оправя Апартамента в Дубровник как го намерихте? На място ли търсихте или предварително запазване?
                  Албания е прекрасна държава. А техния Балкан е силно пожелателен за всеки екскурзиант-пътешественик с уклон към каране извън пътя в гората/планината. Апартамента ми го даде приятел като координати, ще се опитам да го намеря и да ти го пратя на лс.
                  За мен връщането от Дубровник към България бе дълго, приятно в частта до Подгорица, след това в онзи каньон е много красиво, но в един момент ми писна да карам 2-4 часа с 50 зад разни камиони, дадох ляв мигач на първата права и последва инстанта и непланирана кредитна транзакция в неприятен размер (това вече беше в Сърбия).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                    Хубаво сте го замислили.Две поредни години ходим до Дубровник, Будва и Котор.Препоръчвам по пътя от Албания към Будва да посетите плажа Ада Бояна.Минавам през Сърбия, Босна , и т.н. през Албания не съм минавал.Ако пътувате навръщане през Босна и Сърбия имайте предвид ,че две поредни години пътя покрай Требине/мисля така се казваше/ е в ремонт и обхода е малко гаден.И ако ползвате ГПС.......нови карти.Аз ползвам IGO и съм нямал никакви проблеми в региона.По пътя Будва-Котор може да си направите кефа да ползвате и ферибот............то не е ясно кое е по красиво пътя покрай залива или гледката към морето.Помня ,че четох за някаквио винетни такси из Албания някъде из форума ако искате проверете си.Спазвайте правилата за движение/особенно в сърбия и хърватска/ В будва може да си намерите нощувка в пралично хотелче за около 30-40 евро по това време.Разходете се около будва има много красиви места.Относно Дуброавник......аз бих отседнал във Млини или Купари /или някъде из селцата/ намират се на 6-8 км от Дубровник, може да намерите нощувка за около 20-25 евро в праличен апартамент.В Дубровник има голям паркинг на входа на стария град.....малко е скъп но за сметка на това е отдалечен........поне сте спокоен за колата.Има указателни табели.Ако нещо друго ви интересува питайте.А и да не забравя.......бих вечерял в ресторант Дворище в стара Будва.

                    п.с.В Черна Гора си преглеждайте внимателно сметката за каквото и да е...........И четете внимателно менютата.......ако се разочаровате от храна или сървис няма да сте първите.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                      Супер идея!
                      Такава екскурзия направихме през септември 2009, в Охрид бяхме за съжаление само ден след трагедията с българските туристи.Варна - Кюстендил, Кюстендил - Охрид, Охрид - Котор, Котор - Жабляк, Жабляк - България.
                      Пътувахме през Албания без спирки - около 5-6 часа. От Елбасан до тирана се минава по билото на масив и се откриват страхотни гледки.От Тирана на север строяха магистрала -сигурно вече е посторена. По пътищата в Албания само стари мерцедеси - коли и микробуси, които спират както си искат - трябва да се внимава много! В Тирана има много просещи майки с деца, които ходят между колите - никакво спиране и затворени прозорци. За Будва, Котор и Дубровник - толкова е хубаво, че няма тръгване! Всеки може да си направи програма според стотинките и времето. На връщане от Котор минахме през Подгорица и ЗДЪЛЖИТЕЛНО през манастира Острог!!! Пътят е страшен - това трябва да се види на място! Каньонът на река Тара също не трябва да се пропуска. Връщането през Сърбия е дълго, много дълго ако се спазват всички ограничения на скоростта. Почивка може да се направи в Златибор!Успех и хубаво време!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                        Добър ден

                        Мерси за препоръките на всички. Изникват ми въпроси. Златибор погледнах и ми се струва че google мапс ми го дава бая далечко. Аз мислех Подгорица,Нови Пазар, Крушевац, Ниш.... Гледах сега излзиа със 100км повече, което не е нищо ако се минава през по-добри пътища и има какво да се види. Ако минавам през Златибор после Ужице,Чачак и след това магистралата за Ниш. Кой е верният път?

                        Албания. Там съм че че между Елбасан и Тиране било лошо, но в гугъл ми излзиа че има магистрала (аутострад ) който минава по реката а не по билото.

                        Относно плажа Ада бояна ми излзиа че ще ми е най-добре там да нощувам след като влезна в Хърватска и май така ще стане.

                        Igo, мога ли да го кача на телефон Samsung S2 ? И като цяло каква навигация да си сваля която няма да се нуждае от интернет ?

                        Също така и Острог го видях.. близко изглежда до Подгорица. За сега си набелязваме точките, за да може да начертаем картата Пак благодаря за съветите.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                          Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                          Добър ден

                          Мерси за препоръките на всички. Изникват ми въпроси. Златибор погледнах и ми се струва че google мапс ми го дава бая далечко. Аз мислех Подгорица,Нови Пазар, Крушевац, Ниш.... Гледах сега излзиа със 100км повече, което не е нищо ако се минава през по-добри пътища и има какво да се види...
                          Ако ще се минава Дубровник - София за един ден, не съм сигурен, че ще остане време за разглеждане, или поне не на всички тези точки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                            Имам резерв от 1-2 дни,(преди края на почивката-винаги си оставям по 1-2 дни резерв) така че може връщането да не го правя наведнъж, а с нощувка някъде. Все още ги обмисляме вариантите и се чудим как точно да го организираме. За сега ми се върти в главата след като прекосим Албания и нощуваме да отидем направо в Дубровник (докато има повече финанси) и после към Котор и Будва (тъй като в Черна Гора си мисля че е малко по-евтино).
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети за обиколка от София-Охрид-Шкодер-Будва-Котор-Дубровник

                              Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                              Добър ден

                              Мерси за препоръките на всички. Изникват ми въпроси. Златибор погледнах и ми се струва че google мапс ми го дава бая далечко. Аз мислех Подгорица,Нови Пазар, Крушевац, Ниш.... Гледах сега излзиа със 100км повече, което не е нищо ако се минава през по-добри пътища и има какво да се види. Ако минавам през Златибор после Ужице,Чачак и след това магистралата за Ниш. Кой е верният път?

                              Албания. Там съм че че между Елбасан и Тиране било лошо, но в гугъл ми излзиа че има магистрала (аутострад ) който минава по реката а не по билото.

                              Относно плажа Ада бояна ми излзиа че ще ми е най-добре там да нощувам след като влезна в Хърватска и май така ще стане.

                              Igo, мога ли да го кача на телефон Samsung S2 ? И като цяло каква навигация да си сваля която няма да се нуждае от интернет ?

                              Също така и Острог го видях.. близко изглежда до Подгорица. За сега си набелязваме точките, за да може да начертаем картата Пак благодаря за съветите.
                              Ада бояна е близо до границата Черна Гора Албания малко след Улчин под Долни Стодж или както там се чете.............така ,че няма как да е по добре в Хърватска да спите.........По пътя към Дубровник може да ползвате ферибот от Лепетане до Каменари гледката към залива е изключително красива.Хваща се след Тиват.
                              Дубровник София е около 720-750 км пътя.Лично аз минавам през Босна и Сърбия по маршрут София ,покрай Ниш, Крушевац,Чачак,Пожега,Ужице, Вишеград/тук раката е красота/,Горажде,Фоча,Грацко,Требине,Дубровник...........Ако изберете този маршрут ще изровя снимка на една изключително приятна кръчма за почивка.


                              За Будва директно пак през сърбия.....поне така минах по маршрут:след.............. Крушевац,Кралево,Нови Пазар,Розаже, Беране,Коласин.............Подгорица, Будва.
                              Около 650-670 км. прехода е тежък/ е и красив де/ , кара се бавно има един участък от около 30 км . в тесен път/за две коли трудно да се разминат/ кара се с повишено внимание.Иначе не е лош минах го с ниска кола без ядове.IGO няма нужда от нет ако искаш свали я, ако не се ориентираш пиши ще съдействам.
                              приятно пътуване.
                              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                              GSM +359 895 236 182

                              А Rhf +

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X