Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Милано-7 дни-Милано?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Милано-7 дни-Милано?

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Благодаря на всички за съветите! Маршрута вече го съставих! Един ден на Лаго Маджоре (Камо и Гарда ги оставям за следващия път), след това Генуа - Сан Ремо - Ментон - Грас - Монако - Ница - Кан - Сан Тропе-Екс де Прованс-Торино-Милано! Получава се около 1000 км., за 5 дни мисля, че няма да е проблем! И един въпрос към Майкъл - много ми хареса описанието ти на Лаго Маджоре и искам да посетя островчетата! Как е там с достъпа до тях - фериботче, круизен кораб? Обхваща ли една екскурзия с корабчето повече острови или само по един? И откъде се хващат тия фериботчета, има ли паркинг до тях?
    В град Лавено е пристанището за фериботчетата. Билета май струваше 12 евро и с него си обикаляш надлъж и шир цялото езеро и островите.
    Обаче ти предлагам да съкратиш маршрута, защото за седмица е изключено да го направиш.

    Коментар


    • #17
      От: Милано-7 дни-Милано?

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      В град Лавено е пристанището за фериботчетата. Билета май струваше 12 евро и с него си обикаляш надлъж и шир цялото езеро и островите.
      Обаче ти предлагам да съкратиш маршрута, защото за седмица е изключено да го направиш.
      Благодаря! А с това билетче как - слизаш и се качваш от островче на островче? А за маршрута ще видим - разчел съм го вече, резервирал съм хотелите и смятам, че 200 км. на ден не е проблем по пътищата на Италия и Франция! Ще се отчета след завръщането!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #18
        От: Милано-7 дни-Милано?

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Благодаря! А с това билетче как - слизаш и се качваш от островче на островче? А за маршрута ще видим - разчел съм го вече, резервирал съм хотелите и смятам, че 200 км. на ден не е проблем по пътищата на Италия и Франция! Ще се отчета след завръщането!
        Значе с кемпер е много шибана обстановката, защото не можеш да спреш където си искаш
        и обичайно има места само в покрайнините на градовете.
        Имаш загуба на време да вървиш пеш и това ти убива дните.

        Ако маршрута ти е Банкя - Сен Тропе - Банкя за 7 дни -няма да се справиш дори и с перфектна организация.
        От тези 7 дни само 3 губиш до Триест и обратно. Повече от 12 часа не можеш да караш и точно за толкова време си от Банкя до Италианската граница.

        ..........................................

        А билетчето го вземаш и може 24аса да слизаш и се качваш по корабчета.

        Коментар


        • #19
          От: Милано-7 дни-Милано?

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Значе с кемпер е много шибана обстановката, защото не можеш да спреш където си искаш
          и обичайно има места само в покрайнините на градовете.
          Имаш загуба на време да вървиш пеш и това ти убива дните.

          Ако маршрута ти е Банкя - Сен Тропе - Банкя за 7 дни -няма да се справиш дори и с перфектна организация.
          От тези 7 дни само 3 губиш до Триест и обратно. Повече от 12 часа не можеш да караш и точно за толкова време си от Банкя до Италианската граница.

          ..........................................

          А билетчето го вземаш и може 24аса да слизаш и се качваш по корабчета.
          Майкъл не съм с кемпер! Не знам защо си останал с такова впечатление! Със самолет до Милано и там кола под наем!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #20
            От: Милано-7 дни-Милано?

            Супер си го измислил и ще следя с интерес репортажа.
            При това уточнение ще се справиш с маршрута.
            Карай смело.

            Що ми се наби в мисълта че си с кемпер

            Коментар


            • #21
              От: Милано-7 дни-Милано?

              Аз да ти препоръчам Бергамо, ако не е късно, по специално Bergamo La Citta Alta (горния и по-горния град). Кеф ти история, кеф ти архитектура, уникална обстановка, а какви сладкиши.......... ум да ти зайде. От едната страна ти е Ломбaрдия на длан, от другата Алпите. С две думи, ако можеш отдели малко време, така и така ти е на пътя.
              http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...PCIsjPtAav-YAY
              Последно редактирано от Georgi_G; 19-04-13, 22:26.

              Коментар


              • #22
                От: Милано-7 дни-Милано?

                Аз само да подхвърля една идея. Ходил съм на екскурзия с автобус преди 15-тина години до Монако и Ница. Някъде около Монте Карло ни спряха в някаква фабрика за парфюми. Имаше музейче, магазин, а бе интересно беше, особено ще е приятно за жени. За съжаление не мога да се сетя за име на града или на фирмата, че то като те водят като стадо, (а и бях млад тогава, кой ти гледа) не забелязваш от къде минаваш и къде влизаш. Обясняваха технология, показваха парфюми, сапуни .... Ако някой от колегите е ходил да сподели. Струва ми се, че не е лошо като идея за посещение. Друга идея е да посетиш и някоя винарна.

                Коментар


                • #23
                  От: Милано-7 дни-Милано?

                  Първоначално публикуван от sto101 Преглед на мнение
                  Аз само да подхвърля една идея. Ходил съм на екскурзия с автобус преди 15-тина години до Монако и Ница. Някъде около Монте Карло ни спряха в някаква фабрика за парфюми. Имаше музейче, магазин, а бе интересно беше, особено ще е приятно за жени. За съжаление не мога да се сетя за име на града или на фирмата, че то като те водят като стадо, (а и бях млад тогава, кой ти гледа) не забелязваш от къде минаваш и къде влизаш. Обясняваха технология, показваха парфюми, сапуни .... Ако някой от колегите е ходил да сподели. Струва ми се, че не е лошо като идея за посещение.
                  Фабриката е в гората между Ница и Монако и се казва - "Фрагонар"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Милано-7 дни-Милано?

                    Мислех че "Майкъл" познава Италия по-добре от Италианците, но сега разбирам, че познава отлично и Франция. Благодаря за допълнението.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Милано-7 дни-Милано?

                      Първоначално публикуван от sto101 Преглед на мнение
                      Мислех че "Майкъл" познава Италия по-добре от Италианците, но сега разбирам, че познава отлично и Франция. Благодаря за допълнението.
                      Държавите са като девойките в един живот.

                      Искаш да ги опознаеш всичките, обаче ти излиза късмета с няколко от тях, но само една ти е на сърце.

                      Обичам Италия, а другите ги харесвам

                      Коментар


                      • #26
                        От: Милано-7 дни-Милано?

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Държавите са като девойките в един живот.
                        Искаш да ги опознаеш всичките, обаче ти излиза късмета с няколко от тях, но само една ти е на сърце.
                        Обичам Италия, а другите ги харесвам
                        Подозирам, че сме от една порода!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Милано-7 дни-Милано?

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          И ако влизаш в Швейцарско и си с автомобил ще ти трябва винетка!Цената преди 3 години беше 40 евро.
                          В Швейцария винетката (има само годишна) е 40 швейцарски франка. Когато бях там януари тази година ми излезе около 64 лв. (по-малко от нашата годишна винетка от 67 лв.) сметнато по курса на швейцарския франк към лева.
                          LZ1ATN

                          Коментар


                          • #28
                            От: Милано-7 дни-Милано?

                            Тук върнахме ли се и да разказваме случкитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:_photo_35.gif
Прегледи:2
Размер:4.8 КБ
ID:5480768

                            Коментар


                            • #29
                              От: Милано-7 дни-Милано?

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              Тук върнахме ли се и да разказваме случките[ATTACH=CONFIG]581356[/ATTACH]
                              Върнахме се! Беше екстра с едно малко изключение - не ни провървя с времето! Почти през цялото време валеше слаб дъжд, но пък не беше жега! Лаго Маджоре е супер, островите ме очароваха! Всичко останало също беше много хубаво! А да и още едно проблемче - "гранде идиото", т.е. вашия покорен слуга си забрави фотоапарата в къщи! Така, че снимахме с телефоните, а там снимките не излизат кой знае колко добре! Но ще се постарая тия дни да отделя по-хубавите и да драсна малко отчетче!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #30
                                От: Милано-7 дни-Милано?

                                Обаче и малко финансов отчет спомени, защото смятам да направя нещо подобно.

                                Рових се тук там из нета и почти те разкрих

                                Билети до Милано /отиване и връщане/ за двама - 4 х 35 евро = 140 евро
                                Кала под наем за 5 дни........................................................ 120 евро
                                Бензин за малолитражка 1000 км.се минават с 50л.х1.7евро..... 100 евро
                                Спане за 5 дни х 30 евро...................................................... 150 евро
                                Непредвидени......................................................................100 евро
                                Общо:.................................................................................610 евро от задължителните

                                За 5 дни х 50 евро на ден за кефа..........................................250 евро

                                Тотално: .............................................................................860 евро за двама

                                Доста добра цена за такова пътешествие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X