Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

    Накратко ,какво ми се случи вчера...Карам по магистралата за Загреб,горивото ми е на привършване . Хубавото на Хърватските знаци е, че пише след колко километра е следващата бензиностанция . И така карам си аз,виждам табела ,според която следваща бензиностанция няма (километрите са задраскани ) ,освен тази която следва . Малка ,, шано'' бензиностанцийка ,под бранда на монополиста INA ( STARO PETROVO SELO) .Нареждам се на опашката от ляво на колонките (резервоара на Диското е от дясно ). Дойде идиот от персонала и ми каза да мина от дясно, там бил ДИЗЕЛА....Дай-дай-дай...(че маркуча е къс),хвала,добро...и идиота ми мушнал пистолета за БЕНЗИН 98 . Аз през това време търся данни за фактура ,пазарим се на развален хърватски дали мога да платя с карта или в евро... Взимам си ,,рачуна'' (касовата бележка ) и тръгвам .Задавам на темпомата 135 км/ч и след 10 км Диското заби муцуната.Даде съобщение за грешка в двигателя и до там .Чак тогава се светнах да видя какво са ми заредили... . С всички майни на уста, тръгвам пеш 10 км. назад.След няма и 10 мин, пътна помощ от другото платно спира и ме пита имам ли нужда от помощ(няма как да е видяла Диското ).Поиска ми зверска сума и му теглих и на него една. Ходя си аз под жаркото слънце, псувам си...Появи се втора пътна помощ. През това време говорих със застрахователя и адвоката ми .Та се върнах обратно при идиотите,казах им какво е станало и им поисках записа от камерите.И о чудо, НЯМАТ камери ! Поисках им протокол, че са ми сипали грешно гориво-О ЧУДО , това било бензиностанция на САМООБСЛУЖВАНЕ ,аз сам съм си бил сипал БЕНЗИНА !Обадих се в полицията, че ми отказват протокол...КУРАЦ , не било техен проблем,било далеч...

    Та за извозване на колата до оторизирания ЛР сервиз до Загреб (по съвет на застрахователя)-370 Евро ,100 Евро за бензинЯ , 200 евро за сервиза,...ХВАЛА ВАМ ЛЕПО....


    Та внимавайте , според мен е постановка....
    Виден столичен ихтиолог

  • #2
    От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

    Нещо подобно на нашата постановката със забитата арматура на магистралата и дебнещите няколко коли за пътна помощ няколко километра по-нататък...
    42

    Коментар


    • #3
      От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Нещо подобно на нашата постановката със забитата арматура на магистралата и дебнещите няколко коли за пътна помощ няколко километра по-нататък...
      Я сподели , че не я знам тая...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

        Преди време, може би две години, гледах емисия новини и в нея обясниха как в рамките на няколко часа десетки автомобили са потърсили пътна помощ на някакъв участък от магистрала (или първокласен път, не се сещам вече) в близост до София. Беше направило впечатление на шофьорите, че камионите на пътна помощ са дошли много бързо и в последствие се оказа, че още няколко камиона чакат на един от паркингите по въпросното шосе. На километър - два по напред откриха железа забити в асфалта и стърчащи няколко сантиметра, за които се разбра, че са се появили предната нощ.
        Разбира се нищо не беше доказано.
        Последно редактирано от slaf4u; 06-09-13, 22:21. Причина: допълнение
        42

        Коментар


        • #5
          От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

          Марто що зареждаш в Хърватско бре! Аз там само транзит - в Словения и в Сърбия сипвам! Макар, че същото може да ти се случи в България, имим такава тема на форума!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

            Ете направо текста, че с линка не бива работата...
            източника е сайта на бтв на страницата има и видео:

            Освен дупките по българските пътища се появиха и нарочно поставени шипове!
            Полско семейство се отърва на косъм от тежка катастрофа.

            Шиповете са били поставени в дупка на Околовръстното шосе, в близост до кв. "Обеля". Полицията вече е премахвала такива в тази част на Околовръстното шосе.

            Автомонтьор ни демонстрира какво се случва с гумата на тежък камион, след като тя мине през остър шип.

            "Това е гръмнала гума в следствие на спукване на протектора. Докато спре натоварения камион, протектора излита и ето това се получава", разказа Виктор.

            В рамките на няколко часа миналата събота това се случва с общо осем коли. Вечерта валял проливен дъжд, а в полицията заваляли стигнали за аварирали коли. Все на този мост, все в една и съща дупка. Шипът не се виждал от локвата. Първата кола, която се разминава на косъм, е на полско семейство с две деца.

            Първите подозрения падат върху някои от многобройните фирми, които предлагат пътна помощ. Има и вариант да са хора от близък сервиз за гуми. С подобни шипове се извършваха магистрални грабежи в началото на 90-те, когато много от хората, които днес наричаме "бизнесмени", бяха просто магистрални бандити. Според полицията обаче този път е различно.

            "Почеркът при магистралните грабежи е различен. Там гумата се пука от страни и спада бавно. А тука целта е била гумата да спадне бързо", обясни гл. инспектор Васил Илиев.

            Направени са проверки на десетки репатриращи автомобили на "Пътна помощ". Открити са дребни нарушения. Кой е поставил шипа все още никой не знае.
            42

            Коментар


            • #7
              От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Марто що зареждаш в Хърватско бре! Аз там само транзит - в Словения и в Сърбия сипвам! Макар, че същото може да ти се случи в България, имим такава тема на форума!
              Щото съм олигофрен...Пропуснах последното набелязано OMV...Тъкмо щеше да ми стигне и на обратно....
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Марто що зареждаш в Хърватско бре! Аз там само транзит - в Словения и в Сърбия сипвам! Макар, че същото може да ти се случи в България, имим такава тема на форума!
                10 литра не ми стигат от Драгоман до Словения.
                Сипвам в Хърватско 10 литра и така минавам.

                Коментар


                • #9
                  От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                  То това е обсъждано нееднократно. Дори да не е нарочно се случват понякога заспали служители. Аз затова седя и чакам докато не се хване за правилния масур и чак тогава отивам към касата.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    То това е обсъждано нееднократно. Дори да не е нарочно се случват понякога заспали служители. Аз затова седя и чакам докато не се хване за правилния масур и чак тогава отивам към касата.
                    Дали е заспал служител или е нарочно?!Това е въпроса...Пускам инфото за да не изгори някой друг ...Или ако и друг е ял тая попара(или знае подобни случаи на същата бензиностанцийка), да сподели пък...хм...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      10 литра не ми стигат от Драгоман до Словения.
                      Сипвам в Хърватско 10 литра и така минавам.
                      Сипвай в Сърбия! Последните няколко години зареждам, няма никакви проблеми!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                        то е наше гориво още от ембаргото

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                          БАси гадната работа,яко са те вътрили. Аз принципно винаги гледам сам да си сипя. Въпреки,че пък тука скапаните пистолети им текат и се цапам,не се рязправям с бензинджии. Обаче нищо,че съм "голям тарикат" нали... веднъж сам успях да си го набутам навътре,като си сипах бензин Добре,че се усетих на 10 литър,та разредих после. Така,че гаранция няма никога,но най-вероятно щом така са реагирали... май наистина е неква постановка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                            За коли не знам, ама по лодките-редовно. Е, вярно, аз поставям караул до капачката докато не я вържат като хората и после сипвам сам. При вас пътна помощ. При нас- другата "бензиностанция" е на 700 километра. И грешното гориво е няколко тона...
                            САМ... и бия през ръцете, ако пипне някой.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Внимавайте,когато ви зареждат гориво в Хърватско

                              Добре, а някой били обяснил какво да правим ако ни се случи в България?
                              Ако са ми сипали грешно гориво БЕЗ да ИСКАТ - възможно ли е да получа някакво обезщетение?

                              Един мой познат имаше Opel Astra 1.6 бензин, дал я на дядо си да отиде до някакво село да си свърши работата. Обаче в селото на дядото му сипват, за 50 лв. дизел, вместо бензин. След определен брой километри, колата издава багажа... След това ходиха до селската бензиностанция, да се разправят ама.... Нищичко.
                              Въпроса ми е. Ако ми се случи на по - големите бензиностанции, например като Lukoil, OMV и т.н.
                              Какво трябва да правя, освен, че ако не вярват ще им кажа, да си проверят камерите, а и си пазя касовите бележки.

                              П.П Винаги, когато кажа на бензинджията 20 лв. чакам да хване точния маркуч и тогава отивам да си плащам на касата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X