Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

    Именно това имах в предвид в пост #9.Явно и ти, колега си "проиграл" маршрута към Европа.

    Коментар


    • #17
      От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

      За карти на Нуви-то, към момента актуалните карти са :
      Сърбия - SCG Route 2.80 (евентуално може да се ползва и AdriaRoute 4.10)
      Унгария - NaviGuide 6.5
      За Австрия нямам представа - мисля, че нямат "национална" пътна карта, и се ползва CityNavigator Europe - последните версии са NTU 2013.41 и NT 2013.40 (откак направиха това разделение нямам такова Нуви и не знам коя е подходящата за него).
      Също и Румъния (ако решиш да минаваш от там, въпреки че според мен няма смисъл - много по-бавно и уморително е) - последната им карта е от 2008-2009 г., ситинавигатора е подходящо решение.
      Целия ситинавигатор е излишно да се качва - само нужните държави. Така може и да се съберат всички карти на вътрешната памет, макар че и SD-картите никой не ги е отменял.
      Ако нямаш откъде да ги изтеглиш, драсни да помагам.
      Относно пътищата - досега винаги съм карал по магистралите. Сръбските са малко по-добри от нашите, унгарските са перфектни, Австрия не знам как е. Но веднъж се набутах в центъра на Будапеща, и се учудих колко лоши могат да са им уличките (никакво сравнение с магистралите им - по-скоро приличат на нашите квартални улички !). Преди месец мой познат пътува към Полша през Унгария и Словакия (много пъти е минавал по този маршрут) и е ужасен от дупките както в Словакия, така и в Унгария.
      Последно редактирано от gr_kanev; 21-04-13, 20:40.

      Коментар


      • #18
        От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

        Колега, musovir, аз ще се движа по същото трасе веднага след празниците. Ще се радвам ако споделиш веднага след завръщането си за някакви евентуални проблеми или важни неща, които да ми помогнат. Най вероятно ще тръгнем на 7-ми или 8-ми май, така че ако си се върнал до тогава и има нещо важно за границите, пътища в ремонт или нещо друго, сподели моля те в кратко съобщение, може и на лични, но мисля че инфото ще е полезно за всички, защото започва периода на пътувания. Пуснал съм статия в раздела подготовка за пътувания със заглавие "пътуване до Вюрцбург" където също може да следиш интересни коментари на колегите от форума. Долу горе маршрута съвпада в по-голямата си част.

        Коментар


        • #19
          От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

          На 5-ти се прибирам, ще разкажа подробно. Аз ще споделя за пътя на отиване още на 28-29 април.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #20
            От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

            Страхотно, благодаря. Ще следя с интерес.

            Коментар


            • #21
              От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

              Както е писал колегата "D-MAX", не пропускай техническият музей и му отдели повечко време, на мен четири часа не ми стигнаха. Пак ще ида някой ден!

              Лек път и късмет!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #22
                От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                Да споделя накратко за пътуването.
                В 7:00 бях на ГКПП Връшка чука - имаше смяна - в Сърбия влязох в 7:45. В 9:00 стъпих на магистралата. Редувахме се с жена ми да караме. Спазваме знаците . В 13:30 излязохме от Сърбия, в 14:30 влязохме в Унгария - Винетка на границата в дясно. Винетка за Австрия си купих на бензиностанция Mol 5 км преди Австрия. Но може да се вземе и по-натам, личи си къде е била преди границата - пропусквателния пункт. Там продават. В 19:00 Бяхме във Виена. Спирахме за целия маршрут 4 пъти за по 20 мин. Цяла вечер до 23:30 - Пратера - децата се радваха. Вчера целия ден - Техническия музей. Малко беше трудно да разглеждам всичко подробност с 2 дъщери... но е невероятен. Нямам време сега да качвам снимки. Просто исках да опиша пристигането, за колегите които проявяваха интерес.
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • #23
                  От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Да споделя накратко за пътуването.
                  В 7:00 бях на ГКПП Връшка чука - имаше смяна - в Сърбия влязох в 7:45. В 9:00 стъпих на магистралата. Редувахме се с жена ми да караме. Спазваме знаците . В 13:30 излязохме от Сърбия, в 14:30 влязохме в Унгария....
                  Значи излиза, че дори и да ползваш сръбската магистрала, пътя излиза 7:30 до Унгария. През Румъния, като пуснат моста ще е 6:30ч дори и при 100% спазване на ограниченията и десетките села през които минава, но поне няма митници и опашки за чакане. С някво преспиване при приятели/роднини в Монтана, Враца или Видин, пътуването до моята столица Виена , няма да се усеща изобщо.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X