Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасителна операция - отбор "Черешка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

    Ти ме развесели. План Б, много ясно какъв е, тема във форума "спасителна операция..."
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      Ти ме развесели. План Б, много ясно какъв е, тема във форума "спасителна операция..."
      Тъй де! Няма да те разплаквам я! То хубаво стил "НабутАх се, я нЕкой да дойде да ме извади". Ама в някой хубав момент може даже да няма и как да се обадиш за да извикаш помощ ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        С уговорката, че правя съчинение по картинки, от видяното си мисля, че минаването от там е било възможно само на лебедка. Ама не знам после дали нямаше да видиш зор да издърпаш пикапа.

        И малко по-сериозна нотка. Преди да се набуташ някъде, помисли си какъв ще е "план Б", ако не успееш да минеш. Особено ако зад тебе няма поне още един джип с добра лебедка ...
        Подготвен джип може би щеше да премине от там и без помощ, но за моя единствения вариант беше с лебедка. Пикапа планирахме да го изтеглим с моята лебедка.

        Относно мисленето и "план Б" - винаги съществува риска да останеш някъде, дори и на безобидно място. Ако не мога да се справя сам в такива случаи, се сещам поне за няколко човека, на които мога да разчитам ако звънна по всяко време на денонощието, да дойдат да ми помогнат, както и аз бих направил същото за тях. Дори и да няма обхват на телефона на мястото, ако вървиш достатъчно ще откриеш.
        Ако не се лъжа подобна е и функцията на общността ДВиП.

        А ако не мога да се свържа с никой, просто ще оставя джипа в гората и ще си тръгна, все пак е само една вещ .

        П.С. Проблема ми беше че се счупи джипа, а че не можех да премина е резултат на първото. Този риск трудно можеш да го предвидиш, въпреки че е потенциален.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #19
          От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
          Подготвен джип може би щеше да премине от там и без помощ, но за моя единствения вариант беше с лебедка ...
          Зависи колко подготвен. Някоя от траялките, дето ги гледаме по снимките от Испания, сигурно да. Аз със Патрула директно щях да си опъна лебедка, ако е толкова зор да мина през това място.
          За минаване на ход - долу нито има място за засилка, а и теренът е бил мек. Брегът е стръмен и в горната част има обратен наклон. Дори и да успееш да се засилиш и да качиш предните колела, и дори и да имаш преден блокаж, най-вероятно ще легнеш на гредата на раздатката.
          Така че - по-добре веднага на лебедка, та да не рискуваш да подпалиш съединителя или да строшиш нещо друго от бъхтане.

          Лошото е, че при този терен най-вероятно въжето на лебедката би се врязало в ръба на брега, което допълнително ще я товари, а ако въжето е синтетика, може и да доведе до скъсването му.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

            Не беше чак толкова зле, но от снимките не си личи много. Имам и клипове (но не съм ги обработил още) на които се вижда по ясно. Въжето на лебедката бяхме вързали доста нависоко и не се забиваше в земята. Мисля, че ти щеше да си минеш и без лебедката.

            Между другото и тук да те поздравя: Да ти е честит рожденния ден, с най-добри пожелания за здраве, късмет и повече такива емоции и преживявания
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #21
              От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Зависи колко подготвен......
              За това каня хората при мен "у ряката" има и 15 градуса наклон, има и 45 ...минаваш 2-3-4 пъти докато заседнеш, после лебедки, джакове, приятелски джипове...докато се научиш
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                Всъщност мястото не беше съвсем невъзможно за минаване с неподготвено дълго Мастурбиши. Ако лебедката на Митко не беше изтръпнала в неподходящия момент спасителна акция едва ли щеше да има. В крайна сметка всичко е добре, когато свършва добре
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                  Aбе , аз защо не виждам снимките ? В моя "телевизор" ли е проблемацията ?
                  ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                  WJ 4.7

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                    Ами аз ги виждам снимките! Явно нещо имаш проблем с браузъра или не знам защо?
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                      Благодаря ти . Ще проверя .
                      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                      WJ 4.7

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                        Първоначално публикуван от Боян Преглед на мнение
                        Лека, лека, а пък в харда !
                        Ние отдавна сме си за този раздел .
                        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                        0898777327

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                          Че отбора е НОМЕР ЕДНО си личеше отдавна!!! Поздрави!!!
                          Мите какво стана с този съединител, не го ли сменява скоро
                          Y61

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                            В неделя, като се прибирах от мероприятие на Ланд Ровър клуба, видях това чудо пред бл.XXX в Младост. Благородно завидях, защото моя изглеждаше с леки пръски в сравнение с Мицубишито, въпреки че и аз се бях постарал.
                            Последно редактирано от Венци- малкия; 07-07-10, 14:26.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                              Поздравления от Ямболската група Митак-хубави приключения сте имали.Явно бая зор си дал на Паджерото за да изпържиш нацяло съединителя.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                                Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
                                Че отбора е НОМЕР ЕДНО си личеше отдавна!!! Поздрави!!!
                                Мите какво стана с този съединител, не го ли сменява скоро
                                Не Саше, не съм. От известно време даваше признаци, но не съм го сменял.

                                Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                                В неделя, като се прибирах от мероприятие на Ланд Ровър клуба, видях това чудо пред бл.XXX в Младост. Благородно завидях, защото моя изглеждаше с леки пръски в сравнение с Мицубишито, въпреки че и аз се бях постарал.
                                С повече желание и упоритост всичко се постига .

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Поздравления от Ямболската група Митак-хубави приключения сте имали.Явно бая зор си дал на Паджерото за да изпържиш нацяло съединителя.
                                Янко, искам да си мисля, че му е дошло времето, а аз леко съм му помогнал и затова е свършил. Че иначе ако си е заминал от това, че съм го озорил... не ми харесва идеята. Представям си ги по-здрави тия щайги.
                                Ще видим с новия как ще му понася.
                                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                                0898777327

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X