Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

    Здравейте колеги, запланувал съм това пътешествие по великденските празници с лека кола със семейството. Отправната ми точа за излизане от страната е Враца на 28 април сутринта. Ще искам съвети по маршрута. Предпочитам да пътувам през деня, напоследък лошо виждам при шофиране в тъмното и бързо се уморявам.

    Засега планувам първата част от маршрута да е Враца-Виена. Имам като цяло 2 варианта:
    1. Враца-София-Ниш-Унгария-Австрия
    2. Враца-Видин-Калафат-Румъния-Унгария-Австрия
    Гугъл мапс ми предлага и един вариант през Зайчар, Сърбия.

    По вариант 1 нямам въпросителни, там са магистрали, плащаш и караш. По-дълъг е като км и време.
    Вариант 2 обаче крие за мен някои неизвестни:
    1. Никъде не намерих нещо конкретно за ферибота Видин-Калафат(доколкото знам моста още не функционира) само цени намерих някакви. Не му знам разписанието и времето което се губи по преминаването.
    2. Нямам си на идея какви са пътищата в Румъния.

    За пътищата в Унгария и Австрия мисля няма какво да питам. Приготвили сме си един план къде какво да посетим за 4 дена във Виена и 2 дена в Будапеща. Четох доста от писаното и тук във форума. Като цяло ще посещаваме предимно неща които са интересни за големи както и за две момиченца на 7 и 12.

    Ще съм благодарен за всичко, което ме посъветвате и обещавам да допълня темата със снимки (много лош фотограф съм) на пътуването и видяното.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

    Минавал съм през ферибота лятото на 2011 работеше през 2 часа по график. Това не пречеше в 4.00 сутринта да пропусне за 6.00 . Таксите са странни плаща се за кола , човек, еко ... В румънско ROWINETE веднага след Калафат на Ромпетрол плаша се в леи въпреки , че цените са обявени в евро. Пътуването е бавно въпреки хубавия път защото минава през самите села а там с 50 . Докато излезеш от селото и хоп в другото . Няма и километър между тях. Бих препоръчал вариант 1 въпреки че нямам опит по него.

    Коментар


    • #3
      От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

      Зависи какво целиш като разходи на пътуването.
      Най евтиния вариант е Враца, Брегово ,Прахово,Дробета ТС, Тимишоара ,Ченад,Мако и се качваш на магистралата за Будапеща.Ако си с лека кола в Сърбия не плащаш нищо,в Румъния на ОМВ в Дробета си купуваш винетка за 3 евро ,в Унгария на ОМВ Мако си купуваш винетка за Унгария 10 на евро. Най- добре да плащаш с карта.Гориво можеш да заредиш на Лукойл преди границата с Унгария ,ако търсиш цена ,или на Мол в Тимишоара ,ако търсиш качество. Прахово е на 10 км след Неготин и не е натоваена граница за разлика от Джердап, където може да почакаш заедно с румънците.В Румъния спазвай ограниченията на скоростта и се оглеждай за коля която да кара дълго зад тебе,може да ти прави безплатен клип.Иначе пътищата са оправени ,навсякъде маркировка и табели ,не са като у нас.Спира се на пешеходна пътека задължително ако има човек на нея.През нощта е пълно със коли със незаводски ксенони, също като у нас,което си е идиотизъм.
      Времето на преминаване е около 5-6 часа спокойно без да бързаш.
      Австрия си купуваш винетка на Шела на магистралата веднага след границата.Евтино гориво с добро качество в Австрия има на Жет бензиностанциите.

      А през Ниш и Белград си е магистрала,плащаш си и караш.6.5 евро до Белград и два пъти по 2 или 3 евро бяха след това.Приемат и евро. Между Димитровград и Пирот понякога засичат за скорост,както и преди границата с Унгария. На влизане в Унгария може да се наложи да почакаш ,понякога до час и тъпите унгарски митничари се заяждат за глупости ,включая дали колата има технически преглед.
      Аз лично затова мразя да минавам от там. Най спокойно се минава към 2-3 часа посред нощ,няма коли ,няма чакане.Ако опашката е голяма можеш да заобиколиш през Томпа от Суботица ,но после в Унгария се минава през много селца и е гадно.Винетка за Унгария пак си купуваш на ОМВ след границата ,гориво можеш да заредиш на Мол в Сърбия преди границата.За предпочитане е плащане с карта.

      Няма смисъл да гониш ферибота на Калафат излишно време и излишни пари.Навсякъде се минава с лична карта ,а на излизане от България понякога искат акт за раждане на детенце а,ако пътува с двамата родители ,или нотариална декларация ако е с единия от другия ,че може да пътува с детето зад граница.За Виена си направи резервация за паркинг ,ако хотела го предлага, иначе зоната и паркингите са скъпи за туристите.За Будапеща е същото ,там почти навсякъде се плаща.

      Коментар


      • #4
        От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        ... на излизане от България понякога искат акт за раждане на детенце а,ако пътува с двамата родители ,или нотариална декларация ако е с единия от другия ,че може да пътува с детето зад граница
        Не искат ли вече паспорт за детето? Само с акт за раждане??

        Коментар


        • #5
          От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

          без паспорт не става

          Коментар


          • #6
            От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

            Паспорти имаме
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #7
              От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

              Аз бих проучил и пътя през Брегово. От Враца ще е по-близо, вместо през София. А и се избягва Румуняска!

              Коментар


              • #8
                От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                Пропуснах да ти напиша че София- Брегово- Тимишоара-Будапеща пред Румъния е с 60 км по дълъг пътя и с 3 часа повече сравнение с София- Белград- Будапеща.Понякога чакането по границата да влезеш в Унгария ги намалява тези 3 часа до 1.
                А Брегово -Пожаревец ,което каза П си е все едно миванаш Искърското дефиле, ама бая повече километри.Карат го само платформажийте дето търсят цена на пътя.

                Коментар


                • #9
                  От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                  Ако си решил да минаваш през Враца ти препоръчвам маршрута Враца-Монтана-Димово-Кула-КПП Връшка чука-Зайчар-Парачин и там се включваш на магистралата Ниш-Белград.
                  От Враца пътуваш по Е-79 през Монтана и след Димово завиваш наляво към Кула и КПП Връшка чука.Пътят е добър и на КПП-то не се чака изобщо.Има нов асфалт /след приключил ремонт/ на пътя Зайчар-Парачин-около 80 кв. и се взима за около 1 час.Маршрута е проверен многократно от мен и трафикът не е натоварен.Пестиш много време.На КПП Връшка чука проверяват за оригинална винетка-втората част която не се лепи на стъклото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                    В края на май или в началото на юни 2013 се очаква да пуснат Дунав мост 2. Така лятото ще имаш на разположение и този вариант. О-о-ох, сега виждам че ти всъщност по Велик ден ще пътуваш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                      С Nuvi 250w съм, Да ми препоръчате подходяща карта за Европа? Също така ако някой има и препоръка за карта за андроид, да си я глобна на телефона, но такава която няма да търси интернет - тоест с вградена карта, че на роуминг нета ще ми излезне златен.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                        Между другото, ако някой има взаимоотношения с фирми в тези градове, да ме уреди с по едно командировъчно да ми подпечатат Ще почерпя
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • #13
                          От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                          Малко да допълня:
                          1. На влизане в Унгария можеш да си купиш винетка и за Австрия. Дават ти един касов бон, пазиш го и тва е. Не знам по- скъпо ли е, по- евтино ли от отделни унгарска и австрийска винетка, но така австро- унгарската граница си я минаваш почти като спирка Хоризонт- спирка Журналист. Обърни внимание на FLY_FREE. Плащането с карта, е наистина желателно, иначе те цакат в курсовете.
                          2. Офлайн карта за андроида- погледни Route 66. Изненада ме приятно в Гърция. Платена е, но има траял. Иначе, за твоя маршрут, по- добро от IGO едва ли има. Предполагам знаеш, че това е унгарска навигация. По тамошните пътища ти вади едва ли не и пейките по улицата.
                          3. За децата във Виена... задължително посещение на зоологическата градина на принцеса Сиси, в замъка Шонбрун. Входът беше нещо между 18 и 32 Евро на човек, в зависимост от това, какво искаш да видиш. За децата имаше отстъпка. Заслужават си и оранжериите и терариума и пингвините... Стори ми се доста соленичък входа, но забравих за него на петнайстата минута. Отделяш на това мероприятие минимум 5-6 часа, иначе оставаш без крака, а за пълната програма може и цял ден, ако искаш наистина да си починеш.
                          4. Паркирай при хотела и ползувай метрото и автобусите. Пред платените им паркинги и курцпаркзоната във Виена, нашите сини зони ще ти се сторят безплатни.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                            Пак за Виена! До Шонбрун, е техническия музей. Интересен е за всички възрастови групи, като има част за децата, в която под формата на забавление, децата виждат как се помпала водата едно време. Има още хиляди изключително интересни нища, които дори ми е трудно да изредя. На нас не ни стигна един ден да го разгледаме и остана да го довършваме друг път.
                            Вече не знам колко пъти съм бил във Виена, но този невероятен град всеки път ме изненадва приятно, и имам чувството, че това ще продължи до края на живота ми.

                            За маршрута: аз ползвам Монтана- Зайчар-Бор-Жагубица- моста на Смедерево, покрай Панчево, и от там най-прекия път до Суботица, без да минавам през Нови сад. Аз имам причина да минавам от там(не ща магистрали) и съм му свикнал, не знам дали обаче за вас ще е удобен. Като отворят моста на Видин, ще пътувам само от там, но дотогава ще трябва да се избира
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Великденски празници 2013. Варна-Враца-Виена-Будапеща-Враца-Варна.

                              Враца - Виена през Зайчер ... това е пътя!
                              От Връшка Чука до Магистралата имаш 80тина км които се взимат със скоростта на светлината.
                              Нагоре всичко е магистрала.
                              10тина часа целия път , без много бързане и редовни почивки
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X