Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

    Първата част от експедицията “Кавказ Крим 2010” беше най-многолюдна, весела, емоционална и изпълнена с купон.
    Затова и заслужава отделна тема.
    А то може ли да е другояче, след като бяхме заедно с лудите-младите от БМК “АКТИВ”.
    Още от границата, за да не се губи ценно време и да сме заедно, Алексей беше организирал изненадващо посрещане.
    По стар български обичай с хляб, сол и чашка червено бесарабско вино.
    Така де, на “бак”-а в Силистра си казахме “Довиждане България”, наколко часа по-късно пак си влязохме в България. Онази “другата”, през три граници, но също толкова близка и любима.

    ....... нооо подред...

    След обичайното среднощно пътуване до сборния пункт Силистра, този път с Ник Николов,
    и спане на бегом, в ранното утро лепим нагледната агитация по колите.






    Част от нея не е от принтер.



    Имахме невероятния късмет да се качим всички заедно на "бак"-а.
    Големия ферибот не работеше та камионите и многобройните куфарни търговци с автомобили от Румъния пресичаха Дунав оттук.
    Всъщност късмета не ни изостави през цялата експедиция.
    Особено на връщане, с едно незначително изключение.



    Аз снимам от прозореца на Тойотата, между мен и Анатоли влязоха една многотонна "гондола" и TIR с дърва.



    Снимки от Румъния почти нямам. То пък и няма кой знае какво за снимане.

    Важното е, че минахме границите бързо и "евтино".
    Не без активното участие на Таня, съпругата на Анатоли.



    Изненадата ни чакаше на 200м. от бариерата.





    Добре дошли по бесарабски!







    Нашият отговорник по веселата част Вин Дизел Шопски позира с Алексей, докато джипките цицат от дизелоколонките.



    След границата и зареждането в Болград, изненадите продължиха в с.Кубей, едно от най-големите български села.
    Тук Алексей внимателно ни казва какво ни чака.
    Все неща от които се дебелее, боли глава или те боли корема от смях.
    Демек: хапване, пийване и купон.









    Добре че на общата снимка от границата се прикрихме със знамената,
    че щеше да лъсне разликата между празните тогава и пълните ни търбуси на тази.




    Слънцето залязва, а нас ни чака посещение в музея на селото,
    концерт по случай Празника на селото и не на последно място път до Одеса /240км./
    Няма невъзможни неща

    Леко отклонение.
    След приключването на експедицията си дадох сметка, че нещо ни следваше още от Кубей.
    Нещо ми се въртеше в главата и не кристализираше докато не се прибрахме и не погледнах снимките.
    Тук ще задам едина лека загадка.

    Какво е общото между с.Кубей /Червеноармейское/, Одеса, Кавказ и Крим?

    Може всеки да отговаря, включително и участниците.
    Награда няма, освен ако някой не иска да ме черпи бира.


    следва....

  • #2
    От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

    Eeee, най-после!
    Айде, чакаме продължение и ще допълваме!
    А общото не е ли Ивайло-Лошковата чешма?!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

      Хич и не ме чакайте, а допълвайте, че нямам снимки отвсякъде.
      Не, не е култовата чешма , ама няма да давам жокери.
      Отговора довечера.

      Коментар


      • #4
        От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

        До тук,прекрасен пътепис и чудесни снимки!Чакам продължението.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

          Ми не мога да позная .....а чешмата я загубих последния ден в Украйна.Още не сьм се включил сьс снимки,че утре си взимам компа от ремонт,а всичко е тамслава Богу те са си живи и здрави
          П.П.Вече е довечера.айде казвай

          Коментар


          • #6
            От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

            В много села на Украйна има добре поддържани и изключително интересни местни музеи.
            Те са самобитни, захранвани и поддържани на доброволни начала, почти задължително е да има доста осезаем соц. привкус, но това е разбираемо.
            В последните ни пътувания сме посетили едни от най-богатите на експонати музеи в Български села, както и един украински в М.Перешчепина.
            Формата е една и съща - история на селото в снимки, колекция от оръдия на труда, облекло, стилизирани сцени от живота на селото, задължителния кът със соц.насоченост и т.н.
            Музеите се поддържат от истински ентусиасти, в тях се провеждат тържества и се отбелязват важни дати.
            Носят заряда и духа на минали времена.

            Но влизайки в музея на с.Кубей се изцъклих.
            Във фоайето, на най-централното място, на края на червена пътека стоеше помпозен бюст на кой мислите?
            ..... не-ее-е, не на Ленин, но според мен е на неговото място.

            Отговора е в снимката.






            Един от най-прославените и обичани от народа дворяни, военначалник, фелд-маршал, княз,
            герой от Бородино, Новорусийски генерал-губернатор, завоевател на Кавказ, основател на гр.Ейск, и още и още...
            Един от първите градоначалници на Одеса и виновник за красивите дворци и улици на морския град.
            Имахме удоволствието да посетим и една от летните му резиденции в Алупка, Крим, но за това по-късно.

            Та общото между с.Кубей, Одеса, Кавказ и Крим е княз Михаил Семенович Воронцов.
            Последно редактирано от rumbata; 15-09-10, 21:46.

            Коментар


            • #7
              От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

              Както се подразбира от разказа по-горе, от с.Кубей до Одеса ни чакаха едни 240км. за изпътуване,
              а в в 9.00 вечерта още не бяхме тръгнали.
              Концерта по случай празника на селото беше грандиозен!
              Винаги съм се удивлявал на концентрацията на таланти в такива сравнително малки общности /5000-8000 жители/.
              С огромно съжаление си тръгнахме, но поне изгледахме първите Български хора и песни.
              После сигурно е имало още, но вече поехме по пътя си.
              В 2.30 благополучно спряхме на входа на Одеса,
              а там ни очакваше Юрий Иванич Граматик - Президент на Конгреса на Българите в Украйна.
              За мен това беше огромен жест, напълно в негов стил!
              Всъщност, докато не ни настани в хотела и не се убеди, че всички сме ОК, той не си отиде да почива.
              Благодаря, Юрий !!

              Докато провеждах операция "Вкарване на Тойота висока 2.40м. в подземен паркинг с височина 2.40м." , някои хора вече си бяха легнали,
              а по-младите и енергичните се готвеха да превземат среднощно-сутрешна Одеса.
              Тойотата я вкарах разтоварвайки торбите от багажника на палатката и след един леееко стържещ звук,
              същевременно убеждавайки недоверчивите служители на паркинга, че миналата година съм влизал с 5см. аванс.
              Що не влиза тази година - незнам, хем е по-натоварена.
              Лееекичо в сънения ми мозък ми просветва, че преди месеци сложих допълнителни листове ресьори отзад за +100кг.
              В крайна сметка влязох, оставяйки си за след два дни проблема с излизането.

              Тъкмо си легнах след близо 72 часа бодърстване, прекъснато от някакви 2 часа сън и слънцето изпекло.

              В 9.00ч. пред хотела част от състава липсваше, но до към 11.00ч. се събрахме в уникалното заведение за закуска "Компот".
              Настроението е на ниво, купона не е свършвал.



              Грей /Сергей/ ни натоварва в неговия боен Спринтер и продължаваме по плана.
              Излишно е да споменавам каква е атмосферата и в музикалния бус....



              ......и като се слезе от него...



              Първа спирка - Одеските катакомби.
              Въпреки, че разгледахме само частта свързана с пребиваването на партизани през Великата отечествена, беше интересно.
              Огромната им дължина е впечетляваща, има и интересни експонати.

              Учебното стрелбище.



              ...оръжейната, тук са лентовали и са приготвяли коктейл "молотов"....





              ...санитарни галерии - умивалня...



              ....пералня-баня.....



              ....един от водоизточниците....



              ....групата ми е обърнала гръб защото им светкам в очите



              ...на много места има такива ниши с тръби, водещи до повърхостта.



              ....някои с нетърпение излязоха, а аз ги събирам за обща снимка,
              така де, как да проверя дали всички са излезли.



              Пътувайки с буса, Афанасий т.е. Наско, който е историк ни разказва куп интересни исторически факти за Одеса.

              Следваща спирка и обща снимка разбира се пред паметника на Хр.Ботев на пл."Прохоровски".
              Поставен там по инициатива и с огромните усилия на Конгреса на Българите в Украйна и лично на Юрий Иванич.

              Нека всеки посещаващ Одеса, потърси мястото, положи цвете и се поклони!



              Продължаваме с общите снимки,
              че част от групата се готви да отпътува за България поради неотложни ангажименти.

              Тук сме толкова шумни и весели, че статуята ни е обърнала гръб!



              Един от фотографите за Фейсбук не спира да работи. Колко ли му плащат?
              Ама и Убави снимки прави, да вземе да качи и тука малко ли?!



              С останалата част от групата и под вещото ръководство на Наско, продължаваме разходката.



              Слушам с две уши, но в полезрението ми влиза малка спретната количка.
              Поздрав за всички ЗАЗовози !



              Кратка почивка, шегите и закачките не спират.
              Оглеждам се, къде мислите сме седнали?
              На стълбите до Воронцовия дворец.



              Опита за събаряне на "Моста на тъщата" беше неуспешен, но весел.



              Одеса е град благодатен за снимане на архитектура.
              Красиви сгради, смесици от стилове и техники.
              Не съм специалист, даже urban-туризма хич не ме кефи, но там има какво да се види.








              Така неусетно и приятно мина деня и дойде време за дружеска вечеря, на която "Актив" отново ни изненада.

              В приятна кръчма, в задушевна обстановка бяхме приети официално в БМК /Български Младежки Клуб/ "Актив".
              И то както си му е реда - положихме клетва.

              Според мен Алексей и ръководството ще трябва да помислят за секция /д.м./ (дърти магарета) към БМК "Актив".




              Тук най-после успяхме и официално да дарим дълго чаканите носии за танцов състав "Лудо младо".
              Оля, разбира се няма търпение и веднага грейна с носията.
              Със здраве да си ги носят, да танцуват и да печелят наред конкурси и фестивали!
              И най-важното да се множат момчетата и момичетата с техния огън. Българския огън!

              Не са ли красиви!?



              А нас ни чакаше изпииииит. То не се ставало лесно член активист.

              Няма да издавам какъв точно беше, защото има още хора, които трябва да го положат.
              Групата дето си тръгнахте по-рано, не се крийте зад мониторите,
              за вас става въпрос. и за един Станко, ама той си знае.





              От заведението са се видяли в чудо с този стол на другия ден.
              Бил превъзбуден и някак си дървен.






              Юрий Иванич ни поздравява и благодари.
              Всъщност ние трябва да благодарим, за вниманието,
              за отзивчивостта, за това че се чувстваме като в България, за още куп други неща!
              За това, че тези Хора оттатък Дунав ги има!





              Усмивката на Оля говори вместо нея.
              Всъщност тази вечер тя нямаше думи!
              Ние също!




              ....следва

              Коментар


              • #8
                От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                Тук се включвам и аз с малко снимки от Одеса. Хотелът, в който отседнахме.





                И районът около него.







                На кафе и закуска, нашите приятели от клуб „Актив“, ни заведоха в ... „Компот“.







                Всичко тук беше подредено с много вкус и усет към домашния уют.







                Разбира се, предлагаха и истински компот.





                Музикалният микробус и отвън.







                Група българи от Украйна и България на улица „Българска“ в Одеса.









                И при паметника на Христо Ботев.





                Две забележителни сгради в центъра – операта и още една, която не разбрах какво е.







                Символът на града – хотел Одесса.



                И последните общи снимки там.







                Довиждане и до нови срещи! Не уточнихме само в Одеса или в София ще е следващата... А както се разбра, ще трябва и изпит да държим...



                Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                Коментар


                • #9
                  От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                  Ако догодина има подобно мероприятие...,какви са условията да се включат нови хора...)))???
                  Направо съжалявам че тази година не съм бил със вас, макар че малко преди вас минах по сходен маршрут, макар и само до Ростов на Дон и обратно до София.
                  Поздравления за снимките, чудесни са! Аз за жалост съвсем не успях да снимам по пътя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                    Първоначално публикуван от karate161 Преглед на мнение
                    Ако догодина има подобно мероприятие...,какви са условията да се включат нови хора...)))???
                    Направо съжалявам че тази година не съм бил със вас, макар че малко преди вас минах по сходен маршрут, макар и само до Ростов на Дон и обратно до София.
                    Поздравления за снимките, чудесни са! Аз за жалост съвсем не успях да снимам по пътя...
                    Жалко, че сме се разминали.

                    За догодина....
                    Ами първо да дойде догодина, после ..."живот и здраве" е казал народа.
                    Няма условия.
                    Трябва да носиш на пътуване, безсъние, ядене, пиене, смях, песни, танци,
                    да имаш редовен задграничен паспорт, да не те издирват в Румъния, Украйна или Молдова и т.н.
                    Последно редактирано от rumbata; 17-09-10, 20:21.

                    Коментар


                    • #11
                      От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                      На другия ден.....
                      На другия ден ни чака път, за наша най-голяма радост почти целия актив на "Актив" ще е с нас.
                      Музикалния бус на Грей отново е зареден с енергия, младост и веселба.

                      Всички сме навреме пред хотела, нетърпеливи да поемем нанякъде.
                      Аз натоварих багажа и се заех с нелеката задача да изкарам Тойотата от подземния паркинг.
                      Добре че нямаше кой да ме снима, всъщност как ли се е смяла охраната пред мониторите.
                      1-ва бавна, без газ, а аз съм стъпил на стъпенката и гледам къде ще задере.
                      В крайна сметка свалих една лека стружка от една пластмаса на багажника при среща с непреодолим въздуховод и излязох.

                      Отново на път.

                      След Одеса си имам едно любимо място за снимка и това е дигата на лимана при Коблеве.
                      Миналия път със Станко ядохме запорожска диня долу на пясъка.



                      По план за деня трябва да стигнем възможно най-близо до биосферния резерват "Аскания нова".
                      Преди това имаме среща в българското село Търновка до Николаев.
                      Там искаме да се запознаем с младежи от тяхната организация.


                      През редките почивки, купона тече.



                      Право хоро по бронята и около нея




                      Аха-а-а, то борбата била за място на предния капак.



                      Опа-а-а, тази не съм я проявил.



                      С "Актив" скука няма!



                      Буса на Грей целия е в бяло, зелено, червено.



                      Така неусетно стигнахме до Николаев и с.Търновка, което всъщност е вече квартал на големия град.

                      Българското се вижда още преди да слезем от колите.



                      Запознхме се с Денис, председателя на тяхната младежка организация, както и с други момчета.
                      Не видяхме момичета, но ни увериха, че има, но са срамежливи.

                      Разведоха ни и ни разказаха за техния културен център "София".




                      Общата снимка е задължителна.
                      Момчетата, които не се усмихват са от Търновка.



                      После по познатия маршрут. Библиотеката, музея, разкази за историята и настоящето на селото.

















                      Търновка е любимо село на доста "професионални патриоти" от България.
                      Често посещавано, доста канени и неканени гости е посрещало и изпращало.
                      Имах усещане, че нещо не е баш така както в Бесарабия.
                      Хората бяха притеснени, с младежите не се получи "магията".
                      Може би времето ни беше малко, може би нещо друго.

                      Малко в повече ми дойде силната политическа обвързаност на хората, с които контакувахме.
                      Много бързо ни раздадоха рекламни материали на една от партиите в Украйна,
                      които материали някак си бяха не на място и в никакъв случай не бяха предназначени за нас.

                      Живот и здраве, може пак да се срещнем с тези младежи и дано е в друга, по-непринудена обстановка.


                      Така изглежда селото от околовръстното на Николаев.
                      Голямо и красиво!



                      Спирка за обяд, тренировка по бързо разгръщане на бивак и изяждане на каквото има на масата.
                      Слънцето пече безмилостно, но след 40 градусовите жеги в Украйна на нашите приятели им е добре.





                      Заплюхме си от картата едно водоемче на 40км. от Аскания нова и решихме там да бивакуваме.
                      Преди това трябваше да напълним нашия "грузовик" с чиста вода.
                      Грей спря в селото преди язовирчето и след кратко насочване от един колоритен шишко се оказа,
                      че сме спрели точно до най-удобната чешма в радиус 100км.

                      Грей е щастлив, късмета отново е с нас.





                      Изнесохме се по черно от селото в посока язовира.
                      "Offroad-Спринтер"





                      Тук женското разузнаване установи, че мястото е много хубаво за бивак, но ако гробището на селото не е на 20м.
                      Решихме да не го местим, а ние да се преместим.




                      ....и газ през прахта към следващото място малко по към залеза.



                      Докато се позавъртим и се застъмва.
                      След тренировките, бивака беше готов за норматив.
                      Предвкусвахме вълшебна вечер. И тя се случи!





                      Вечерта наистина беше уникална.
                      Огън, китара, самородния талант Петър и .....така до след полунощ.








                      Лека полека народа се поизниза по палатките.
                      Нямахме посещение от гробищата.

                      На сутринта първо започнаха петлите от селото, после моторетката на ранобудник,
                      а когато се заобаждаха и кравите, вече беше време за ставане.

                      В чувала на земята спи пазителят на песента "Отпред-отзад",
                      който кавалерски отстъпи палатката си на красивите московчанки Ирина и Таня.







                      Кафе, закуска, бивака по колите и отново на път.

                      следва....
                      Последно редактирано от rumbata; 17-09-10, 22:00.

                      Коментар


                      • #12
                        От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                        Чудесен разказ и прекрасни снимки!Благодаря.
                        Чакам продължението.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                          За този ден, целта ни беше биосферния резерват Аскания Нова.

                          В Украйна беше национален празник - ден на Независимостта.
                          За съжаление празничния ден щеше да е и последен от съвместното ни пътуване с активистите.
                          Всички тях ги зовеше работното място на следващия ден,
                          а се намирахме на 400км. от Одеса и продължавахме да се отдалечаваме.

                          Но преди това вече се бяхме наредили на касите в Аскания Нова.
                          Слънцето безмилостно печеше и зленината на ботаническия раздел ни дойде добре.
                          Мястото е типичен пример за това как човешката намеса може да промени естествената пустош на степта в огромна зелена градина.
                          И колко крехка е тази среда, както всичко създадено от човека.





                          Създателят на резервата. Всъщност платилият сметката.





                          Дано колегите имат повече снимки, че аз нещо май не съм снимал много в ботаническата част.









                          Раздела с животните е един вид зоологическа градина,
                          но показаните в клетките са една малка част от свободно живеещите на територията на резервата.
                          А той е огромен.

                          Условията за снимане бяха ужасни - силно слънце и шарена сянка.
                          Но някъде на тази снимка има черен лебед.
                          С учудване разбрах, че бил родом от Австралия и в Европа не се среща в диво състояние.
                          Рядка птица



                          А това са редки екземпляри от Aktivos mladejikus,
                          които изпълняват ритуали позволяващи им да поддържат
                          междураменните си израстъци в определени температурни граници.
                          Друг е въпроса, че за водата не се знаеше дали животните пият от нея или ...нещо друго.



                          В местната фауна се срещат и женски екземпляри с ярка окраска и странни прически.



                          И такаааа стигнахме пак до лебеди. Този път изпрани май с накисване.
                          Та и няма как иначе, нали киснат по цял ден във водата.
                          Екскурзоводката ни показа и грозното пате, но нещо не успях да го снимам.
                          Догодина вече ще е лебед.







                          Така покрай водата, покрай водата и стигнахме до бобрите дърводелци.





                          За да разгледаме обаче и другите животни,
                          трябваше да излезем от сянката и да се оставим слънцето да ни напече главите.
                          Моята специално доста позагря, та започнах и да чувам разни диалози.

                          -Уффф, пак идва някаква група.
                          Хубаво си ни е на сянка, ама ще трябва да се покажем... иначе няма морков. Уффф!



                          -Мммммммм къде е мммморкова?



                          -Ххайде да не ми се подигравате.
                          Знам, че ми изневерява, но пък с рогата съм по атрактивен за морковоносачи като вас!





                          -Ме-е-е, хубава причесссска, става ли за ядене-е-е-е!?
                          Дай ми морковвв, меее-е.
                          -Не може, не четеш ли табелката, коза такава!



                          Работа кипи навсякъде.




                          Я-я-я, къде била козата.
                          Ако знаеше че има кръстена чушка на нея щеше да е още по-горда!



                          Пешеходните пътеки не са това което бяха.
                          Вече са мобилни.



                          Този пък е от кръжока "Рогата ми пречат".
                          Всъщност нарочно го цакат с тясна хранилка. Тексаско подобрено.



                          Поне на някой да му е добре в тази жега.
                          Не че имаше избор, сянка в клетката - йок.




                          Така след разходката в резервата потеглихме към Мелитопол.
                          Нашите приятели от музикалния бус щяха да ни изпратят до там и да поемат към Одеса.

                          Не ни се разделяше.Нито на нас с тях, нито на тях с нас!

                          Спряхме преди Мелитопол и много бързо и делово се взе решение да останем още една вечер заедно!
                          И то задължително на плаж. Бяхме съвсем близо до Азовско море.

                          Е, на Грей щеше да му дойде доста карането,
                          но сме виждали и друг път геройски минаване на разстояния, които обикновено се делят на две.
                          Още повече, че отпадна нуждата от влизане в града.
                          Оказа се, че няма българско училище и младежка организация, с която да направим контакт.


                          Така че-е-е-е, напред към Азовския бряг.







                          Пристигнахме по тъмно, но бързо си намерихме място на самия плаж.
                          Купона започна с нова сила!





                          Имаше от всичко, пълна маса, нощно къпане, песни и танци.



                          Даже Анатоли с Теракан-а изпълни мини-спасителна акция на МСС - изтегляне на бус от пясъка.
                          Самият плаж се оказа местната магистрала.
                          По пясъка, до след полунощ летяха МПС-та от всякакъв вид.

                          Имаше и едно интересно изпитание на нов вид бивачна екипировка - спална чанта.
                          Алексей, мисля че само ти имаш снимки.


                          И така без дълги сбогувания, към 3.30ч. нашите приятели с музикалния бус си заминаха за Одеса.
                          Чакаше ги близо 500 км. пътуване и после работен ден.

                          На сутринта видяхме къде сме се установили.
                          Решихме да си направим плажа в сладката вода на Азовско море
                          и тогава да потегляме - нас ни чакаше влизане в Русия.







                          Така завърши съвместното ни пътуване с нашите приятели от БМК "Актив".
                          Да се готви следващото!

                          Коментар


                          • #14
                            От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                            Малко снимки и от мен. Снимано е със сапунерка, датата не е коригирана!
                            Аскания Нова:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ad462f160047.jpg
Прегледи:1
Размер:457.6 КБ
ID:5210251

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06b7745c87d1.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5210252

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71a3f770e47d.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5210253

                            Това е тоалетната! Питате се защо е "Ч"! Ами мъж на украински е "человек"!


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dfad2cd91166.jpg
Прегледи:1
Размер:431.8 КБ
ID:5210254

                            Теракан баня!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a168989fd7f3.jpg
Прегледи:1
Размер:418.4 КБ
ID:5210255
                            Последно редактирано от Skorpion_BG; 22-09-10, 22:42.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: АКТИВ-но мероприятие: Кубей, Одеса, Азовско море 2010

                              Румба, чудесен пътепис! (както винаги

                              Не можах да се сдържа и да не пусна снимките с "едно интересно изпитание на нов вид бивачна екипировка - спална чанта" , защото останаха само в мен)))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X