Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасителна операция - отбор "Черешка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спасителна операция - отбор "Черешка"

    В събота бяхме решили да отидем до Копривщица с Жоро (goshko-loshko), като естествено искахме колкото може по-малко да караме по асфалт. Тръгнахме в посока Вакарел.


    Времето беше прекрасно


    Настроението - на ниво


    На около десетина километра след Вакарел хванахме едно пътче, което беше в нашата посока.




    Не изглеждаше да е минавано скоро

    Гледката към Стара планина беше невероятна


    Пътя влизаше в гората и ставаше все по-интересен








    Както си се радвахме на хубавия път, той взе че свърши Рекичката беше отнесла петнадесетина метра от пътя.


    Огледахме полежението и решихме, че с помощта на лебедката ще преминем препятствието и ще продължим.


    Спускането беше много приятно


    Оказа се по-меко и дълбоко, отколкото изглеждаше


    И отсрещният бряг бе доста стръмен


    Разпънахме лебедката




    Лебедката обаче, се "предаде" и се наложи да мислим друг начин за измъкване


    През това време Паджерото започна бавно, но упорито да се прави на подводница, вира се пълнеше с все повече вода




    Шнорхела беше монтиран добре, но водата стигна почти над фаровете и това не се хареса особено на Паджерото. В най-неподходящият момент се предаде и съединителя. Не ми вървеше в този ден .

    Поиграхме си доста с джака и подложихме камъни под гумите.


    Няколко часа прекарахме в копаене, отводняване, вдигане, подлагане на камъни под гумите, теглене с Тойотата на Жоро, но всичко без особен ефект. Паджерото беше като бетонирано в този вир и не мърдаше и на сантиметър назад или напред.

    Решихме, че е станало време да си използваме жокера "обади се на приятел". Естествено там нямаше връзка на никой от мобилните оператори. На станцията никой не чуваше.
    Записахме координатите и тръгнахме към асфалта да се обаждаме за подкрепление.

    Уточнихме мястото на срещата със спасителният екип и зачакахме


    Пръв от спасителите пристигна основателят на отбор "Черешка" - Андрей.


    Настоението беше повече от добро


    След малко пристигна и Ники (Scrapheap).
    Обсъдихме ситуацията и без да губим повече време се върнахме при Панчаревото и се захванахме със спасителната операция. Лебедката на Тойотата на Андрей (Mile Marker 12000) се оказа много здрава. Закачихме през полиспаст Паджерото и започнахме бавно да го изваждаме от трапа. В един момент Тойотата висеше само на предни гуми и осигурителните въжета






    Скоро пристигна и тежкото подкрепление. Наско извади едни колани, едни въжета и набързо завърза Тойотата още по-здраво за дърветата, за да не мърда. Паджерото вече беше наполовина извадено.




    Какво ли си говорят Андро и Нели, та се гледат токова изразително


    Паджерото беше извадено успешно. За съжаление съединителя беше тотално умрял и не можеше да помръдне на собствен ход. Закачихме го за Патрула и Наско без усилия го издърпа до асфалта. Оттам щафетата пое Андрей и ме замъкна до София.

    Прибрахме се доста късно, но благополучно и само с материални щети.


    Не знам от къде се взе тази кал


    Специални благодарности на Ники, Жоро, Андрей и Наско за съдействието и помощта.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

    Добре сте си поиграли

    Коментар


    • #3
      От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

      Браво бе,браво!Нали щеше да е лека разходка??? Взе му жегата на това Паджеро!!!Ама изглежда страхотно.
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

        Xexe!Моля!Пак заповядай!...

        Коментар


        • #5
          От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
          ... Оказа се по-меко и дълбоко, отколкото изглеждаше
          ...
          Обикновено така се оказва, но го установяваш най-често, когато е вече късно !
          А ти си бил голям оптимист да се напъхаш на това място с тежка дълга база с такива гуми ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Обикновено така се оказва, но го установяваш най-често, когато е вече късно !
            А ти си бил голям оптимист да се напъхаш на това място с тежка дълга база с такива гуми ...
            Надеждата умира последна! : -))

            Поздрави на разходкаджиите! : ))

            Коментар


            • #7
              От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

              Мите, разказът е също толкова очарователен, колкото самото изживяване! Къде ще бъде следващата разходка?

              Коментар


              • #8
                От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                Абе, отбор "черешка" са Ваню и Венко от Варна...вие сте по скоро отбор "пияна вишня".
                Веселба, а?
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Абе, отбор "черешка" са Ваню и Венко от Варна...вие сте по скоро отбор "пияна вишня".
                  Веселба, а?
                  Отборът придобива глобални размери!
                  Че-ре-шка!...Че-ре-шка!(леко напевно)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                    Беше ми приятно да си играя с вас.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Браво бе,браво!Нали щеше да е лека разходка??? Взе му жегата на това Паджеро!!!Ама изглежда страхотно.
                      Че тя си беше лека разходката .

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Обикновено така се оказва, но го установяваш най-често, когато е вече късно !
                      А ти си бил голям оптимист да се напъхаш на това място с тежка дълга база с такива гуми ...
                      Аз по принцип съм си оптимист . Не мога да си представя, че ще ме гложди после мисълта "дали пък нямаше да мога да мина", ако не съм пробвал. Че е тежко и дълго Паджерото си е факт, ама съвсем малко му трябваше за да се изкатери от другата страна и ако не се беше прецакала лебедката нямаше да имаме грижи, но уви.
                      А за гумите си прав, малки са ми вече.

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Беше ми приятно да си играя с вас.
                      Само да оздравее Паджерото и отново ще си спретнем такива игрички .
                      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                      0898777327

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                        Потвърждавам, че добре си изкарахме! Е, аз хванах само част от купона, ама нищо
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                          [QUOTE=Димитър Желязков;1213869]Че тя си беше лека разходката .

                          Лека, лека, а пък в харда !
                          Боян 0898 / 63 66 73
                          Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                            А ние чакахме ли чакахме бяхме ви подготвили страхотно угощение на заслон "Хайдушки кладенец" но както се казва не остана нищо аиде другия път обещаваме втори дубъл.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спасителна операция - отбор "Черешка"

                              Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                              ... Аз по принцип съм си оптимист . Не мога да си представя, че ще ме гложди после мисълта "дали пък нямаше да мога да мина", ако не съм пробвал. Че е тежко и дълго Паджерото си е факт, ама съвсем малко му трябваше за да се изкатери от другата страна и ако не се беше прецакала лебедката нямаше да имаме грижи, но уви. ...
                              С уговорката, че правя съчинение по картинки, от видяното си мисля, че минаването от там е било възможно само на лебедка. Ама не знам после дали нямаше да видиш зор да издърпаш пикапа.

                              И малко по-сериозна нотка. Преди да се набуташ някъде, помисли си какъв ще е "план Б", ако не успееш да минеш. Особено ако зад тебе няма поне още един джип с добра лебедка ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X